Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 rdzenie na nadgarstku

4 rdzenie na nadgarstku

LuiN 4 Czerwca 2014 14:14

3 3

lg g watch snapdragon W przyszłym miesiącu na rynek trafi pierwszy zegarek LG bazujący na platformie Android Wear - LG G Watch. Wiemy już jaki będzie miał procesor.




Oprogramowanie zegarka, które wyciekło do sieci ujawniło kilka szczegółów dotyczących jego specyfikacji. LG G Watch bazuje na coraz popularniejszym Snapdragonie 400 (Qualcomm MSM 8226) z czterema rdzeniami Cortex-A7 o dosyć niskim taktowaniu - 787 MHz, grafiką Adreno 305 i 512 MB pamięci RAM.


Oprogramowanie zegarka ma oznaczenie Android 4.4W, jest więc to Android Wear bazujący bezpośrednio na Androidzie 4.4 KitKat.


Według poprzednich doniesień, LG G Watch będzie kosztował w chwili premiery 199 euro, a jego obudowa będzie wodoszczelna.

Źródło tekstu: theandroidsoul, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg g watch

w sumie: 19
  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    3.  2014-06-04 14:50:15

    @2 Raz na 3-5 lat? Ostatni raz wymieniałem w swoim zegarku baterię na koniec liceum, czyli ładnych x lat temu :) Też nie rozumiem tej mody na cyferki... no chyba że ktoś będzie robił za Agenta Błąda 007 i ma zamiar wpakować w zegarek coś więcej :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~  2014-06-04 15:02:57  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    a czemu będą miały służyć te 4 rdzenie? Będzie ten zegarek pokazywał mi godzinę w wymiarze 4D i szybkości 120klatek/s.?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    5.  2014-06-04 15:17:00

    @4 Możesz sobie eee o, już mam! Możesz sobie maile odczytywać i pisać na ekranie o rozmiarze znaczka pocztowego... trening dla oczu i zdolności manualnych, i jaka satysfakcja jak się uda. :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-06-04 15:27:06

    A może po prostu to ciągnie mniej prądu? Ktoś pomyślał? Cztery wolne i nisko taktowane rdzenie pewnie biorą mniej prądu niż 2xA7 1.2 GHz. Jednym słowem, pewnie dopłacili do procesora (2x większa powierzchnia rdzenia), żeby ciągnął mniej prądu. Biorąc pod uwagę, że android dość dobrze zarządza wieloma rdzeniami, możliwe, że to bardzo rozsądne rozwiązanie. A łatwiej wyłączyć nieużywany rdzeń, niż ograniczyć pobór mocy działającego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~  2014-06-04 16:33:53  host: public-gprs517557.centertel.pl

    A ja mam zegarek za 10 zł i nic więcej mi nie potrzeba :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    9.  2014-06-04 18:38:48

    w moim casio bateria działa żeby was nie skłamać koledzy i koleżanki z 9 lat :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    12.  2014-06-04 18:52:51

    zaklinam się na wszystko że tak jest :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Maniiiek  2014-06-04 18:59:36  host: 79.141.162.19

    dobra. tym razem wierze. w koncu jestem technikiem elektronikiem i meandry zasilania bateriami sa mi znane na wskroś. następnym razem pisząc o twoim casio ujmij jakies 2-3 lata z zycia bateri żeby to było wiarygodne

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~  2014-06-04 21:12:18  host: public-gprs232725.centertel.pl

    Co z tego, że 4 rdzenie? Niedługo będę miał okulary, podkoszulek, skarpetki, a nawet majtki z Androidem. Majtki będą nadawały sygnał do okularów, że są brudne i że powinienem je uprać. Skarpety będą wyświetlać powiadomienie, że śmierdzą mojej ukochanej, bo tak podpowiedział jej smartfon Samsunga z czujnikiem smrodu. Brakuje jeszcze tylko powiadomienia z alkomatu (w który się dmucha!) na ekranie smarkzegarka czy smarkfona...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-06-04 22:13:53

    Mam tablet z 8 rdzeniowym procesorem, faktycznie działa szybko i sprawnie (ładowanie średnio co 3-4 dni) i smartona ładowane go średnio co dobę. Tylko ciągle czytam o akumulatorach coraz to nowszej generacji, przecudownych i w ogóle, a mimo tego ciągle ich nie widać. Niech sprzęt ma nawet 100 rdzeni o niebotycznej wydajności ale akumulatory powinny za tym nadążąc by wygodnym było ich ładowanie raz na tydzień lub dwa. Zaplanuj wyjazd w leśną głuszę ze sprzętem który wymaga ładowarki na wyciągnięcie ręki, masakra jakaś...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19.  2014-06-05 07:24:51

    @14 powiedz tak szczerze, o co ci chodzi?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-06-05 08:43:30

    nikt nie musi wierzyć i nie zamierzam przekonywać a już tym bardziej odejmować z lat działania baterii. wiem co widzę i czego używam a ufoludki za plecami moimi raczej same wymiany nie dokonały.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-06-05 09:37:47

    Fanboye widzę już zaczęły minusować wszelką krytykę ^^
    @6 bogie ideę tego co piszesz rozumiem i trudno sie z argumentacja nie zgodzić ale wyjaśnij mi.. na ki kij takie procki w zegarku? :)

    A Maniiek się rozmnożył, znowu... było dwóch a jest trzech, fragmentacja plechy czy co? :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-06-05 09:40:37

    z przyjemnością, problem w tym że wcale jej się chyba się nie spieszy do dewastacji i ciągle działa. raz rozkręciłem zegarek jak mi padła jedna dioda od podświetlania to chyba bateria była z firmy philips albo panasonic. nie mogę sobie przypomnieć dokładnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-06-05 09:51:38

    poczekajmy jak padnie wpierw, narazie się na to nie zanosi

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~@Morvius  2014-06-05 10:37:24  host: 89-77-28-62.dynamic.chello.pl

    Sprzedaj mu działającą za 3x sowitsze wynagrodzenie.
    (zostaje kwestia definicji słowa 'sowite')

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28.  2014-06-05 11:04:41

    póki działa nie sprzedam w życiu :) dałem 176zł casio illuminator :) http://tlp.is/2q1 teraz za stówkę się go kupi a w galerii dalej widziałem go w cenie 160zł czyli niewiele mniej :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-06-05 11:05:16

    ceneo.pl/648166 dopiszcie sobie ww

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-06-05 11:59:02

    Pytanie, czy ten zegarek będzie mieć slot na kartę SIM, albo chociaż sam GPS do aktywności sportowej, żeby z zegarka sczytać zapisaną trasę na komputer bez użycia komórki. W innym przypadku to będzie tylko kopia SAMSUNG'a.

Dodaj swoją opinię