Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 lata Omnixa

4 lata Omnixa

sirmark 7 Grudnia 2006 15:17

0 0

Mijają właśnie 4 lata od uruchomienia przez Polską Telefonię Cyfrową platformy usług niegłosowych Era Omnix. Było to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku telekomunikacyjnym, zawierające serwisy informacyjne, rozrywkowe i komunikacyjne, skupione wokół jednego multimedialnego systemu. Z Omnixa korzysta obecnie ponad 10 mln użytkowników; dostępnych jest w nim ponad 800 usług.

Na początku wprowadzono serwisy oparte na komunikacji SMS. Kolejnym krokiem były serwisy z zakresu technologii WAP, dające większą interakcję użytkownika z systemem. Następnie uruchomiono serwisy w menu telefonu: SIMextra, WAP kolorowy, WAP2.0, multimedialne prenumeraty SMS, MMS, WAP Push oraz zaawansowane technologicznie systemy, oparte na technologii Symbian i Java.

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się usługi dostępne bezpośrednio w menu telefonu, znane jako SIMextra (Era) oraz goCard (Heyah), jak również usługi WAP, które dzięki zbliżonym możliwościom coraz częściej zaczynają stanowić naturalne "przedłużenie" internetu.




Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania treścią, najlepsi dostawcy zapewniają wysokiej jakości kontent, z którego użytkownicy Omnixa mogą korzystać na wszystkich kanałach dostępu

W zakresie kontentu Omnix współpracuje, m.in. z największymi koncernami:
- muzycznymi (m.in. Universal, Sony BMG, EMI, Warner Music)
- informacyjnymi (m.in. PAP, Przegląd Sportowy, Puls Biznesu)
- telewizyjnymi (Polsat, TV Biznes)
- filmowymi (Fox, Warner Bros., Sony Pictures)
- aukcyjnymi (Allegro)

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~jojo  2006-12-07 15:22:33  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Ja sam lubie czasem zajrzeć na WAP Omnixa. :-)

  • 0

    2. ~wlo  2006-12-07 15:24:46  host: arp136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    znaczy wszyscy korzystają?

  • 0

    3.  2006-12-07 15:30:08

    serwis lepszy od tego co prezentuje Orange.Sto lat!!!

  • 0

    4.  2006-12-07 15:32:59

    ~wlo: jasne, nawet ludzi na nokiach 3210 :)

  • 0

    5.  2006-12-07 15:40:29

    A serwis Plusa dziwnym zbiegiem okoliczności znów 3 czytaj ostatni :-) no ale oszczędności są najważniejsze ;) ps- ile ja bym dał by w streamingu ogladać tvn24 na komórce !!!

  • 0

    6.  2006-12-07 15:45:32

    ja często korzystam, w ogóle Omnix był chyba jednym z pierwszych takich serwisów, tak dobrze rozwiniętych.

  • 0

    7.  2006-12-07 15:51:33

    Wg. mnie OrangeWorld dużo przewyższa Omnix dzięki programom TVN.

  • 0

    8.  2006-12-07 15:54:02

    na które nikogo nie stać.Omnix z kolei współpracuje z Polsatem, który teraz zaczyna się przeobrażać w coraz lepszy, a jak teraz wykupił część jego akcji AxelSpronger to jeszcze się zmieni.

  • 0

    9.  2006-12-07 15:55:30

    a zamiast omnixa bedzie t-zones

  • 0

    10.  2006-12-07 17:02:12

    Tak rozwineli simExtra, że jak chce skorzystac z doładowania to muszę wymienić karte ;(

  • 0

    11. ~Zico  2006-12-07 18:02:15  host: 213.158.194.228

    Omnix jest super. Ma on znacznie wiecej uzytecznych zakladek niz Orange World. Np. rozklady jazdy MPK, PKS i PKP, ktorych jakos w Orange nie udalo mi sie znalezc.

  • 0

    12. ~air  2006-12-07 18:39:52  host: m0b1b5e42.tmodns.net

    szkoda ze juz nie mozna robic walkow na zetonach ;)

  • 0

    13.  2006-12-07 22:36:42

    Rozkady jazdy MPK to mam na wap.kzkgop.pl a pociagow na rozklady.pkp.pl...no chyba ze komus nie dziala opera w tel....

  • 0

    14. ~  2006-12-08 08:19:53  host: w3cache1.icm.edu.pl

    A kiedy Telepolis w UŁomniksie?

  • 0

    15. ~qram  2006-12-08 09:28:44  host: btv110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://jazdy.net/ - najlepszy rozklad MPK - i to offline bo w javie!!

  • 0

    16.  2006-12-08 12:03:09

    mnie razi logo tp przy orange w orange world.I mniej awarii ma Omnix.

  • 0

    17.  2006-12-08 14:29:01

    chyba ani razu mnie omnix nie zawiódł jakoś wyjątkowo, nie mam nic do zarzucenia.

  • 0

    18. ~klara  2006-12-10 21:07:52  host: apn-99-43.gprspla.plusgsm.pl

    gratulacje dla Omnixa!!

  • 0

    19.  2006-12-11 12:43:50

    przyłączam się, korzystam codziennie i mnie nie zawiódł jeszcze.

Dodaj swoją opinię