Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 licencje do kupienia w Rumunii

4 licencje do kupienia w Rumunii

WitekT 2 Września 2004 14:55

0 0

Ministerstwo Komunikacji Rumunii ogłosiło przetarg na 4 licencje na sieć 3. generacji. Termin składania dokumentów upływa 29 października.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w pierwszej połowie listopada. Za każdą z 15-to letnich licencji rząd oczekuje około 35 mln euro.

Warunkiem otrzymania licencji jest pokrycie stolicy Rumunii - Bukaresztu - oraz 10 największych miast kraju.
Z 21,5 mln mieszkańców Rumunii 8,3 mln posiada telefon komórkowy w jednej z 2 sieci komórkowych - MobiFon bądź Orange Romania. Obie sieci wyraziły zainteresowanie otrzymaniem licencji na sieć 3. generacji.

W zeszły miesiącu rząd wyraził zgodę na testy sieci 3G pięciu firmom: Motoroli, Nokii, Ericssonowi, Alcatelowi i Siemensowi.

Ogłoszenie przetargu przez rumuński rząd jest odpowiedzą na podobny krok ze strony sąsiednich Węgier. Jednak w przeciwieństwie do nich, gdzie ostateczna cena będzie wynikiem przetargu, tu jest ona stała i jasno określona.

Źródło tekstu: Dow Jones     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet