Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 ofert w przetargu

5 ofert w przetargu

WitekT 12 Kwietnia 2005 17:56

0 0

Do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty złożonych zostało 5 ofert od podmiotów zainteresowanych przetargiem na rezerwację częstotliwości w standardzie UMTS i GSM 1800.

Podmioty mogły składać oferty do wtorku do godziny 15:00. Do tego czasu w urzędzie złożyły dokumenty takie firmy jak:
Polska Telefonia Cyfrowa (jedynie UMTS),
Polkomtel (GSM i UMTS),
Netia (GSM i UMTS),
Qiana Investments (na UMTS),
PTK Centertel (GSM i UMTS).

Netii udało się złożyć ofertę, gdyż pozyskała partnera finansowego, którym jest spółka Novator Telecom Poland, należącą do Novator One L.P., funduszu inwestycyjnego zajmującego się głównie działalnością inwestycyjną w dziedzinie telekomunikacji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Tele 2 decyzję o nie przystępowaniu samodzielnie do przetargu została podjęta na poziomie Grupy. Zarząd Grupy Tele2 stwierdził, że w Europie jest wiele innych możliwości inwestycyjnych, które mogą przynieść lepszy i pewniejszy zwrot z inwestycji niż sieć komórkowa w Polsce. Tele2 Polska podpisało jednak list intencyjny z Netią, na mocy którego, w przypadku zwycięstwa Netii, Tele2 będzie korzystać z jej sieci jako operator wirtualny (MVNO).
Qiana Investments to koreański fundusz inwestycyjny o którym w Polsce niewiele wiadomo. Podmiot ten może oczywiście reprezentować interesy innej firmy zainteresowanej częstotliwościami w standardzie UMTS. Nieoficjalnie mówi się, że może to być Hutchinson.

URTiP ma przedstawić oficjalny komunikat w sprawie złożonych ofert w środę.

Najpóźniej do 9 maja prezes urzędu ma ogłosić wyniki przetargu. Natomiast wydanie decyzji w sprawie rezerwacji odpowiednich częstotliwości ma nastąpić w czerwcu 2005 roku.

Źródło tekstu: ISB, Rzeczpospolista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Eliot  2005-04-13 00:01:00  host: dta53.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sam nie wiem co o tym myslec. No oczywiscie dobrze by bylo tylko na ile to jest realne? Wszyscy wiemy jak sie zalatwia interesy w Polsce i jesli idzie o opinie w tym konkretnie temacie prosilbym raczej Witka o glos. Czy jest szansa ze pojawi sie czwarty, faktycznie niezalezny operator?

 • 0

  2. ~WitekT  2005-04-13 00:30:00  host: witek.ds.pg.gda.pl

  Trudno powiedzieć. 3 dotychczasowych złożyło oferty i już zastrzegło, że jak nie wygra albo jak nowy dostanie lepsze warunki niż oni, to będą się odwoływać i sądzić. Netia - oferta jak oferta. Kiana - kogo reprezentuje do końca nie wiadomo, wyjaśni się zapewne już jutro. :) Dziś jeszcze trudno cokolwiek powiedzieć...

 • 0

  3. ~vodzu  2005-04-13 10:03:00  host: europant.europa-tu.com.pl

  naszym trzem graczom zależy na niedopuszczeniu czwartego i to bardzo, wedłóg mnie raczej mała szansa na to żeby jednak czwarty wszedł na rynek. no ale można mieć nadzieje, może odświeżyło by to trochę rynek.

 • 0

  4. ~Riczu  2005-04-13 10:04:00  host: deg160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Moim skromny zdaniem :) O czwartym niezależnym operatorze można zapomnieć bo nikt nie będzie budował sieci na całą Polskę tylko w paśmie 1800MHz (to pasmo ma więcej kanałów ale i słabszy zasięg i nadaje sie tylko do miast)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet