Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 najpopularniejszych smartfonów z Androidem to samsungi

5 najpopularniejszych smartfonów z Androidem to samsungi

LuiN 3 Sierpnia 2016 10:13

4 3

W rankingu najpopularniejszych telefonów z Androidem w I połowie 2016 roku prym wiódł Samsung - 5 pierwszych miejsc zestawienia należy właśnie do tego producenta.



Najpopularniejszym na świecie smartfonem z Androidem był w I połowie 2016 roku Samsung Galaxy S7 Edge - sprzedano go 13,3 mln sztuk. Drugą lokatę zajął niepozorny Samsung Galaxy J2 2016 z wynikiem 13 mln sprzedanych egzemplarzy.




Trzecie miejsce i 11,8 mln sprzedanych sztuk to wynik Samsunga Galaxy S7. Miejsca 4. i 5. zestawienia przypadły natomiast smartfonom Samsung Galaxy J5 2016 i Samsung Galaxy J3 2016.

W całym I półroczu na świecie sprzedano 577,3 mln smartfonów z Androidem, co oznacza 5% wzrost w stosunku do I połowy 2015 roku. W tym samym okresie sprzedaż iPhone'ów spadła o 16% z 108,7 mln do 91,6 mln sztuk.

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł     

w sumie: 18
  • -3

    1. ~@n@l  2016-08-03 10:48:20  host: n26-02-12.opera-mini.net

    ?znôw kryptoreklama

  • 0

    2. ~===!  2016-08-03 10:59:08  host: n14-02-08.opera-mini.net

    1 Przeciez telepolis ma popularyzowac teletechnike. Istnieja i inne. portale z taka sama funkcja!!!!!!

  • -2

    3. ~Prz  2016-08-03 11:02:12  host: esq205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung powinien zrobić swój system. Przeciez by zgniótł androida jakbt go wydał na tych telefonach z rankingu.

  • 1

    4.  2016-08-03 11:07:58

    @1 - z takimi pytaniami zwrócić należy się do Strategy Analytics. Ale podejrzewam, że zostaniesz znów określony kryptotrollem.

  • 1

    5.  2016-08-03 11:23:32

    @3 Błędny wniosek, niczego by nie zgniótł. I Samsung dobrze o tym wie, dlatego tego nie robi. Skończyłoby się marginalizacją Samsunga, stałby się głównie producentem komponentów.

  • 1

    6. ~  2016-08-03 11:27:06  host: 188.72.108.167

    On już zgniata samplastikiem. upadek i masz przycisk do papieru, jak ajk.upa to samo wsadzasz w kieszen i masz łódz motorową.

  • 3

    7. ~  2016-08-03 11:38:23  host: 5.254.65.234

    W tytule "samsungi" powinno być pisane małą literą, podobnie np. jak ople, fiaty, volkswageny itp. Samsung rzecz (telefon, tablet, aparat) małą literą, Samsung firma, marka - wielką literą.

  • 1

    8. ~~~~  2016-08-03 11:53:27  host: eig55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jedna z przodujących najgorszych firm. Robiąca plastikowe telefony z kiepskim wsparciem.

  • 0

    9. ~Reset  2016-08-03 12:06:18  host: n06-07-06.opera-mini.net

    Powinni podać pierwszą 10, ciekawe czy i ile Samsung zapłacił. Pamiętacie jak Samsung opłacal trolli do atakowania HTC ?
    A na dniach okazało się, że na igrzyska w Rio w Brazylii, których Samsung jest sponsorem...Jedzie jakaś biegaczka z jednego z państw Afryki, która wystąpiła w reklamie Samsunga, a nie pojedzie osoba, która miała lepsze wyniki! Oczywiście Samsung ma dobre wyniki, ale takie newsy nie są przypadkiem (nie mówię nawet o telepolis, ale bardziej o źródle).
    Ciekawe czy i jak jest liczona sprzedaż w Chinach, szczególnie chińskich firm, na ile można im ufać.
    Telepolis mogłoby czasami poszukać newsów np. dla wyników tylko dla USA, Chin, Japonii.
    Co do systemu...chińskie firmy rosną, jeśli one i Samsung się kiedyś zbuntują to Google straci połowę Androida ;)

  • 0

    10.  2016-08-03 12:11:03

    @7, dziękuję za zwrócenie uwagi.

  • 0

    11.  2016-08-03 12:23:13

    @9, Reset - po opłaceniu subskrypcji premium Strategy Analytics udostępnia pełne dane. To, co masz wyżej dostępne jest za free.

  • 0

    12.  2016-08-03 12:55:42

    @11 LuiN to moze zainwestujcie w subskrypcje? nie jest chyba poza waszym zasiegiem finansowym

  • 0

    13.  2016-08-03 13:26:15

    3: ale po co ma robić swój system? Obawiam się, że docelowo mogłoby to im wyjśc tak, jak upór Nokii przy Microsofcie. Uważam, że na rynku nie ma miejsca na kolejne eksperymenty z systemami... Tak jak na komputery, ten "dziadowski" Windows jest wszędzie i u każdego, a jedyną konkurencją jest Apple - i tak samo musi być w telefonach. W Polsce widzę, że przyjęła się taka masówka - ludzie chcą mieć wybór, ale wcale niczym tego nie tłumacząc. Wystarczy popatrzeć, ile było banków w roku 2013 w Polsce, a ile w dużo większych Niemczech. I tak jak mówilem, rynki będą się konsolidować. Tak to już jest.

  • -1

    14. ~wojtula  2016-08-03 14:01:18  host: apn-37-249-91-60.dynamic.gprs.plus.pl

    tylko czekam aż już straca pozycje lidera na rzecz Huaweia, ktory im depcze po pietach!! ;p stalem sie ich fanem, od kiedy w tm mi zaproponowali p8 w uproszczonym abonamencie

  • 0

    15. ~  2016-08-03 19:26:16  host: public-gprs399735.centertel.pl

    Mi najbardziej podchodzi Samsung jeśli chodzi o telefony,oczywiście tylko topowe modele. Wyglądem, działaniem, dodatkami. Co roku brakuje czegoś co by dopełnio ich telefony, ale nawet znajomi którzy mają HTC czy Sony (Ci mniej) coraz bardziej kierują się w stronę Samsunga. Dlaczego? Tutaj po prostu na mniej ustępstw trzeba się godzić.
    PS przynajmniej GPS działa w budynku, a nie to co w typowych modelach Xiao

  • 0

    16.  2016-08-03 22:15:35

    Pewnie chodzi o to kiedy takie newsy się pojawiają...w czasie premiery Note 7 ;)

  • 0

    17. ~myPhone  2016-08-04 10:35:17  host: user-94-254-242-162.play-internet.pl

    najlepszy smartfon na polski rynek, model S-3

  • 0

    18. ~  2016-08-04 11:03:10  host: 188.246.155.58.rev.vline.pl

    Przecież Samsung miał swój system Bada Skończyło się bodajże na trzech modelach z serii Wave.. I system został uśmiercony

Dodaj swoją opinię