Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 400 mln dolarów za nazwę "iPad" w Chinach?

400 mln dolarów za nazwę "iPad" w Chinach?

Q! 11 Maja 2012 18:53

0 0

Cały czas ważą się losy znaku handlowego iPad w Chinach. Proview, jej pierwotny właściciel, żąda od Apple 400 mln dolarów. Ten drugi jest skłonny pójść na ugodę, ale za znacznie niższą sumę.



Przypomnijmy, że w sądzie cały czas trwa batalia na temat wykorzystania znaku handlowego iPad w Chinach. Proview, który był jego pierwotnym właścicielem, żąda od Apple milionów dolarów bo uważa, że został oszukany przy jej sprzedaży. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Obecnie Proview zażądał od Apple zadośćuczynienia i za prawo do korzystania ze znaku 400 mln dolarów. Apple skore jest do ugody, jednak za znacznie mniejszą sumę, bo równowartość 16 mln dolarów. Czy dojdzie do porozumienia?

Trudno ocenić. Widać natomiast, że pod wodzą Tima Cooka Apple jest znacznie bardziej skore do osiągania kompromisów niż bezpardonowej walki w sądach. Czy taka taktyka wyjdzie firmie Apple na dobre?

Źródło tekstu: The Next Web, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • -1

    8. ~  2012-05-11 20:04:45  host: t13-10.opera-mini.net

    @7 precz na onet trollu

  • 1

    9.  2012-05-11 20:16:58

    @8 powtarzasz się. Wymyśl coś lepszego. Swoją drogą nawet Cię rozumiem. Nikt nie lubi konkurencji.

  • -1

    10. ~applefan  2012-05-11 20:26:53  host: aajl238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 e tam, ja lubie :) moze dlatego ze jest taka zalosna ;)

  • 0

    11.  2012-05-11 20:29:44

    @10 na przykład?

  • -1

    12. ~applefan  2012-05-11 20:39:01  host: aajl238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11 no ta Androidowa!

  • 1

    13.  2012-05-11 21:29:56

    @12 taaa.... jesteście siebie warci i tyle.

  • 0

    14.  2012-05-11 21:36:48

    A pan Q!, to priv.wiad. to w ogóle czyta? Czy tylko nie moje..? ;-p

  • 0

    15.  2012-05-11 21:38:24

    Maniek, podobno wszystkie dzieci są nasze! ;-) * Udanych walk z trollami i chochlikami :-D

  • 0

    16.  2012-05-12 05:24:52

    @Calm7 - najpierw taka wiadomość musiałaby dotrzeć do mojej skrzynki odbiorczej. ;-)

  • 0

    17. ~Paweł Nyczaj  2012-05-12 09:06:42  host: 89-70-22-163.dynamic.chello.pl

    Zmienił się szef i może przyszło otrzeźwienie, że zbyt bezpardonowa polityka na dłuzszą metę nie popłaca. Tym bardziej, że Apple także ma co nieco za uszami jeśli chodzi o naruszenie czyichś patentów. Jeśli to zrozumieli, to bardzo dobrze.

  • 0

    18. ~applefan  2012-05-12 09:36:55  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @17 tu nie chodzi o szefa. Oni te firmy od map dawno temu kupili i pracują nad swoimi mapami od dawna. To ciężka robota. Zatrudniali specjalistów w tej dziedzinie dawno temu za kadencji SJ. Google zarabia kupę kasy na usługach które są w iPhonach. Teraz to się powoli zmieni.

  • 0

    19.  2012-05-12 11:00:39

    Witam, nie ma czegoś takiego jak znak handlowy. To jest słono-graficzny znak towarowy. Trochę profesjonalizmu. Pozdrawiam

  • 0

    20.  2012-05-12 11:01:23

    słowno*

  • 0

    21.  2012-05-12 12:17:03

    @15 a dziękuję;)

  • 1

    22. ~?  2012-05-12 15:52:13  host: aggn158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdemu pasuje co innego po prostu. Jednemu ta marka drugiemu inna. Jednemu zależy na takich funkcjach drugiemu na innych. Ja osobiście mam samsunga ale z nikim nie będę się trollował o to czy samsung lepszy czy iphone. Chociaż uważam że w przypadku iphona płaci się głównie za jak to określił 19 słowno - graficzny znak towarowy i kupione lub zdobyte w niejasny sposób jak tutaj opisany patenty. Technicznie niczym szczególnym się iphone nie wyróżnia.

  • 1

    23. ~jsjs  2012-05-13 12:56:21  host: 89-73-161-30.dynamic.chello.pl

    A mnie bawi że ktoś zacięcie broni Androida czy Iphona. Płacą wam za to? Macie coś z tego? Firmy się cieszą że mają darmowych fanbojów ;)Sam nienawidze apple a uwielbiam Andka ale w pupie mam co kto o czym pisze, jak uważa, czy z czego korzysta.

  • 0

    24. ~  2012-05-14 09:36:16  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    tylko? ja bym kazał płacić o wiele wiecej - na takim rynku...!

  • 0

    25. ~riko  2012-05-14 13:46:37  host: acyl97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefan [...]wahlowania[...] Wiesz kolego co to dysmózgia? Dowiedz się proszę, bo we wczesnych stadiach chorobowych, ta dolegliwość jest jeszcze uleczalna. Jest jeszcze niewielka nadzieja dla Ciebie.

  • -1

    26. ~Marcin  2012-05-14 21:07:08  host: acbr164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic nie płacić Chinolom Sami dorobili sie na kraadzeniu czyichs pomysłów

  • 0

    27.  2012-05-16 15:32:35

    A polacy to złodzieje więc trzeba napaść Polskę i ją zniszczyć... Bez sensu to rozumowanie. Masz dokładne dane na temat tej firmy? Czy to że w czyjejś rodzinie są sami złodzieje to automatycznie znaczy, że jeżeli jakiś wyjątek z niej, uczciwie zarabiający na życie zostanie okradziony to nie ma żadnych praw?

Dodaj swoją opinię