Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 42 Mb/s w sieci PTC w Warszawie

42 Mb/s w sieci PTC w Warszawie

WitekT 11 Sierpnia 2010 17:58

0 0
Do końca roku PTC zmodernizuje 530 warszawskich stacji 3G, dzięki czemu cały obszar aglomeracji zostanie pokryty technologią HSPA+ - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Na razie w stolicy z takiej usługi można korzystać zaledwie w kilku lokalizacjach. Do końca roku cała Warszawa ma mieć HSPA+ 21 Mb/s, a na przełomie roku - 42 Mb/s. Na terenie całego kraju PTC dociera z prędkością do 7,2 Mb/s do 60% populacji.


Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~molik  2010-08-11 18:32:15  host: 77-255-60-138.adsl.inetia.pl

    @7 poczekaj chwile, skoro w Wawce już wprowadzili i udostępnili tzn że już niedługo wprowadza do Wrocławia, Krakowa itp to normalna kolej rzeczy. Rusza się coraz to bardziej u nas w kwestiach internetu jest coraz szybciej, coraz więcej i coraz taniej. Oby tak dalej.

  • 0

    10.  2010-08-11 18:39:24

    play online moi drodzy teoretycznie osiąga prędkość 1mb/s a w rzeczywistości jeżeli osiąga 0.3mb/s to jest dobrze. Zauważyłem, że jest tak w Białymstoku i w Szczecinie, bo tam właśnie używałem. a zapomniałem dodać, że za każdym razem byłem w zasięgu 3.5 G :]

  • 0

    11.  2010-08-11 18:40:53

    6@ bo świat nie stoi w miejscu !! mam nadzieje że ty masz nadal tylko 128kb/s :P bo po co Ci więcej. Wszystko potrzebuje coraz większych prędkości nie chodzi mi tu tylko o filmy :P

  • 0

    12. ~  2010-08-11 18:43:53  host: t12-01.opera-mini.net

    No dobrze, to chodzi na UMTS, tak ? A w takim razie zmodernizowany GSM 900/1800 jakie moze miec max. prędkości ? Da radę coś podkręcić na zwykłym maszcie Ery z 900MHz żeby była prędkość np. 1 czy tam 2 Mb/s ? Mateusz z Łopacina

  • 0

    13.  2010-08-11 18:45:47

    12: jest coś takiego jak EDGE Evolution, który daje 0,5 Mb/s, a nawet 1 Mb/s - tyle, że nigdzie się to nie spopularyzowało, więc terminali jak na lekarstwo...

  • 2

    14.  2010-08-11 18:50:59

    11@ A właśnie że nie, mam 240 Kb/s, a jak zima jest to nawet HSDPA łapie :D Spytasz pewnie czemu narzekam, mieszkam w lesie, gdzie jest zero lini TP, WiMaxów itp; Jedynie GSM daje radę, ewentualnie CDMA. A i nie jestem człowiekiem zamożnym bym mógł sobie pozwolić na najwyższą taryfę Blueconnect po to aby mieć HSPA+.

  • 1

    15.  2010-08-11 18:51:34

    ja będąc w Warszawie też chętnie sprawdzę jak to śmiga. To jest dobry znak że dają coraz to szybszy net. Net w Play chodzi koszmarnie, niegdyś kumpel dał mi sprawdzić pocztę bo potrzebowałem a telefony nie miałem przy sobie to w ogóle wejść nie chciało na o2 :/

  • 0

    16.  2010-08-11 18:57:19

    Wraz ze wzrostem prędkości musi iść zwiększanie limitów ilości pobieranych danych. Wielu nadal ma 1Gb czy 2Gb na miesiąc a to bardzo mało. Trochę też brakuje dobrych ofert bez umów terminowych. Dość dobre bez są tylko Play Online na Kartę i Orange Free na Kartę. Dobrze że rynek się rozwija a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

  • 0

    17. ~maniak  2010-08-11 19:12:06  host: 242.unused.atman.pl

    A na marginesie dodam, że na rynku nie ma ani jednego terminala abonenckiego (modemu) jaki dałby skorzystać z 42Mb/s. Podejrzewam, że PTC buduje tą usługę w oparciu o sieć Ericsson poprzez transmisję HSPA jednocześnie na dwóch nośnych. Prędkość podawana w komunikacie jest więc maksymalną i jedynie teoretycznie dostępną współdzieloną przez klientów pod stacją - wspólne zasoby radiowe w UMTS

  • 0

    18. ~maniak  2010-08-11 19:14:54  host: 242.unused.atman.pl

    @United. Mylisz się kolego. PLUS ogłaszając komunikat udostępnił możliwość skorzystania z usługi przez klientów. Usługa jest włączona i działa we Wrocławiu. Oczywiście nadal podtrzymuje to co napisałem powyżej. Nie ma terminali z jakich można byłoby wykorzystać nowe możliwości operatorów.

  • -1

    19. ~okovita  2010-08-11 19:45:15  host: public14694.cdma.centertel.pl

    W Plusie i Erze HSPA+ dostępne tylko z najdroższymi taryfami, następny problem to dostępność modemów.

  • -1

    20. ~szalony  2010-08-11 20:17:38  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Hspa+ od Ery jest dostepny poza Warszawa takze - w Lodzi na czesci "nowych" nodeB - starsze dzialajace od poczatkow 3G z lat 2006-7 maja "tylko" hsupa i pewnie takze beda je wymieniac , u mnie w Aleksandrowie L. jest hspa+ - szkoda tylko ze jest do 7,2mb/s blokowane :( - ciekawe ile by poszlo ? Test przed chwila http://www.speedtest.net/result/911234770.png - tak 6-7mb/s dziala prawie zawsze . Co do hspa+ w Plusie to zalezy od dostawcy nodeB czy hspa+ jest blokowane czy dostepne - w Lodzi hspa+ dziala w kazdej ofercie np simplus i do 10mb/s sie osiaga .

  • 0

    21.  2010-08-11 20:35:59

    Nie przesadzajmy. W ofertach mobilnego netu coraz to więcej dają za mniej bądź za taką samą cenę. I jest coraz lepiej, na prawdę. Tutaj Era udostępniła prędkości do 42mb ok, to kolejny plus do wzrostu tej technologii. Czy są modemy czy też nie, mniejsza z tym, niech będzie nawet 20mb to już jest bardzo ładnie.

  • 0

    22. ~egon64  2010-08-11 20:40:04  host: dti24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To miło, że Era modernizuje stacje 3G, ale nie należy zapominać, że w wielu miejscach (także w Warszawie) powinien być poprawiony także zasięg GSM.

  • 0

    23. ~  2010-08-11 22:06:13  host: t19-14.opera-mini.net

    Po aresztowaniach i audycie w ptc az milo czytac takie newsy..tyle lat stagnacji.niech w4 buduje 3g i cdma bo rynek bezprzewodowego netu rosnie lawinowo-kulminacja na euro2012 bedzie wielkim testem.warto juz dzis inwestowac w jutro.mirekb

  • 0

    24. ~ktry  2010-08-11 22:15:01  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    Jak będą to robic tak jak u mnie to potrwa to kilka lat.Postawili maszt,pół roku montowali anteny,1 rok uruchamiali te anteny,a już pół roku włączają 3G bo w styczniu dostali pozwolenie.No i oby im się udało w tym roku to będzie super.Anteny na 3G oczywiście wiszą od początku.

  • 0

    25. ~Ado  2010-08-12 00:00:02  host: 62.240.47.168.static.ltt.ly

    Tia i cała kaskada wisi na 50 Mbs microfali, ale twardo 48 Meksów.

  • 0

    26. ~vitek  2010-08-12 10:12:49  host: 167.202.201.4

    Lepsze 1mb w kablu niż 42mb w blueconnect. Tragiczne pingi, tracenie zasięgu, beznadziejne ładowanie youtube'a - dlatego nie chcę mieć tego badziewia :)

  • 0

    27. ~vetis  2010-08-12 12:28:45  host: doq214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    vitek nie porównuj netu na kablu z netem mobilnym, bo są różne kategorie. Po kablu tepsy Era też ma net i teraz w niezłych cenach.

  • 0

    28.  2010-08-12 13:11:58

    Podobają mi się stwierdzenia 60% populacji w zasięgu hsdpa, kiedy dziury z edgem zdarzaja sie w duzych aglomeracjach nie tak rzadko w każdej z sieci.

Dodaj swoją opinię