Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 lata sporu z telekomem i wygrana

4 lata sporu z telekomem i wygrana

sirmark 31 Października 2015 21:38

23 3

Orange wypłaci 10 tys. zł kobiecie, którą bezpodstawnie pozwano do e-sądu za rzekomy dług - informuje Gazeta Wyborcza.



Pani Katarzyna w 2008 r. po zmianie miejsca zamieszkania wypowiedziała umowę TP SA (obecnie Orange) i uzyskała informację, że nie zalega z płatnościami. O długu, który z odsetkami urósł do 9 tys. zł dowiedziała się w 2011 r. gdy komornik zajął jej pensję. Okazało się, że operator mimo rozwiązanej umowy, naliczał opłaty, a po pewnym czasie sprzedał dług firmie windykacyjnej, która w e-sądzie uzyskała sądowy nakaz zapłaty.

Sprawa trafiła do sądu, który w 2012 r. umorzył postępowanie, a pieniądze zajęte przez komornika zwrócono. W międzyczasie pani Katarzyna jednak straciła pracę. Kobieta uznała, że działania firmy telekomunikacyjnej przyniosły jej osobiste straty: oprócz stresu, jako prawnikowi podważono opinię w pracy . Skierowała więc pozew przeciwko operatorowi o zadośćuczynienie. Po 4 latach i po apelacji, wywalczyła 10 tys. zł i brak kosztów sądowych. Orzeczenie jest prawomocne.




Należy zaznaczyć, że jak twierdzi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange - firma nie kwestionowała swojego błędu. W 2011 r. , na etapie przedsądowym, proponowała zawarcie ugody i wypłacenie rekompensaty pieniężnej w kwocie 2 tys. zł. Zaproponowana ugoda nie była jednak satysfakcjonująca dla klientki.

Orange uparcie twierdziło, nawet w odpowiedzi na moją apelację, że w ogóle nic nie zrobiło i zachowało się prawidłowo. Przecież nikt mi nawet nie zaoferował zwrócenia kosztów powództwa przeciw egzekucyjnego, ani kosztów komornika, które musiałam ja zapłacić, aby oddał mi moją zajętą pensję - opowiada pani Katarzyna i wyjaśnia czemu tak uparcie się procesowała: Chciałabym, aby ten wyrok pokazał, że trwa to bardzo długo, ale żeby ludzie nie odpuszczali takich spraw. Chciałabym, aby dostarczyciele usług masowych nie czuli się bezkarni.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:

Tagi: sąd | orange

w sumie: 50
  • 0

    31.  2015-11-01 19:19:17

    @26 goral2099 właśnie przez takie myślenie korporacje pomiatają klientami. Gdyby tak ze 100 000 klientów pozwało ich za każdą pierdołę to by padli. Reszta korporacji wyciągnęła by z tego nauczkę i hasło klient nasz Pan nabrało by znaczenia ;) Teraz klient jest pomiatany a elita się bawi ich kosztem.

  • -2

    32.  2015-11-01 19:24:55

    toms - złodziejem? Pozywa się złodzieja, który kradnie czyjeś mienie ;-) Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego wybory z moimi poglądami na temat złodziejstwa?

  • 1

    33.  2015-11-01 19:34:18

    @30 toms komornikowi chyba nic nie zrobili. Asesora wykreślili z listy ? Ciekawe że zajmował tyle mienia i nadział się dopiero na ciągnik. Zastanów się dlaczego tacy ludzie mają takie spore kartoteki nadużyć ? Hasają ile można po tych co im się nie chce ?

  • 0

    34.  2015-11-01 19:37:16

    wlo. Pomijam już Twoje dyrdymały nt wariatów debili, ale weź patrz jakie minki wstawiasz w swój tekst, bo jeszcze ciężej to się czyta. Pomrugaj oczkiem z rozwagą, a nie bezwiednie.

  • 1

    35. ~Prepaidowiec  2015-11-01 20:16:46  host: user-5-173-70-236.play-internet.pl

    Jak najmniej umów podpisywać. Nie ma punktu styku.

  • -2

    36.  2015-11-01 20:31:53

    News pozytywny. Złodzieja się pozywa.
    Inna rzecz, że apel Pani Katarzyny widać nie trafił tam gdzie trzeba. No cóż... Widać dla większości czas jest droższy niż tysiące złotych...

  • 0

    37.  2015-11-01 20:51:12

    wlo: Zależy czy widzę np 50 gr bezpodstawnie do rachunku telefonicznego doliczone, czy kilka tysięcy na jakiejś fakturze. W pierwszym przypadku czasem mi się chce, czasem nie. :)

  • 0

    38.  2015-11-02 07:23:50

    @up - to nie teoretyzujmy i nie zmyślajmy kwot groszowych tylko odnieśmy się do kwoty tych 9tys. z długiem bohaterki...
    Po części przyznaje rację @wlo. - choć czasami życie się tak ułoży, że wcale nie trzeba być debilem by być zmuszonym do zapłacenia czegoś za kogoś. Potem jednak powinno się próbować to odzyskać jeśli nadarzy się okazja...
    Kwestia 10tys. w obliczu straty pracy, reputacji, dobrego imienia jest niczym dla tej Pani, jednak ustaliła sobie jakiś cel m.in. dla nas, i za to jej należy podziękować.
    Chciałbym również by apel trafił do szerokiego grona - gdy coś lub ktoś zarzuca Ci nieprawdę, a Ty masz 100% pewność, że prawda leży po Twojej stronie ustal sobie to jako cel życiowy by jej dowieść. Czasami wyłożenie środków na wygranie takie sprawy może okazać się inwestycją lepszą niż wysłanie lotka, a przy okazji wykonujesz pracę dla społeczeństwa... uwierzyłem w to gdy sam obroniłem się w sądzie w sprawie vs korporacja.

  • 0

    39. ~Bruno  2015-11-02 07:58:11  host: host_95_208.compower.pl

    Ta kwota to jakiś żart,powinno być minimum 100 tysięcy złotych.

  • 0

    40.  2015-11-02 08:16:38

    39 - jakiś argumencik?

  • 0

    41. ~  2015-11-02 08:22:55  host: user-94-254-133-215.play-internet.pl

    @36, a skąd wiesz, że nie trafił tam gdzie trzeba?
    Nie zajmuj się oceną innych piszących tylko pisz na temat. Nie uzurpuj sobie prawa do oceniania innych komentatorów, bo tutaj takiego nie potrzeba.

  • 0

    42.  2015-11-02 08:25:31

    41 - po prawej u góry każdego komentarza są te znaczki "+" i "-" - do czego służą jak nie do oceniania? Ja widzę, ze nie trafił, bo i 100 tysięcy to już mało jest, z drugiej strony czasu tu komentującym jest szkoda na dociekanie swoich praw i woleliby niektórzy nie swój dług zapłacić... ŚMIESZNE!!

  • 0

    43. ~  2015-11-02 08:29:14  host: user-94-254-133-215.play-internet.pl

    43, nie jesteś tutaj autorytetem a wręcz przeciwnie, jesteś powszechnie postrzegany za portalowego trolla więc nie podejmuj się oceniania zachowań innych.
    G..o cie obchodzi, co ktoś robi z wolnym czasem, zajmij się sobą.

  • 0

    44.  2015-11-02 08:30:51

    43 - referendum rozpisz... Może jego wyniki będą uznane przez właścicieli portalu. Jednego możesz być pewny - jeśli mój nick zostanie zablokowany, ani słowa tu nie napiszę ;-)

  • 0

    45.  2015-11-02 08:32:19

    43 - a propos interesowności... Też przestań się mną zajmować ;-) Najlepiej - ignoruj.

  • 0

    46. ~  2015-11-02 08:32:41  host: user-94-254-133-215.play-internet.pl

    44, załóż biuro doradcze i udzielaj takich rad. Olbrzymie pieniądze na tym zarobisz.

  • 0

    47. ~  2015-11-02 08:34:42  host: user-94-254-133-215.play-internet.pl

    45, na każdej wsi jest tzw. wiejski głupek a na tym portalu ty tę funkcję pełnisz. Widać z jakichś względów to pasuje administracji.

  • 0

    48.  2015-11-02 08:46:17

    46 - mam już takie biuro, chociaż w innej branży ;-)
    47 - no podtrzymuję tradycję... Gdyby mnie nie było, to kto by chciał być wiejskim głupkiem na Telepolis?

  • 1

    49. ~Pepe  2015-11-02 09:47:14  host: user-46-112-231-58.play-internet.pl

    Sąd męczy 4 lata swojego żywiciela! Sprawa ta pokazuje nędzę polskiego systemu prawnego i nędzę sędziów. Chora grupa zawodowa. Raz, że obca firma Orange ma zapłacić jałmużnę w postaci 10.000 zł (2500 za rok walki z nimi). A po drugie sędziowie ciągną sprawę tak długo. Kto ma na to na to czas i pieniądze? Opisana pani jest prawniczką. A gdyby nią nie była to doszłyby jeszcze koszty papugi - sądzę, że dycha byłaby za mało! Najgorzej wypada tu polski system bezprawia. Sędziowie ciągną sprawę tak długo bo kasa leci i nie ma strachu, bo od takich ludzi w czapę nie zaliczy. W naszym kraju oni jako chyba jedyna już grupa zawodowa nie płacą ZUSu, podatków i nie przechodzą na emeryturę a jedynie w stan spoczynku. Doprowadzili do tego, że dziś wyrok skazujący to nie wstyd. I przez to Jabczyński nawet się nie zarumienił. Orange dalej będzie robiło to samo, gdyż zdecydowana większość ludzi nie pójdzie walczyć o swoje przed takim klanem partaczy.

  • 0

    50. ~  2015-11-02 19:46:50  host: user-94-254-147-47.play-internet.pl

    @25, wlo - niezapłacenie groziło odsetkami, skierowaniem sprawy do sądu, wisem na listę dłużników, kosztami sadowymi i jeszcze czymś tam. Właśnie debilem by się było gdyby nie zapłacić. Argumentów nie przyjmowali więc możliwości obrony zerowe.

Dodaj swoją opinię