Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 wiążące oferty na zakup Polkomtela

4 wiążące oferty na zakup Polkomtela

WitekT 6 Maja 2011 16:15

0 0
Po południu wpłynęły wiążące oferty na zakup Polkomtela - poinformowała Parkiet osoba zbliżona do doradców przy transakcji.

Na krótkiej liście podmiotów uprawnionych do złożenia oferty zostały w ostatnim czasie cztery grupy: Zygmunt Solorz-Żak, szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor z funduszem Bain Capital oraz globalny fundusz private equity - Apax.

W żadnym z konsorcjów nie ma przy tym funduszu Providence Equity Partners, o którym media pisały, że wystartuje u boku Apaksu. W przypadku Telii-Sonery i Solorza-Żaka, Parkiet potwierdził złożenie ofert w dwóch niezależnych źródłach.


Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~ala  2011-05-06 18:57:08  host: public-gprs149813.centertel.pl

    Pan Solorz ma częstotliwości... Jak cię postarają to HSPA+900 i LTE1800 z większości obecnych nodeB plusa jest możliwa... ale tak bajki czytam ostatnio...

  • -2

    17.  2011-05-06 18:57:58

    ~Aaaa - a skąd facet w Polsce tyle kasy na Polkomtel wytrzaśnie? matteo - są ludzie, którzy z serca różne rzeczy robią... u mnie w mieście jest jeden człowiek, który z potrzeby serca dla mieszkańców wszystko robi ;-) nawet galerię handlową zbudował z potrzeby serca ostatnio ;-)

  • 1

    18.  2011-05-06 19:31:32

    wlo: ano są tacy ;-) generalnie uważam, że Solorzowi jak najmniej zależy na kliencie, a jak najwięcej na kasie - to tak porównując oferty CP. Firma ma zarabiać, ale jednak pozytywny wizerunek i nastawienie do klienta też są ważne.

  • 1

    21.  2011-05-06 20:55:29

    Może troszkę kolesiom biznesmenom utrącą parę posad, choć wolałbym, żeby to był operator z udziałem większościowego kapitału krajowego. Po co kolejny strumień kasy odprowadzany zagranicę jako haracz?

  • 0

    22.  2011-05-06 21:03:30

    Ja chciałbym aby kupić Vodafone i doszło do rebrandingu ;) Ale cóz pewnie kupi Solorz-Żak, ale jak jakiś zagraniczny to na pewno będzie rebranding Plusa.

  • 1

    23. ~Abonent  2011-05-06 21:25:18  host: 89-79-81-212.dynamic.chello.pl

    Nowy właściciel będzie miał sporo do zrobienia,aby oferty Plusa były znów konkurencyjne.Od jakiś trzech lat są systematyczne psute.Obecnie jeszcze mix z odpowiednim zestawem pakietów jest strawny i konkurencyjny. Abonament leży, klienci uciekają i nie ma ich po prostu czym zatrzymać.

  • -1

    24. ~  2011-05-06 22:03:46  host: 89-72-122-111.dynamic.chello.pl

    Jak kupi Solorz disco polo polsat to rezygnuję z plusa i playa.

  • 0

    25. ~  2011-05-07 03:03:31  host: V35-04.opera-mini.net

    Solorza nie stać nawet na grupę ,,watchpeople'' w Plusie, więc o czym tu mowa. Polkomtela kupi Telenor. Dlaczego ? Ponieważ jego systemy GSM są najbardziej zbliżone do macierzy i nie musiałby ponosić dużych nakładów finansowych. Smaron

  • 0

    26. ~killera-cien  2011-05-07 08:06:10  host: r01-05.opera-mini.net

    Polkomtel zostanie kupiony przez Solorza. Idą wybory, kasy trzeba partiom, a po co sprzedawać kurę ze złotymi jajcami. Przypomnijcie sobie przypadek kulczyka i tepsy... i tak dalej.

  • 0

    28. ~zalamany  2011-05-07 08:27:27  host: public-gprs109029.centertel.pl

    plus jest teraz w oplakanym stanie. jak dlugo mozna sprzedawac ten sam bubel pod nowym szyldem? oferta biznesowa w plusie troche lepiej wyglada. gdyby vodafone przejela polkomtela to bylaby szansa na zmiane na lepsze.

  • 0

    30. ~  2011-05-07 08:39:10  host: v27-02.opera-mini.net

    Plus w abo dla inwidualnych odstaje od kazdego. Obawiam sie ze do przejecia nic tam sie nie poprawi. Wyniki finansowe maja niezle, kasa za siec od play i mvno wplywa i widac to im wystarcza

  • 0

    31. ~  2011-05-07 09:12:42  host: v14-14.opera-mini.net

    @23 Abonent. Co ty nie powiesz klienci uciekają? Czy ty raportów kwartalnych nie czytasz? Plus bardzo zyskuje od dwóch kwartałów. Już ma grubo ponad 14 mln klientów w tym ponad 7,5 mln abonamentowych.

  • 0

    33. ~bvn  2011-05-07 09:39:46  host: public125208.xdsl.centertel.pl

    Myślę,że Plusika kupi Pan od Polsatu...Kupi i Plus nadal bdyie marka Plus. Nie jestem specem od marketingu, ale "odświeżanie" salonów Plusa daje dużo do myślenia-po co by to robili gdyby mial nastapić kolejny rebranding np na Telie.

  • 0

    34. ~  2011-05-07 10:27:50  host: v02-14.opera-mini.net

    Chcialbym zeby chociaz ten operator byl polski ale widze tez, ze spolki telko solorza skupiaja sie na infrastrukturze a nie uslugach. Dlatego po przejeciu plusa przez solorza w plusie nic sie nie zmieni. Skandynawowie chyba sa najlepszym wyborem ale watpie czy wygraja wyscig. Solorz da utrzymanie w polkomtelu outsiderom politycznym wiec nic sie nie zmieni

  • 0

    35. ~zygmuś  2011-05-07 12:29:09  host: aedq252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Solorz udostępnił kanały grupy Polsat Telewizji N żeby mieć siano na Polkomtela

  • 0

    36. ~  2011-05-07 12:35:14  host: v14-15.opera-mini.net

    Przestańcie pisać głupoty, bo nie macie pojęcia o przetargach. Jeśli za Polkomtela największą kasę wyłoży Telenor to on będzie unowocześniał tą sieć, a nie jakiś tam pionek zwany Żakiem. Tyle w temacie. get

  • 0

    37. ~:)  2011-05-07 14:10:31  host: 87-204-34-69.ip.netia.com.pl

    wyczytałem , że Telia chce ujednolicić markę we wszystkich krajach w jakich się znajduje, Najpierw chce wprowadzić nowe logo a potem zmienić nazwę czyli podobny ruch jak Telenor najpierw ten niebieski znaczek a później to zmiana stopniowe nazwy. Ciekawe czy po przejęciu podobny los też czeka polkomtela ?

  • 0

    38. ~bb9800  2011-05-07 15:53:42  host: 89-72-161-3.dynamic.chello.pl

    nie wiem dlaczego Wszyscy uważacie,iż po zmianie właściciela nagle zmienią się oferty i nie ważne czy to się nazywa Plus czy inaczej, przecież zawsze chodzi o to żeby jak najmniej dołożyć do każdej sprzedanej karty sim

  • 1

    39. ~:)  2011-05-07 15:55:57  host: 87-204-34-69.ip.netia.com.pl

    nie wiem czy się zmienia oferty nie wiem czy sie coś poprawi ale wiem jedno Plus jest do bani drogo jak ch... i tyle :)

  • 0

    40. ~donnie darko  2011-05-10 13:24:22  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Jeżeli tak drogo i w ogóle to skąd te 14 milionów klientów?

Dodaj swoją opinię