Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4,5 mln zł od abonentów Era i Heyah

4,5 mln zł od abonentów Era i Heyah

WitekT 30 Września 2005 11:47

0 0

Zbiórki pieniędzy za pośrednictwem SMS-ów są jedną z najpopularniejszych form wsparcia działalności charytatywnej. Od początku 2005 roku Polska Telefonia Cyfrowa przekazała na cele charytatywne już blisko 4,5 mln zł pochodzące z akcji SMS-owych.

Przekazywane jest zawsze 100% wpływów netto, to jest bez podatku VAT, który zgodnie z przepisami jest odprowadzany do Urzędu Skarbowego.

Kwoty te mogą zostać w najbliższym czasie znacznie podwyższone. Już 1. października rozpoczną się dwie akcje z przeznaczeniem na wsparcie potrzebujących: Dzień Kotana - Daj siebie innym oraz II Ogólnopolska Kampania Społeczna Hospicjum to też życie AD 2005.
Dzień Kotana - Daj siebie innym prowadzony ze Stowarzyszeniem Monar jest akcją jednodniową (SMS-y należy wysyłać pod numer 72800, wartość SMS-a: 2 zł + VAT). PTC weźmie w niej udział już po raz drugi. Również dłuższa, bo trzymiesięczna II Ogólnopolska Kampania Społeczna Hospicjum to też życie AD 2005, prowadzona wspólnie z Fundacją Hospicyjną z Gdańska, jest kontynuacją ubiegłorocznej, w której PTC zebrało ponad 160 tys. zł. Tym razem SMS-y (5 zł + VAT) należy wysyłać w dniach od 1. października do 31. grudnia pod numer 7534.

W akcjach mogą brać udział wszyscy abonenci i użytkownicy sieci Era i Heyah.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~magneto  2005-09-30 12:02:27  host: dqs146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam nadzieje, ze takich akcji będzie więcej. Na codzień ludzie nie pamiętają o takich rzeczach a jak widać na zalączonym obrazku gdy ktoś ich zorganizuje potrafią pomgać innym

  • 0

    2. ~Matti  2005-09-30 13:17:59  host: dwq195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak przy okazji, też popieram takie akcje,ale przykry jest fakt, że przy okazji wspieramy pazernego fiskusa.Jak można łatwo policzyć wyżej wymienieni abonenci "wsparli" fiskusa kwatą 1 mln zł.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.