Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 miliardy użytkowników komórek

4 miliardy użytkowników komórek

Q! 29 Grudnia 2008 07:58

0 0

3G Americas, organizacja zajmująca się m.in. standaryzacją rozwiązań w dziedzinie GSM, poinformowała, że na świecie z telefonów komórkowych korzysta już 4 miliardy osób. Stanowi to około 60% wszystkim mieszkańców naszej planety.

Rynkiem, który odnotowuje największą dynamikę nowych podłączeń, jest rynek Ameryki Łacińskiej oraz Karaiby. Ich roczny wzrost wynosi 16% i oczekuje się, że z końcem roku liczba użytkowników telefonów komórkowych wyniesie tam 440 milionów klientów, co będzie odpowiadać penetracji na poziomie 76%. Najbardziej dynamicznym państwem w regionie pod względem nowych przyłączeń okazała się Brazylia, w której w ostatnim roku przybyło 19 milionów nowych użytkowników telefonów.

Największy natomiast wzrost procentowy odnotowało Peru, które podłączając w ostatnim roku ponad 4,6 miliona nowych użytkowników osiągnęło 33-procentowy wzrost nasycenia rynku.
O ile w krajach rozwijających się odnotowuje się coraz większą liczbę klientów, o tyle w państwach rozwiniętych wyraźnie widać ewolucję w dziedzinie technologii transmisji danych. Obecnie już ponad 100 operatorów na całym świecie zadeklarowało, że wprowadzi w swoich sieciach transmisję danych opartych o technologię LTE. Ma to następować sukcesywnie od roku 2010.

Wzrostowi uległa również liczba użytkowników sieci 3G, która obecnie wynosi 415 milionów klientów. 77% rynku, czyli prawie 320 milionów użytkowników, korzysta z sieci w standardzie UMTS/HSPA, podczas gdy pozostałe 23% (ponad 95 milionów użytkowników) jest zalogowanych w sieciach CDMA EV-DO.

Źródło tekstu: cellural-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ja  2008-12-29 13:14:39  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    co to kogo?

  • 0

    2. ~Kinol  2008-12-29 13:46:28  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Jest dobrze tylko dla gówniarzy komórki powinny miec tylko wyswietlacz i klawisze jakies scierwo zrobiło mi zdjecie jak lezałem na ławce i wysłał na bloga.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet