Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 47,5% telefonów sprzedanych w Polsce w I kwartale to smartfony

47,5% telefonów sprzedanych w Polsce w I kwartale to smartfony

LuiN 23 Maja 2012 18:38

0 0

Jak informuje firma analityczna IDC, w pierwszym kwartale tego roku na polski rynek trafiło o ponad 18% więcej smartfonów niż przed rokiem. Stanowiły one 47,5% wszystkich sprzedanych w Polsce telefonów.

Łącznie chętnych znalazło w Polsce w I kwartale 2,2 mln telefonów. W skali roku sprzedaż tradycyjnych telefonów spadała o 47% i stopniowo zaczynają one ustępować smartfonom.

Blisko połowa sprzedawanych na polskim rynku telefonów to urządzenia Samsunga (1 mln sztuk w 1 kwartale). Druga w rankingu była Nokia.




Jak powiedział serwisowi ekonomia24 Marek Kujda, analityk IDC, w I półroczu Nokia sprzeda w Polsce około 200 tys. sztuk smartfonów Nokia z Windows Phone.

Źródło tekstu: IDC, ekonomia24     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    50. ~  2012-05-24 12:47:49  host: z47-05.opera-mini.net

    Wytrzymałość baterii w iPhonie zależy od użytkownika. kolega ładował dwa razy dziennie, a jego żona ten sam egzemplarz ładuje co 4-5 dni.

  • -1

    51. ~applefan  2012-05-24 12:50:55  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @49 jak rozumiem łaziłeś za tym kolegą non stop, pilnowałeś co robił z telefonem, spałeś z nim (sic!) i obiektywnie (subiektywnie) stwierdzasz, że bateria wyparowała po dwóch dniach kiedy tel był tylko na czuwaniu. Nieźle... ja bym się tak nie poświęcił.

  • 0

    54. ~  2012-05-24 13:12:21  host: p20-11.opera-mini.net

    post nr 40,pisze się "póki"...

  • 0

    55. ~applefan  2012-05-24 13:13:10  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @53 może ktoś się natknie na tą dyskusję i dowie się paru prawdziwych rzeczy

  • 0

    56. ~  2012-05-24 13:28:25  host: z31-05.opera-mini.net

    55. Dowie się kilku rzeczy? To niech też się dowie, że 52, 53, 54 to kawał chama.

  • 1

    57.  2012-05-24 13:29:17

    @51 Nie każdy jest zawziętym łgarzem jak Ty więc uwierzyłem mu na słowo. Z resztą nie byliśmy w jednym miejscu tylko ciągle się przemieszczaliśmy więc siłą rzeczy miałem go na oku. @55 na przykład, że iPhone to najlepszy telefon niezależnie od wymagań a kto tak nie uważa ma "chore" myślenie? Swoją drogą jeśli myślisz, że ten gość przyznaje Ci rację to jesteś żałosny. Czepiło się mnie jakieś *** i się odczepić nie chce i ciągle szuka okazji by mi "dowalić" tyle, że robi to nieudolnie. Z resztą nie jestem pierwszą "ofiarą" popaprańca bo i innych się czepiał: Simplusowca, Jojo i jeszcze paru.

  • 0

    59.  2012-05-24 14:08:48

    @58 no właśnie o tym mówię. Swoją drogą jesteś naprawdę żałosny skoro jestem Twoim jedynym hobby. Chyba na wszelki wypadek podam Cię do sądu o zakaz zbliżania się bo nie wiadomo co takiemu popaprańcowi odwalić może.

  • 0

    61.  2012-05-24 14:26:55

    #34 - i tutaj się z tobą zgodzę.

  • 0

    64.  2012-05-24 15:24:21

    @63 może nie zauważyłeś, ale gadasz sam ze sobą...

  • 0

    65.  2012-05-24 15:45:32

    Mnie tam odpowiada moja Defy z przestarzałym Androidem, pomimo kilku wad, ale szanuję zdanie Kolegi Maniiika. To fachowiec i elektronik i stara się zgłębiać problemy, a nie traktuje spraw pobieżnie i "pianotwórczo". Tak dla porządku: nie spotkałem jak dotąd ŻADNEGO "jabolfana", który miałby dystans do swojego urządzenia, jak i producenta. W tym względzie mają rację ci, którzy twierdzą, że IOSowcy to sekciarze. W pełni się z tym zgadzam, a szkoda, że muszę.

  • 0

    67.  2012-05-24 16:26:36

    @65 no właśnie Tobie odpowiada Defy,komuś iPhone a innemu Nokia N8 lub SGS II albo i Samsung E1170. Niestety niektórzy tego nie rozumieją i twierdzą, że jest tylko jeden najlepszy telefon.

  • 0

    68.  2012-05-24 17:11:34

    66 - swoją, nie twoją. Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to WYPAAAD !! Zgłaszam do moderacji.

  • 1

    69. ~  2012-05-24 17:25:58  host: z02-16.opera-mini.net

    68 Toms. Jedyna moderacja, to od ojca pasem jakby dostał. To mogłoby pomóc. Ale zaraz odezwą się znawcy i obrońcy, że dzieci bić nie wolno!

  • 0

    70. ~  2012-05-24 17:26:04  host: acwk198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    65, zdefiniuj "jabolfana", bo w bycie fanem niejako z definicji wpisane jest uwielbienie dla obiektu, ekhm, kultu :) Mam iPada, bardzo wygodne ustrojstwo, acz ma swoje niedoróbki i cena sklepowa jest zupełnie nieadekwatna. Na szczęście kto chce i ma trochę pomyślunku, może go mieć za grosze :)

  • 1

    71.  2012-05-24 17:39:25

    @70 bezgraniczne uwielbienie to fanatyzm. Fan widzi wady jak i zalety i jest specjalistą jeśli chodzi o obiekt swojego fanostwa.

  • -1

    72. ~Applefan  2012-05-24 18:41:06  host: aece200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @71 wypisz, wymaluj Ja :)

  • 0

    73.  2012-05-24 19:43:25

    @72 tak. Swoją drogą nie ładnie się podszywać, chociaż niby jest pewna różnica w nicku.

  • 0

    74. ~Applefan  2012-05-24 22:47:21  host: aecd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @73 nikt się nie podszywa :)

  • 0

    75. ~  2012-05-24 23:12:25  host: acwk198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    71, ale chcialem definicje jaolfana, nie fana :)

  • 0

    76.  2012-05-25 09:33:49

    @74 tylko nicki macie bardzo podobne co?;)

Dodaj swoją opinię