Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 lat minęło, czyli jak iPhone zmienił życie swoich użytkowników

5 lat minęło, czyli jak iPhone zmienił życie swoich użytkowników

Q! 20 Czerwca 2012 09:09

0 0

Od premiery pierwszego iPhone’a w 2007 roku minęło już prawie 5 lat. Z tej okazji sklep Gazelle przeprowadził ankietę, w której zapytał użytkowników jak iPhone wpłynął na ich życie.

Zgodnie z udzielonymi odpowiedziami, 65% właścicieli iPhone’ów nie wyobraża sobie życia bez nich. 15% darzy swojego smartfona taką miłością, że chętniej zrezygnowałoby z kochania się niż spędziło weekend bez swojego urządzenia.

Prawie 40% pytanych stwierdziło, że jedną z ważniejszych funkcji jakich oczekują w kolejnym iPhonie jest większy ekran. I wiele wskazuje na to, że już wkrótce się tego doczekają - według najnowszych informacji, kolejny iPhone może mieć ekran o przekątnej około 4 cali.

Dzięki iPhonowi, wielu użytkowników zmniejszyło liczbę posiadanej elektroniki użytkowej. 70% pytanych odpowiedziało, że iPhone zastąpił im odtwarzacz muzyczny, 55% że aparat fotograficzny oraz 40%, że zestaw do nawigacji satelitarnej.




Dla sporego odsetka osób iPhone odgrywa znaczną rolę w kontaktach społecznych. 25% używa go prawie zawsze podczas jedzenia lub podczas różnego rodzaju spotkań ze znajomymi, 58% odpowiedziało, że zwykle lub przy okazji tak robi.

iPhone wykorzystywany jest również w bardziej intymnych sytuacjach. 85% pytanych przyznało, że korzysta z niego gdy jest w toalecie. Z kolei 4% ankietowanych zaznaczyło, że używa swojego iPhone’a podczas kochania się.

W ankiecie wzięło udział ponad 1 tys. klientów sklepu Gazelle, którzy przynajmniej jeden raz zakupili lub sprzedali iPhone’a.

Oficjalna prezentacja wyników badania będzie miała miejsce 29. czerwca, czyli dokładnie w 5. rocznicę premiery pierwszego iPhone’a.

Źródło tekstu: Gazelle, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~Michał  2012-06-20 09:32:28  host: acix135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgadza się ja zacząłem od 3gs :) potem 4 a teraz 4S i prawde mówiac nie zamienił bym na nic innego, ale są gusta i guściki i szanuje inne telefony bo pewnie też dla swoich użytkowników są czymś extra fajnym.

  • 4

    4. ~mrz  2012-06-20 09:39:21  host: c47-247.icpnet.pl

    "15% darzy swojego smartfona taką miłością, że chętniej zrezygnowałoby z kochania się niż spędziło weekend bez swojego urządzenia." - co trzeba mieć w głowie ...

  • 1

    5.  2012-06-20 09:42:24

    4). Miłość nie zna granic! :-D

  • 0

    6. ~KanonierKa  2012-06-20 09:48:58  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    Mój pierwszy i jak dotąd jedyny iPhone, to tzw. iPhone2 16 GB, zakupiony w 2008 roku w Stanach. Soft 3.1

  • 2

    7.  2012-06-20 10:08:23

    "Z kolei 4% ankietowanych zaznaczyło, że używa swojego iPhone’a podczas kochania się". Niby jak?

  • 1

    8. ~  2012-06-20 10:21:42  host: z55-10.opera-mini.net

    7. Można jeść obiad i oglądać tv, czytać książkę i leżeć, itd itp...

  • 3

    9. ~  2012-06-20 10:26:52  host: aaog190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 - podczas kochania się...z samym sobą, oczywiście ;) Czyli w jednej ręce narzędzie, a w drugiej ajfon z odpalonym red...

  • 1

    10. ~rookie  2012-06-20 10:27:15  host: 160.83.30.194

    ''15% darzy swojego smartfona taką miłością, że chętniej zrezygnowałoby z kochania się niż spędziło weekend bez swojego urządzenia.'' Iphone to przyczyna nizu demograficznego :)

  • 0

    11. ~me  2012-06-20 10:34:44  host: 194.114.62.74

    telefon dla świrów

  • 0

    12.  2012-06-20 10:35:23

    Kiedyś wszyscy użytkownicy IP twierdzili, że zaletą jest rozmiar wyświetlacza, większy jest za duży a na mniejszym nie da się pracować. Jak to jest, że teraz, gdy w 5-tce ma on być większy, to wszyscy tego oczekują? Ogólnie fajny telefon, ale dla mnie to tylko telefon.

  • 0

    13. ~bomber  2012-06-20 10:40:27  host: w3cache.polsat.net.pl

    Najwyraźniej ankietę przeprowadzono wśród ludzi niezbyt zaawansowanych technologicznie. Mi telefon służył za aparat, MP3 i GPS już wtedy gdy nikt o iPhone nie słyszał. Trudno mi określić konkretne lata.

  • 0

    14. ~JustMe  2012-06-20 11:01:23  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

    Kolejny artykul o ajfonie...ten portal jest sponsorowany przez Apple?Już to pisalem wczesniej,jak Blackberry 9900 pojawil się w Play nie było o tym mowy...pojawil się iPhone i od razu news....

  • 0

    15.  2012-06-20 11:02:55

    @12 osobiscie sam tak twierdzilem, 4" to bylo dla mnie za duzo. jednak zmienily sie moje wymagania, doszlo wiecej internetu i 4" juz nie jest za duze, ale 3.5" wciaz daje rade. 5 lat temu prawie nikt nie korzystal z internetu przez 3g/edge, a teraz spora czesc moich znajomych ma wykupione pakiety

  • 0

    16.  2012-06-20 11:30:40

    Jak już kupiłem SE k750i to zrezygnowałem z odtwarzaczy mp3 kamery(a z internetu mobilnego to już przy siemensie cx65 korzystałem, i z marketu z grami/aplikacjami dostępnymi ze stron), i myślę że większość ludzi tak zrobiło, a oni Amerykę odkryli w iPhonie...

  • 1

    17. ~HD  2012-06-20 12:38:39  host: 89-73-125-166.dynamic.chello.pl

    DO:"2" CZYLI WOLAŁBYŚ NOSIĆ ZE SOBĄ ZAWSZE PLECAK W KTÓRYM BYŚ MIAŁ TELEFON, NAWIGACJE GPS, KOMPAS, LAPTOPA Z DOSTĘPEM DO INTERNETU, APARAT FOTOGRAFICZNY, LATARKĘ, ODTWARZACZ MP3, STOPER, KONSOLE DO GIER, NOTATNIK/KALENDARZ, DYKTAFON. RADIO...CZY LEPIEJ MIEĆ JEDNO URZĄDZENIE W KIESZENI KTÓRE MOŻNA ŁADOWAĆ JEDNĄ ŁADOWARKĄ?

  • 0

    18. ~  2012-06-20 12:45:54  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Mam jabłko ale to co czytam to juz choroba, używanie podczas sexu telefonu? Czy wybór weekendu z telefonem zamiast sexu? To normalne nie jest...

  • 0

    19. ~FCG  2012-06-20 12:51:13  host: ip-78-30-102-80.free.aero2.net.pl

    Niestety Kindla nie zastapi. Nigdy. iPad tym badziej. Troszke głupawa ankieta, bo pierwszy telefon jaki mialem z karta to simenes Sl45i ( chyba nazwy nie pomylilem ) i od tego czasu uzwam jako mp3 ;) ;) No ale- jednemu miłe , innemu zgniłe.

  • 0

    20. ~okp  2012-06-20 15:03:08  host: user-164-127-242-208.play-internet.pl

    >4,5 i jest ślepa.

  • 0

    21.  2012-06-20 16:12:40

    Hehe co za ludzie odpowiadali w tej ankiecie, bo wyglada jakby byli sponsorowani przez apple oraz nigdy wczesniej nie mieli smartfona! Wiadomo ze dobrze jest miec takie uniwersalne urzadzenie ale sa inne, ktore wszystkie te czynnosci zrobia lepiej ;) zdecydowanie po uzytkowaniu SGS2 nie moglbym juz wrocic do iPhona :/

  • 0

    22. ~użytkownik  2012-06-21 13:08:34  host: 89-69-92-18.dynamic.chello.pl

    Ja zrezygnowałem z odtwarzacza, jak miałem pierwszy telefon z kartą pamięci w 2007. iP nie był mi wtedy potrzebny, rok później pierwszy telefon z nawigacją.

Dodaj swoją opinię