Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 mln nowych użytkowników HSPA miesięcznie

4 mln nowych użytkowników HSPA miesięcznie

LuiN 22 Września 2008 10:11

0 0

Liczba abonentów usług szybkiej transmisji danych w sieciach komórkowych przekroczyła na całym świecie 50 mln. Do końca roku wzrośnie do około 66 mln - podało GSM Association na podstawie danych firmy badawczej Wireless Intelligence. Do końca 2008 ich liczba ma jednak rosnąć po 4 mln miesięcznie - pisze Rzeczpospolita.

Na świecie jest już ponad 190 komercyjnie działających sieci HSPA. Dostępnych jest 740 terminali dostępowych. W Polsce szacowana ilość użytkowników to 1 mln. Jeszcze w połowie ubiegłego roku abonentów szybkich sieci HSPA było na świecie zaledwie 11 mln.
Jeszcze w tym roku australijski operator Telstra zamierza zmodernizować sieć tak, aby pozwalała transmitować dane na urządzenie abonenta z nominalną prędkością ponad 21 Mb/s. Dzisiaj standardem są nominalne prędkości 3,6 - 7,2 Mb/s.

Oprócz podstawowej usługi świadczonej przy pomocy HSPA, czyli bezprzewodowego dostępu do Internetu, operatorzy uruchamiają również własne serwisy, jak na przykład sklepy oferujące przesyłaną elektronicznie muzykę i filmy.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet