Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 Mpix i… GPS w nowym Sony Ericssonie

5 Mpix i… GPS w nowym Sony Ericssonie

LuiN 22 Stycznia 2008 11:30

0 0

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego aparatu Sony Ericssona serii "K". Telefon o dość ekstrawaganckim wyglądzie zyskał, jako pierwsze urządzenie tego producenta, wbudowany moduł GPS.

Telefon należy do linii Sony Ericsson Cybershot i podkreślać ma to aparat o rozdzielczości 5 Mpix. W pewnych źródłach mówi się o słabszym aparacie fotograficznym, o rozdzielczości 3 Mpix. Niestety producent nie udostępnił jeszcze żadnych informacji na temat tego modelu, w tym nawet jego oficjalnej nazwy, dlatego nie jesteśmy na tą chwilę w stanie ustalić, która wersja jest prawdziwa.

Ekran telefonu o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) potrafi wyświetlić do 16 mln kolorów. Próżno szukać w nowym urządzeniu lampy ksenonowej, zastępują ją dwie diody LED. Telefon obsługuje transmisję 3G i oby, na wzór modelu Sony Ericsson K850i, producent nie zapomniał o transmisji EDGE i HSDPA.




se kxxx se kxxx se kxxx se kxxx

Najbardziej interesującym parametrem jest wbudowany moduł GPS, oparty o nieznany na tą chwilę chip. Menu telefonu zostało poszerzone o serwisy lokacyjne, wśród których można odnaleźć Google Maps, ulubione miejsca i tym podobne aplikacje.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2008-01-22 13:38:06

    A czy P1 nie posiada wbudowanego modułu GPS ?

  • 0

    16.  2008-01-22 13:42:51

    @14: tak tak, pisałem o tym wyżej, mój błąd. @15: P1i zdecydowanie nie ma wbudowanego GPS-u. Jeśli nie przeszkodzą plamy na słońcu i inne czynniki zewnętrzne, lada dzień ukaże się na Telepolis test tego telefonu (mowa o teście P1i, który już troszkę czeka na publikację).

  • 0

    17.  2008-01-22 13:51:21

    Fajna zabawka :-)

  • 0

    18.  2008-01-22 14:14:01

    Beznadziejny, wygląda jak chińska zabawka. A tak w ogóle to myślę że to fake, albo jakaś chińska podróbka.

  • 0

    19.  2008-01-22 14:18:57

    SE robi bardzo fajne telefony, bardzo wygodne w obsłudze. Może nie tak bajeranckie jak Nokie, ale za to wyjątkowo wygodne, z najwygodniejszym pisaniem smsów.

  • 0

    20.  2008-01-22 14:24:07

    Nie wiem za co płacą stylistom SE od kilku lat, ale jak na mój gust są wszyscy do zwolnienia :) Od czasu T610i nie zrobili ładnego telefonu. Ciekawe jaki będzie chip GPS, ale przy zamkniętym systemie operacyjnym to i tak słaba zabawa...

  • 0

    21.  2008-01-22 14:25:23

    vonski: e no, k800 brzydki nie jest. :) Ale co do k850 to się zgadzam - rzadko komu podobają się te małe, okrągłe, srebrne klawisze...

  • 0

    22.  2008-01-22 14:49:20

    WitekT - małe, okrągłe i srebrne klawisze ma K810i :)

  • 0

    23. ~wujo444  2008-01-22 15:55:56  host: 87-205-188-100.adsl.inetia.pl

    SE nei wyciąga żadnych wniosków i konskwennie produkuje najbrzydsze telefony świata. Wolałbym 15letniego Alcatela niż tą paskude.

  • 0

    24. ~znawca  2008-01-22 16:13:34  host: atropos.tpi.pl

    To nie paskuda, to potwór (z Loch Ness)

  • 0

    25.  2008-01-22 16:14:36

    No fakt, specjalnie urodziwe toto nie jest

  • 0

    26.  2008-01-22 16:16:57

    #21: Witek - K850 ma malutkie czarne klawiszki. Ten ze srebrnymi i okrągłymi jak u starego domofonu to jak słusznie *stics zauważył to k810 :-)

  • 0

    27.  2008-01-22 16:17:48

    * k850 ma malutkie czarne i KWADRATOWE klawiszki.

  • 0

    28.  2008-01-22 17:25:41

    K800i sprzedany, miał go zastąpić K850, ale jego wygląd skutecznie mnie zniechęcił, wróciłem do Nokii, sądzę że słusznie, może jednak gdy poprawią stylistycznie te telefony to kiedyś wrócę do SE.

  • 0

    29.  2008-01-22 17:27:28

    Sony Ericsson rzadko kiedy wypuszcza coś równie brzydkiego jak to. Co im odwaliło żeby robić takiego potwora? Niech się zastanowią nad sobą i zatrudnią lepszych designerów...

  • 0

    30.  2008-01-22 19:07:48

    Nie ma az tak zle jakby go wam dali za darmo to byscie go wzieli i by sie podobal

  • 0

    31. ~Mortal_Kombajn  2008-01-22 19:09:38  host: host2-27.btk.net.pl

    Ktoś chyba lubi zabawe w photoshopie... Mam dziwne wrażenie że ten fon jest poskładadny z innych modeli każda część z innego... :/

  • 0

    32. ~FatBoyPaul  2008-01-22 20:21:01  host: apn-77-112-120-189.gprs.plus.pl

    mi się tam podoba-bo np miałem też t310, którego mało kto miał; a swoją drogą im brzydszy tel tym lepiej-bo mniej ludzi będzie chciało go kupić, więc nie będzie z nim tak jak aktualnie z SE k750 bo gdzie nie spojrzę to za każdym razem ktoś z tym fonem:/ (sam mam go już 21m-cy)

  • 0

    33. ~nikt  2008-04-16 17:43:13  host: 77-253-87-46.adsl.inetia.pl

    Ta, a ja słyszałem, że nastepca sony ericssona k850i ma mieć 7,2 mpix.

  • 0

    34. ~  2008-06-08 21:58:12  host: f142-049.opera-mini.net

    No następca ma mieć 7.2Mpix. Jest już prototyp (k900i). Ja mam k850i. Nie jest to zbyt ładny ani zbyt funkcjonalny telefon ale ja sam nie narzekam.

Dodaj swoją opinię