Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 5 dni na rozwiązanie alternatywne do zmiany rozporządzenia

5 dni na rozwiązanie alternatywne do zmiany rozporządzenia

Piszemy o tym pierwsi WitekT 17 Września 2015 15:07

8 0

Zespół ekspertów Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji dostał od ministra 5 dni na opracowanie alternatywnych rozwiązań względem planowanych zmian w rozporządzeniu aukcyjnym - poinformowała na swoim oficjalnym profilu przewodnicząca zespołu telekomunikacyjnego w tej radzie Anna Streżyńska.

 

Zobacz: Halicki zdeterminowany, aby opublikować rozporządzenie.
Zobacz: Zmiany w rozporządzeniu: wszyscy krytycznie poza Orange, PIIT i ministerstwami.




W wyniku wspólnej prośby ekspertów telekomunikacyjnych zgromadzonych na dzisiejszym spotkaniu prowadzonego przeze mnie Zespołu telekomunikacyjnego Rady ds. Cyfryzacji, Minister Administracji i Cyfryzacji dał ekspertom zespołu 5 dni na wypracowanie rozwiązań alternatywnych do rozporządzenia w sprawie aukcji - napisała na profilu Streżyńska.

Zobacz: Polkomtel i P4 apelują do prezydenta ws. rozporządzenia aukcyjnego.
Zobacz: Jabczyński: nam zależy na szybkim i skutecznym rozstrzygnięciu aukcji

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 23
  • 5

    4. ~black  2015-09-17 15:43:31  host: adej159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 obywatele nie mają gdzieś miliardowych odszkodowań dla opów za zmianę reguł w trakcie gry, i miliardowych kosztów sądowych.

  • 1

    5. ~  2015-09-17 15:45:42  host: 91.227.63.92

    Dokladnie....Jak usłyszeli ze aukcja sie konczy to od razu zaczeli licytowac...ciekawe.....hahahahha

  • 4

    6.  2015-09-17 16:16:47

    95% Obywateli nie ma pojęcia, że taka aukcja w ogóle się toczy. Media niezwiązane z branżą milczą więc skąd mają wiedzieć? Pani Anna nic nie może zrobić, może conajwyżej zasugerować inne rozwiązanie, ale jeśli takowe nie wpisze się w kalendarz wyborczy, można być praktycznie pewnym, że zostanie od razu odrzucone. Wszyscy wiedzą, że tą aukcję powinno się odwołać, niestety, Madzia nie jest chętna, bo byłby to kolejny, niepodważalny dowód jej niekompetencji , a jeśli dobrze kojarzę, tylko ona może to zrobić...

  • 4

    7. ~~  2015-09-17 16:26:28  host: eil229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    99,99% obywateli nie wie co to "pasmo", "częstotliwość" "z czym to się je"

  • -3

    8.  2015-09-17 16:28:01

    4 - i myślisz, że pani Anna jest w stanie (ze swoim zespołem) zapobiec tym odszkodowaniom? No to śmieszny jesteś ;-)
    Niezależnie jak oni zakończą tę aukcję, taka forma stanowić będzie większe ryzyko roszczeń niż aukcja zakończona za miesiąc, dwa albo trzy. Bo wtedy sami sobie będą winni, że nie odebrali częstotliwości za wylicytowane kwoty ;-)
    Ona naprawdę NIC nie może w kwestii, o której mowa - czyli zakończenia tej aukcji. Miałem napisać farsy... No ale farsą to nie jest jeszcze. Bo sądzę, że mimo wysokich kwot, operatorom na tyle zależy, że zapłacą jednak.

  • 4

    9. ~black  2015-09-17 16:39:06  host: adej159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8, operatorom zależy na rozporządzeniu ministra, które jest niezgodne z konstytucją. Najpierw pójdą do sądu po odszkodowania, a jak już je dostaną to za połowę odszkodowań kupią częstotliwości w przetargu.
    Śmieszny jesteś ty- aukcja nie zakończy się za miesiąc, dwa, trzy- tylko już niebawem zgodnie z rozporządzeniem ministra. Kasa jest potrzebna przed wyborami, choćby naród miał oddać całą kasę z nawiązką po wyborach.

  • -3

    10.  2015-09-17 16:45:10

    9 - skup się i powiedz - co chcesz przekazać... Informację, ze aukcję skończy minister rozporządzeniem i kasa na konto wpłynie czy nie wpłynie a do tego obywatele jeszcze tym prywatnym firmom dopłacą w postaci odszkodowań? Bo już nie wiem o czym mówisz ;-)
    No i jeśli nawet zakończa, operatorzy nie będą skarżyć procedury - wydaje Ci się, ze nazajutrz przelewy pójdą? Ogarnij się chłopie! To na lata będzie rozłożone!

  • -2

    11.  2015-09-17 16:45:57

    @9
    Polskie sady, przede wszystkim Trybunal Konstutucjny, robia co sie da, zeby odszkodowan nie wyplacac, wiec spokojnie, operatortzy zlamanego grosza nie dostana.

  • 2

    12. ~Ja±  2015-09-17 16:50:46  host: n25-05-07.opera-mini.net

    6). Brend.
    Niezupełnie, bo już 2 razy był ten temat w ,,Wydarzeniach". Zapewne dlatego, bo to Polsat, ale fakt faktem - już dużo więcej ludzi wie o tej sprawie.

  • 0

    13. ~pabloki  2015-09-17 17:00:37  host: 188.146.71.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ja już nie wierzę w żadne działania z tą monstrualną aukcją . stworzono potwora którego nie można zatrzymać , żyje własnym życiem.

  • 1

    14.  2015-09-17 17:04:10

    @12 - 2 razy? Całe 2? Aukcja toczy się 7 miesiąc i było 2 razy? Nie sądzisz, że to jednak trochę mało? Nawet jak na tak mało medialny temat? Wszystkie media będą trąbić, jak się okaże, że kraj musi zapłacić x milionów odszkodowania, wtedy to będzie medialne.

  • -1

    15.  2015-09-17 17:15:50

    Brend.
    Było ostatnio - jak zaczęli manipulować (Halicki) przy tej ,,grze".
    Całościowo wygląda to mało, ale co mieli mówić..? tak jak tu? przecież krew by zalala oglądających takie ,,wiadomości"
    :-D

  • 2

    16.  2015-09-17 17:17:14

    @15 - Wiesz, o tym, że aukcja jest zje... tzn. zepsuta, wiadomo od bardzo dawna, nie mówię o relacji dzień-po-dniu ale jakieś info mogliby dać...

  • -2

    17.  2015-09-17 17:17:15

    14). a o oszkodowaniu /ach - już zaczęli mówić
    :-D

  • 1

    18.  2015-09-18 11:54:36

    Oooo, jak się AS bierze za to, to już wiadomo jaki będzie wynik ;)

  • -2

    19.  2015-09-18 18:35:29

    Red_PL - jaki?

  • -1

    20.  2015-09-20 12:02:48

    Jakieś przecieki z prac tej 5-dniowej komisji są już?

  • -1

    21.  2015-09-21 13:18:57

    Nic nie wiadomo, co zespół super szeryfa wymyślił?

  • -1

    22.  2015-09-22 18:39:29

    biorąc pod uwagę godziny urzędowania wszelkiej maści pierdzistołków, 5 dni minęło... Co zespół byłej prezes ustalił? Czy w ogóle coś ustalił? Raczej powinni, jeśli już tak ostro się stawiali rządowi ;-)

  • 0

    23.  2015-09-25 08:40:08

    Red_PL - dzisiaj zapytam - o taki wynik Ci chodziło? Czy może co innego miałeś na myśli?

Dodaj swoją opinię