Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 tys. Internautów Cyfrowego Polsatu

4 tys. Internautów Cyfrowego Polsatu

WitekT 18 Marca 2010 18:33

0 0
Cyfrowy Polsat ma aktualnie 4 tys. użytkowników bezprzewodowego dostępu do Internetu, które świadczy w technologii HSPA+ w oparciu o sieć Aero2 - pisze serwis rpkom.pl.

Dominik Libicki, prezes CP powiedział, że na przełomie kwietnia i maja zasięg sieci Aero2 ma zapewniać pokrycie 40% abonentów CP (około 1,3 mln). Zasięg ten zostanie osiągnięty później niż planowano ze względu na dość długą i mroźną zimę, co przedłużyło prace budowlane. Z kolei Sferia ma kłopoty z roll-outem własnej sieci HSPA+ na częstotliwości 850 MHz.


Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~mirekb  2010-03-18 20:19:19  host: 109.243.166.115

    czasem podepnę samsunga,czasem modem usb bez simlocka..i tak jak na predkosci mobilnego(bezprzewodowego miejscami)internetu rzędu down/up load 1Mb/300 kb/s mozna dużo zrobic.oferta rzedu 5Gb za 60zł byłaby do przełknięcia dla grupy docelowej CP a tak to siec mała narazie.moze w przyszlosci cennik oferty znormalnieje to sie uzytkownicy cp zastanowią.narazie nie sądzę

  • 1

    12.  2010-03-18 21:55:12

    WITEK po łapach to mało!!! roll-outem to coś wspólnego z roll-on'em dezodorantem??? Uruchomiona, początek eksploatacji, udostępniona klientom, start i długo by wymieniać... A tak zaraz będziemy mieć "On go yes misio go go"

  • 0

    13. ~cz-wa  2010-03-18 23:25:47  host: 188.33.167.236

    hej a jak ten net cp działa w częstochowie? ma ktoś czekam na opinie bo mysle o zakupie ale niewiem czy warto ?

  • -3

    14. ~w Aleksandrowie Lodzkim  2010-03-18 23:43:57  host: 80.51.91.246

    w Aleksandrowie Lodzkim. w Aleksandrowie Lodzkim. w Aleksandrowie Lodzkim. Bla bla bla...

  • 0

    15.  2010-03-19 06:48:13

    czy juz ktoś wie jaka jest/będzie oferta net w CP dla testerów?

  • 0

    16. ~  2010-03-19 07:37:11  host: f96-053.opera-mini.net

    Oferta jest tragiczna nawet jak by mi dopłacali to bym się nie zdecydował.

  • 0

    17.  2010-03-19 07:52:36

    Z jakim roll-out'em?

  • -3

    18. ~inżynier  2010-03-19 08:44:51  host: z-cache.wcss.wroc.pl

    czytam telepolis od ok. 4 lat i widzę że Aleksandrów łódzki i jego perypetie mobilnego internetu dalej na topie ;). Weź się chłopie do jakiejś roboty a nie wywnętrzaj się ciągle w komentarzach o swojej miejscowości.

  • 2

    19. ~xdobry  2010-03-19 08:53:45  host: ip-78-30-118-4.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    14,18 sugeruje usuniecie tych komentarzy - nie sa merytoryc zne. Szalony kawal dobrej roboty odwala i tyle.

  • 0

    20. ~  2010-03-19 09:09:04  host: apn-95-41-124-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Co to ten rore aut ? Kurde to chyba to samo jakby anglikowi napisac - zupa ciepla :D Prosze poprawcie to - jest nawet chyba jakas ustawa ze jak sa odpowiedniki polskie to po naszemu sie pisze ? No chyba ze nie ma odpowiednika na rore aut ...

  • 2

    21.  2010-03-19 10:31:47

    Jak wiadomo, sieć składa się m.in. z masztów. Maszty przypływają na statku, zapakowane w kontenery. Żeby się nie poobtłukiwały, to są zawinięte w folie z pęcherzykami powietrza. Tak więc roll-out to jest czynność wykonywana po wypakowaniu masztu z kontenera, a przed jego ustawieniem, i polega na odwinięciu folii zabezpieczającej. Widać Chińczyki dostali kilka razy OPR za uszkodzony towar, więc tym razem zapakowali tak dokładnie, że Sferia ma problemy z odpakowniem. Naprawdę, nie rozumiem o co to bicie piany...!?

  • 1

    22. ~_alf  2010-03-19 11:00:58  host: 188.33.43.111

    Testowałem te usługę - dai mi modem nie taki tzn. na inną częstotliwość i na dodatek do zakończenia testów nie mozna go było nawet wymienić. Testy miały byc za darmo a w punkcie trzeba było zapłacić 1 zł za zestaw. Natomiast co do oferty biznesowej to wg mnie jest żałosna - 3 GB za 50 złotych? - to smieszne, a szybkość się zgadza - DO 21MB Teoretycznie bo jest to nieosiągalne. Oceniam, że jest to oferta dla wiejskich terenów bo w miastach jest PlayOnline na kartę za 50zł 4GB na 2 miesiące i bardzo dobrze. Brawo Play!

  • -1

    23. ~kika  2010-03-19 11:21:10  host: glp250.internetdsl.tpnet.pl

    Jak mobilny internet - to tylko w Plusie. Żadne tam Polsaty, a już absolutnie Play. Plus jest najszybszy i ma największy zasięg. Jak jade w Polskę, to Plus działa w większośc miejsc. I o to chodzi w MOBILNYM internecie.

  • 1

    24. ~darnok  2010-03-19 13:11:45  host: aazz140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    -> 12, despera roll-out to budowa, rozbudowa. To nie start czy uruchomienie :) Start to launch ;-) nie mylic z lunchem

  • 0

    25. ~  2010-03-19 16:44:38  host: 94.254.159.162

    roll-out w skrócie wyrolowany na max-a

  • 0

    26. ~  2010-03-19 16:48:47  host: 94.254.159.162

    moze ktos cos na temat ich oferty tzn. Czy maja zamiar ja zmienic? bo w takim stanie to smiech na sali i napewno 1000 0000 razy bardziej sie oplaca u ktoregokolwiek z opow np playonline bez modemu za 45zl 10giga a nie jakies......

  • 0

    27.  2010-03-20 09:06:55

    Uwaga zmiany - http://www.telix.pl/artykul/cyfrowy-polsat-ulepsza-oferte-intern etowa-3,33435.html , wyglada ze oferta CP bedzie duza konkurencja dla pozostalych graczy :)

  • 0

    28.  2010-03-20 09:49:58

    szok - rzeczywiście coś się zmiania

  • 0

    29. ~c  2010-03-20 12:26:59  host: 188.147.198.99.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A miało być tak pięknie

  • 0

    30. ~msiemin  2010-03-20 17:48:45  host: klient-88-135-170-226.strefawifi.kolnet.eu

    Oferta tragiczna

Dodaj swoją opinię