Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 450 tys. numerów przeszło do P4 w 1H2013

450 tys. numerów przeszło do P4 w 1H2013

WitekT 9 Lipca 2013 14:17

16 4
play mnp 1h13m W I półroczu do P4 przeniesiono prawie 450 tys. numerów. Nasz udział procentowy owszem spada, ale za to rośnie liczba numerów jakie pozyskujemy, a przecież o to w tym sporcie się rozchodzi - pisze na blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Jak pisze na swoim blogu, najwięcej numerów jest przenoszonych z T-Mobile, zaś najmniej z Polkomtela. Z kolei P4 najwięcej numerów oddaje Centertelowi, a najmniej Polkomtelowi.

Wkrótce opublikujemy kompletne dane o przenoszonych w I półroczu numerach pomiędzy wszystkimi sieciami.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013.


Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:

Tagi: mnp | p4

w sumie: 88
  • 2

    72.  2013-07-09 21:11:23

    70, a zauważyłeś, że prawie wszystkie umowy podpisane w Play po przeniesieniu od innego operatora zostały przeniesione z ABONAMENTU w innej sieci? Chyba, że mi powiesz, że ktoś wziął 12 miesięczny abonament tylko po to, by przenieść go do Play :D

  • 1

    73. ~Molek  2013-07-09 21:57:25  host: public-gprs561281.centertel.pl

    Do 60 - katia nie wiedziałaś że telepolis jest utrzymywany również z reklam opów. Ale zgadzam się z Tobą - od jakiegoś czasu zrobił się REKLAMOPOLIS - już nie dodasz swojej opinii, bo Ci usunął jak im nie pasuje

  • 2

    74.  2013-07-09 22:08:36

    katia: 0 zł. Jeżeli znajdziesz jakiekolwiek faktury, oddaję Ci dziesięciokrotność tego.

  • 3

    75.  2013-07-09 22:09:27

    Molek: kasujemy bzdurne opinie albo takie, które obrażają innych (gimbaza, ty idioto, biedacy, itp). Dość mam tutaj hejtu i nic nie wnoszących do dyskusji komentarzy. Krótko będzie.

  • 0

    77. ~Punk  2013-07-10 00:28:36  host: 176.100.195.85

    Jakby Play popracował nad swoim zasięgiem i przede wszystkim załatwił żeby po zalogowaniu się do Plus czy Orange nie było priorytetowania rozmów oraz jak ustawisz Orange to zasięg leci z Orange, a nie wywala odrazu do Play to myślę że mógłby być liderem na rynku.. A tak dalej pozostaje na samym końcu peletonu. Co do zasięgu i jakości sieci w 3G to myślę że nadal liderem jest Plus, ale poczekamy po modernizacji sieci przez Orange i T-Mobile czy się co poprawi, narazie jest jak jest. U mnie niestety Plus w 3G działa kiepsko, słaby zasięg i zrywa połączenie, ale że mam WIFI to mi w domu nie potrzeba 3G.

  • -1

    78. ~robcio  2013-07-10 01:24:18  host: user-94-254-129-10.play-internet.pl

    a ja mam w domu kabel i mi nie potrzeba w ogóle telefonu komórkowego.

  • -1

    79. ~Marek  2013-07-10 01:40:32  host: v46-10.opera-mini.net

    @punk z poz.77. Wyrzucanie z roamingu jest naprawialne. Wystarczy zgłoszenie przez play 24. Miałem dokładnie to samo. Zmieniono konfigurację na koncie i jest spokój.

  • -2

    80. ~iko  2013-07-10 02:49:43  host: user-164-127-240-138.play-internet.pl

    Play pozyskuje numery z lapanki na konsultantow,call center,ankieter itp.Wysylasz CV i w ten sposob maja baze danych.Po rozmowie w salonie jak cie przyjma musisz wziac telefon z abonamentem i po 1 tygodniu wylotka albo umowa o dzielo zlecenie a umowa o prace dla wybranych ale to rzadkosc w tej firmie.

  • 1

    81. ~  2013-07-10 07:20:47  host: v61-11.opera-mini.net

    79, ja pisalem 4 razy do nich z tym problemem i prosilem o zmiane ustawien. W odpowiedzi otrzymalem info, ze nie ma czegos takiego jak zmiana ustwien. Z koncem umowy wypowiedzialem 5 numerow firmowych. Dzis place niewiele wiecej ale moge w koncu normalnie korzystac z telefonu

  • 0

    82.  2013-07-10 08:47:38

    Ci którzy są bardzo uczuleni na jakośc połączeń, owszem narzekają reszta czyli 95% nie ma na co narzekać, bo da się dogadać, a jakość wcale nie odbiega od Orange. Już od paru miesięcy testuje tą niby super jakość od Networks!, jedynym plusem jest naprawdę duży skok prędkości internetu, reszta gorzej niż było, kiedyś w T dało się gadac bez problemu przy minimalnym zasięgu teraz rwie nie da się gadać, zasięg GSM też się pogorszył, 3G minimalnie skoczyło, ale tylko na zewnątrz. Mi ogólnie najlepiej korzystało i korzysta się z Plusa od kiedy działają na Aero mam wszędzie 3G, nawet tam gdzie Networks ledwo darle radę do Aero full 3G.

  • 0

    83.  2013-07-10 09:19:49

    82, zgadzam się. W Orange widać ogólną poprawę jakości w Szczecinie (jeśli chodzi chociażby o rozmowy. Teraz da się mówić, choć raczej bez "przyjemności"). Prędkość także skoczyła - w ostatnim teście miałem 0.35 Mbps (choć w godzinach szczytu, speedtesty wariują, a z internetu nie da sie korzystać, to i tak jest to zdecydowany skok). Co prawda test przez roaming krajowy, ale sąsiad korzystający z Orange Free w ofercie biznesowej (mającej pewnie większy priorytet) twierdzi, że ostatnio osiąga nawet 1 Mbps (dawniej 0,5 Mbps to był sukces). W drugą stronę natomiast jeśli chodzi o T-Mobile. Rodzina narzeka, że jakość połączeń uległa pogorszeniu, co zresztą jest zgodne z tym czego oczekiwałem (Orange ciągnie partnera na dno, samemu powoli z niego wypływając)

  • 0

    84. ~  2013-07-10 09:26:44  host: V36-01.opera-mini.net

    divhash na jakim osiedlu w Szczecinie mieszkasz, że masz taki słaby zasięg Orange?

  • 1

    85. ~Busko  2013-07-10 09:49:17  host: user-31-175-8-163.play-internet.pl

    82., 83. Dlaczego tylko wymagacie? Poświęćcie kilka minut, napiszcie odpowiednie zgłoszenie do Orange / T-Mobile, wyjaśnijcie problem, wrzućcie screeny ze speedtestu, wrzućcie dokładnie lokalizacje testów i ich czas, kilka minut, a sprawdzicie jak operator podchodzi do problemu. Ja mieszkam w lokalizacji również po modernizacji sieci i również miałem problemy ze skokami zasięgu (od -73 dBm do -90 dBm) mimo zasięgu z jednego nadajnika, po zgłoszeniu problem został naprawiony, zasięg teraz utrzymuje się na ok -70 dBm). Warto zgłaszać tego typu problemu również w Play mimo, że tam akurat nic nie poprawiają tylko proszą o przełączenie się na roaming.

  • 1

    86. ~OBOO  2013-07-10 10:06:03  host: apn-77-113-107-178.dynamic.gprs.plus.pl

    Jest tak: 1. z tym przenoszeniem numerów to Play robi PATOLOGIE. Ja sam najpierw przeniosłem numer do Plusa a potem wróciłem do Play bo miałem w takim wypadku jako przenoszący KORZYSTNIEJSZE WARUNKI. Powiedzcie mi teraz to ilu z tych 7 na 10 przenoszących nr. do Play robi tak samo ???? 2. Oferta Play jest korzystna cenowo także biorąc w niej telefon oczywiście zależy który model :). Jedynym i największym problemem jest zasięg i to pomimo współpracy roamingowej z trzema pozostałymi operatorami , a może właśnie przez tą współpracę. Już to zgłaszałem do Play , ale bez większej reakcji. Firma się broni bo co ma robić.

  • 0

    87. ~  2013-07-10 10:45:32  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @83 Co Ty za farmazony piszesz!!! Jak Orange ciągnie TM na dno?! To jest spółka, która ma zadanie obniżyć koszty. TM nikt nie wciska co mają robić i kupować czy też montować. TM już dawno 3G miało jedno z najsłabszych. 2G wręcz odwrotnie - najlepsze.

  • 0

    89. ~Bedrys  2013-07-10 13:02:27  host: 87-205-247-216.adsl.inetia.pl

    ~87 nie wiem jak z tym 3G u Ciebie, ale na hspa+ w heyah mam 6mb/s jak na razie wynik w 100% satysfakcjonujący mnie.

  • -2

    90. ~Maturzysta  2013-07-10 13:47:13  host: host-89-230-136-220.inowroclaw.mm.pl

    Panie rzeczniku! W tym sporcie o nic się nie rozchodzi. Być może, że o coś chodzi! Coś kiepsko z poprawną polszczyzną!

  • 0

    91.  2013-07-10 15:59:39

    85 zgłoszenia nic nie dają, podawałem ID stacji dokładną lokalizację, BOK Orange czy T traktowało mnie jak debila i dlatego na nich tak jade, zero zrozumienia, ba pisałem do Networks krótko po modernizacji i później, zero odpowiedzi. @87 no jakość połączeń spadła mam tu na myśli 2G, kiedyś w Tmobile gadalo się zawsze komfortowo, aktualnie jakość spadła na poziomie Orange, wygląda jakby to technicy Orange stawiali tą infrastrukturę. Nikt nikogo nie będzie tu ciągnął na dno, kolega miał na myśli fakt że to właśnie Orange pociągnęło Tmobile na dno jakości połączeń czy też zasięgu 2G, kiedyś to był jedyny pozytywny argument za Tmobile właśnie jakość, teraz to przeciętna sieć z przeciętna ofertą.

  • -1

    92.  2013-07-10 17:49:07

    @goral2099: Orange jakiś czas temu wycofał możliwość zamawiania darmowego startera - właśnie z powodu przenoszenia takich numerów do Play. Natomiast nadal jest możliwość zamówienia darmowego startera w Heyah. Dlatego też najwięcej przenosin jest z tej drugiej sieci.

  • 0

    93. ~Ja  2013-07-16 22:04:08  host: staticline-31-182-65-224.toya.net.pl

    Tak, niedlugo zegnam sie z P4, porazka, 1 numer juz przeniesiony, 3 kolejne czekaja.

Dodaj swoją opinię