Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4,7 tys. kary dla Virtual Line

4,7 tys. kary dla Virtual Line

Ringu 27 Kwietnia 2011 22:55

0 0

Łódzka spółka telekomunikacyjna Virtual Line została ukarana przez UOKiK za pobieranie zbyt wysokiej opłaty odszkodowawczej od klientów, którzy rezygnowali z usług firmy w czasie obowiązywania umowy.

W przypadku, kiedy klient decydował się na zerwanie umowy w okresie obowiązywania promocji operator żądał zwrotu równowartości wszystkich przyznanych ulg. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, opłata odszkodowawcza na rzecz operatora powinna być proporcjonalnie mniejsza w stosunku do okresu, który upłynął od zawarcia kontraktu.




Oprócz tego firma naliczała pełną opłatą abonamentową w przypadku, kiedy klient zawiesił czasowo usługi.

UOKiK nakazał firmie zmianę praktyk i nałożył na nią karę w wysokości 4688 zł. Operator może odwołać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2011-04-27 23:02:05  host: dcp38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z horrendalnymi karami w TPSA? Tym się nie zajmują?

  • 1

    2. ~miasssa  2011-04-27 23:06:33  host: 77-254-124-32.adsl.inetia.pl

    nalezalo sie im. Praktyki samobójcze nie zawsze się sprawdzają..... Szkoda, że brakuje zera na końcu kwoty :)

  • 0

    3.  2011-04-27 23:29:55

    2. TPSA też żąda zwrotu równowartości wszystkich przyznanych ulg. I są to gigantyczne kwoty, które przeczą zdrowemu rozsądkowi. Podejrzewam, że nikt nawet nie zdaje sobie sprawy w jaki kanał się wpuści przy zerwaniu terminowej umowy z TPSA. Jakoś cicho o tym rozbójniczym procederze.

  • 0

    4. ~mati  2011-04-27 23:38:13  host: ewe27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo jest albo chore prawo, ale zaje... luka w nim, co niestety na jedno wychodzi. Op może sobie ustalić absurdalne ceny detaliczne, i później w promocji dawać na to rzekome zniżki, a jak ktoś rozwiąże umowę to wtedy jest (op) dużo do przodu.

  • 0

    6. ~masterplaster  2011-04-28 00:03:23  host: v07-16.opera-mini.net

    No w końcu, najgorszy ISP w Łodzi! Szkoda, że tak mało.

  • 0

    7. ~  2011-04-28 04:57:38  host: z24-06.opera-mini.net

    Ale co to za kara dla operatora 4,7tys pln? Przeciez to smieszna kwota

  • 0

    8. ~REd  2011-04-28 07:14:10  host: user-46-113-245-194.play-internet.pl

    Przeciez Vline to Toya. Na biednego nie trafilo, kara powinna byc przynajmniej x10!

  • 0

    9. ~  2011-04-28 08:14:07  host: 31.60.135.53

    Dobrze, że jest kara ale jej wysokość jest zdecydowanie za mała. Powinna być x10. Abonent może nie znać PT ale poważny operator powinien i napewno znał a stosowane praktyki miały przestraszyć abonentów przed zrywaniem umów.

  • 0

    10. ~  2011-04-28 08:40:20  host: z22-16.opera-mini.net

    W ogole to kary z tytulu przyznanych znizek to jakis absurd. Sam place okolo 50 zl abonamentu, wiec przy dwuletniej umowie zaplace operatorowi max 1200 zl (50zl x 24 miesiace). Natomiast kara z tytulu zerwania umowy z tytulu przyznania jakis dzwiacznych ulg to jakies 4 000 zl. Czy to nie jest chore, ze kara za zerwanie umowy jest kilka razy wieksza niz calosc zobowiazan wynikajacych z tej umowy?

  • 0

    12. ~kali  2011-04-28 09:12:40  host: chaos.tpnet.pl

    mnie swego czasu vline poinformowalo, ze kara za odstapienie od umowy to ponad 12 000 zl przy 60 zl abonamentu i 24 miesiacach umowy

  • 0

    13. ~Zaq  2011-04-28 12:44:07  host: agb176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nakładanie tak "przerażającej" kary w nowoczesnym świecie jest absolutnie niehumanitarne i może stanowić zagrożenie dla zdrowia albo nawet życia (np. czytających tę informację). Mianowicie można umrzeć ze śmiechu - niecałe 5 tysięcy PLN (co to jest w ogóle za skrót, polskich "nowych" - a gdzie tu złoty?) na operatora? A może ktoś się pomylił, źle zapisano lub zabrakło paru cyfr?

  • 0

    14. ~k.  2011-04-28 14:28:13  host: chaos.tpnet.pl

    To kara niższa od kary, którą nalicza vline za zerwanie umowy. To nawet nie 0,25% kapitału zakładowego... Dotkliwość kary - zerowa.

  • 0

    15. ~  2011-04-29 01:13:15  host: z20-05.opera-mini.net

    Oferty z Łodzi ? Nie, dziękuję. W tym mieście zasięg Plusa jest kulawy i panuje lichwa na każdym kroku. Syndykatowi z Izraela mówię NIE !!! Radomianin

  • 0

    16. ~oszustwo  2015-07-09 15:14:35  host: 188.246.158.180.rev.vline.pl

    NIE POLECAM VL!! czekam jak się skończy umowa i kończymy współprace !!!

  • 0

    17. ~3Q  2016-01-27 19:56:55  host: 118.68.rev.vline.pl

    zupełnie odradzam. przerwy w dostawie internetu praktycznie codziennie, nie reagują praktycznie w ogóle na wydzwanianie na infolinię, brak odpowiedzi na składane co miesiąc (!) reklamacje. za chęć przerwania wcześniej umowy grożą karą pieniężną. zdecydowanie odradzam.

Dodaj swoją opinię