Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 mln zł kary dla Centertela od UKE

5 mln zł kary dla Centertela od UKE

WitekT 3 Lipca 2006 13:05

0 0

UKE nałożył karę w wysokości 5 mln zł na PTK Centertel za udzielanie niespójnych i nieprawdziwych informacji niezbędnych do prowadzenia analiz rynkowych.

W trakcie prowadzonych analiz i wyznaczania przedsiębiorców o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie roamingu międzynarodowego w sieciach ruchomych, PTK Centertel udzielił prezesowi UKE niespójnych i nieprawdziwych informacji. Dlatego 29. czerwca prezes UKE Anna Streżyńska zdecydowała o nałożeniu na Centertel kary pieniężnej w wysokości 5 mln zł.




Przedmiotowa kara ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której dane dostarczane przez PTK Centertel prezesowi UKE, w ramach prowadzonych postępowań, będą zweryfikowane, prawdziwe, pełne i spójne. Nałożona kara ma również w przyszłości zapobiec działaniom spółki, które mogłyby doprowadzić do dalszego hamowania analiz rynkowych, a tym samym utrudniać rozwój konkurencji i zapewnienie użytkownikom maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności, ceny i jakości usług telekomunikacyjnych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2006-07-03 13:14:57  host: rt1.szpital.zabrze.pl

    mam nadzieje ze na klientach nie odbije sie ta kara :/

  • 0

    2. ~Isaak  2006-07-03 13:18:01  host: dpy187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    heh
    zaraz wejdzie nowa promocja, która będzie ukrytą podwyżką, w tym orange jest dobry akurat.to fakt.

  • 0

    3.  2006-07-03 13:22:02

    uuuu... to musiało bolec!!

  • 0

    4. ~KimdzonG  2006-07-03 13:23:31  host: dqk152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a to krętacze w tej pomarańczy siedzą, i jak im zaufać

  • 0

    5. ~me  2006-07-03 13:24:40  host: 87-205-90-124.adsl.inetia.pl

    a kto zapłaci jak nie klienci- prezes???

  • 0

    6. ~jan  2006-07-03 13:30:21  host: dor147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przypuszczam, że klienci, przecież nie obniżą zarobków dla prezesów. Jak dobrze, ze zaraz po wejsciu orange do Polski odszedłem od oranżady.

  • 0

    7. ~gz  2006-07-03 14:14:33  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    witam.ja wykorzystuje swojego popa na max bo naprawde duzo waznych znajomych mam w orange(ja jestem w popie idei nie w orange;-)) z3 nr po15 gr(za5pln/miesiac)potem pakiety po30gr/min eskow nie pisze bo i po co duzo znajomych w orange,ale droga oranzado to co naprawde robicie z ludzmi przechodzi ludzkie pojecie.starszym osobom nawet nie odpowiadaja wasi konsultanci odsylaja do salonów głownych,mamia obnizkami a to de facto podwyzki,niekompetencja zamierzona-to co moze byc najgorsze..czekam az ci moi znajomi powoli zmadzrzeja bo niektórzy juz przechodza do plusa i ery(tu mam abo)bo tam az takiej zenady nie ma choc nie muwie ze wszystko jest ok(w plusie duzo problemów technicznych a w erze zasieg w obu przypadkach konsultanci w pnunkach regulaminowi a w orange...juz pisalem.nigdy umowy z orange.francuszczyzna od wieków sie w Polsce sprzedaje a oni sie z nas smieja..ludzie nauczcie sie liczyc i jeszce raz liczyc,samemu;-))pozdrawiam wszystkich którzy licza

  • 0

    8.  2006-07-03 14:18:16

    Gratulacje Pani Prezes!!! Tak Dalej!! Moze teraz TEPSA?
    ;)
    Pozdrawiam

  • 0

    9. ~  2006-07-03 14:27:04  host: gprs11.orange.pl

    znowu obniza prowizje

  • 0

    10.  2006-07-03 14:42:19

    "PTC"? :)

  • 0

    11. ~pitus  2006-07-03 16:45:56  host: w3cache.ino.tvknet.pl

    bardzo dobrze ze orange dostalo kare moze teraz bedom powaznie traktowac klientow

  • 0

    12.  2006-07-03 20:38:06

    Centertel juz powoli idzie w slady mamusi (TP). Heh, ciekawe kto polecil sfalszowanie tych danych rynkowych...pomyslmy ;)

  • 0

    13. ~D  2006-07-04 11:13:16  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    >>>10 Witkowi się tylko literówka trafiła.

  • 0

    14.  2006-07-04 11:33:35

    Ups, dzięki za zwrócenie uwagi - PTC już poprawione na PTK. ;)

Dodaj swoją opinię