Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 41 operatorów VoIP na polskim rynku

41 operatorów VoIP na polskim rynku

sirmark 25 Marca 2008 19:45

0 0

Coraz chętniej dzwonimy za pomocą telefonii internetowej. Operatorzy, których jest już w Polsce 41, dużo więcej inwestują w rozwój usług, tworząc także specjalne usługi na telefony komórkowe - pisze Gazeta Prawna.

Wybrani operatorzy oferują już możliwość korzystania z taniej telefonii internetowej nie tylko przez aparaty stacjonarne, ale także telefony komórkowe. Liczą, że ten i następny rok będą przełomowe dla tej usługi, bo świadomość klientów - czym jest technologia VoIP i jaką ma jakość - jest coraz większa. Jak wynika z badań Eurostatu, w zeszłym roku 15% obywateli UE dzwoniło przez internet i był to wzrost o 66% w stosunku do roku wcześniejszego.




Nie można jednak stwierdzić, który z 41 operatorów jest liderem rynku, ponieważ nie ma niezależnych badań, a szacunki podawane przez same firmy często się wykluczają.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2008-03-25 21:38:16

    macko - z tego co wiem to za 4 miesiace zaplacilem 10 euro a na allegro za 4 miesiace 5 euro wiadomo ze mniej kasy mam na koncie ale liczy sie okres aktywnosci konta

  • 0

    13.  2008-03-25 21:39:48

    Super usługą jest możliwość zestawienia, ze strony www, 2 numerów np. stacjonarnych, reszta rodziny bez internetu też się cieszy :)

  • 0

    14.  2008-03-25 21:45:27

    *9 - jeżeli te 5euro wystarcza na 4m-ce to lepiej opłaca się doładowywać przez resellera. Może nie na allegro, ale na świstaku lub bezpośrednio można znaleźć 5 euro za 25zł

  • 0

    15.  2008-03-25 21:48:16

    jastek placilem dokladnie 60 zl za doladowanie 2 x 5 euro ... 240 dni

  • 0

    16.  2008-03-25 21:52:46

    ja kilka dni temu 75 za 3x5 na świstaku

  • 0

    17.  2008-03-25 21:55:44

    dobra cena okres 3 x 120 dni bez problemu dodalo bo mi doladowalo na 2x120 dni ale 80 dni ktore mialem z poprzedniego doladowania skasowalo

  • 0

    18. ~mirekb  2008-03-25 22:25:34  host: apn-77-114-178-89.gprs.plus.pl

    ceny sa ok ale jednak brak mobilnosci by mi przeszkadzal,Waszym zdaniem jaka minimalna predkosc bezprzewodowej transmisji danych daje mozliwosc "normalneggo" korzystania z voip?testowaliscie czy tylko po kablu?

  • 0

    19. ~  2008-03-25 22:46:06  host: oo7.ipartners.pl

    Po WiFi swietnie idzie ;-) A po komorkowym necie niestety jakosc zabijaja opoznienia...

  • 0

    20. ~adminekPL  2008-03-25 22:54:06  host: abyx99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja voipdiscounta od ponad roku doładowuje u www dzwondarmo com. Pierwszy zakup u tego faceta był poprzez allegro, teraz już przez GG lub skype. Ostatnio doładowanie za 5€ kosztowało mnie 25zł.

  • 0

    21.  2008-03-25 23:00:52

    mirekb - w 3G nie testowalem jednak przez wifi smiga pieknie telefon internetowy w n95 oraz w e65

  • 0

    22. ~tenidol  2008-03-26 00:53:50  host: 088156076080.rad.vectranet.pl

    na poczatku swojej kariery voipowej korzystalem z halonetu (obecnie awaryjnie, fajne zasilanie z mbanku). przetrzepujac net znalazlem voipdiscount (betamax). nie bylem "jelonkiem" rzucajac sie na allegro (ceny doladowan za drogie, choc znajduja sie chcacy zlamac kartel), na swistaku taniej (taki numer, ze ci sami ludzie sprzedaja w ww. miejscach i nie tylko). np. wymienione "dzwondarmo", to andzejlitwa ze swistaka i dom-aukcyjny z allegro, jest jeszcze jeden co go "rozszyfrowalem" i sie zwie na swistaku dreapheus (sie zabezpieczam, formula: jesli sie nie myle:) telefonowanie bez prezentacji numeru, jak to sie ladnie nazywa? ;)

  • 0

    23. ~tenidol  2008-03-26 01:02:09  host: 088156076080.rad.vectranet.pl

    voipdiscount (betamax) zabiera w obie strony ok. po 10kBps, czyli 80kbitow. parametry zlacza mozna sprawdzic, np. http://myvoipspeed.visualware.com/ jedynie moglbym sie pogniewac na betamaxa za jakosc polaczen (glownie komorkowych), ale jak ktos tu powiedzial kilka miesiecy temu na ten (lub podobny) temat: za taka cene, to i miod slodki (czy cos w tym stylu:). do zobaczenia nastepnym razem, jak sie rozwina te lub podobne tematy w ciekawym kierunku.

  • 0

    24. ~  2008-03-26 01:33:25  host: baa118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja również korzystam z voipdiscount. Na początku (grudzień 2006) gdy zaczynałem przygodę z voip był to ipfon. Jedna bramke mam u siebie, druga na Litwie i wsio śmiga pięknie :)

  • 0

    25.  2008-03-26 01:52:12

    Tak naprawdę operatorów VoIP jest kilku a pozostali to reselerzy odsprzedający usługi pod swoimi markami. Ja osobiście też używam VoipDiscount, ostatnio nawet nie mam freedays bo zostało mi >10E na koncie i muszę to wydzwonić. Poza tym z betamaxów używam dodatkowo LowrateVoip do dzwonienia na komórki do Korei Południowej, w czasie freedays (tylko 30 dni) są za free a później 0.01E/min (w moim wypadku 5.6gr/min) przy dzwonieniu przez komuputer, niestety przez SIP już drożej. Co ciekawe z opisu mojego rozmówcy po drugiej stronie wynika że połączenia na komórki do Korei Południowej też lecą przez FCT :).

  • 0

    26. ~darcio  2008-03-26 05:22:02  host: nat-mi3.aster.pl

    ja tam gadugadu na głos i nie narzekam jest super

  • 0

    27.  2008-03-26 07:28:07

    siect2 halonet ipfon i freeconet ktory to wszystko zbiera w calosc reszta mnie nie interesuje chybaz tych ktorych wymienilem sa dobrzy zarowno pod wzgledem jakosci jaki ceny

  • 0

    28. ~Fryderyk  2008-03-26 08:52:57  host: dsi101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam. Jaką tanią bramkę voip do "Gadu na głos "polecacie? Czy jeśli kupię bramkę z dedykowaną usługą, np. IPFON, FreecoNet, Tlenofon, to będę mógł zmienić ustawienia do "Gadu na głos?"

  • 0

    29. ~fazafm  2008-03-26 09:53:23  host: bej66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co mi wiadomo to gadu na glos nie daje mozliwosci podlaczenia bramki voip

  • 0

    30.  2008-03-26 15:00:23

    Gadu nagłos jak najbardziej można skonfigurować na bramce VoIP, sam nawet miałem swego czasu skonfigurowane, przy czym hasło do bramki jest inne niż do GG, trzeba sprawdzić w panelu. Jedyny mankament jest taki że nie obsługuje kodeka G.729 obecnego praktycznie w każdej bramce i przydatnego przy łączu z kiepskim uploadem.

  • 0

    31.  2008-03-26 15:24:35

    zgadza sie moj blad doczytalem ze mozna ... sugerowalem sie tym co bylo kiedys ja ustawilem gg naglos we freeconet ale jeszcze nie testowalem

Dodaj swoją opinię