Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?

4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?

LuiN 9 Sierpnia 2016 20:03

8 1

Samsung prowadzi testy nowych chipsetów Exynos produkowanych w procesie technologicznym 10 nm. Możliwe, że już w przyszłym roku dostaniemy telefony z procesorami taktowanymi zegarem aż 4 GHz.



Względem dotychczasowego procesu technologicznego 14 nm, stosowanego od modeli Galaxy S6 i S6 Edge, 10 nm przyniesie duży skok wydajności, z jednoczesnym mniejszym zużyciem energii. Według ostatnich doniesień, Samsung prowadzi już testy nowych chipsetów (prawdopodobnie Exynosa 8895) i bez trudu osiąga taktowanie na poziomie aż 4 GHz.




Tak wysokie taktowanie dotyczy autorskich rdzeni Samsunga (Mongoose), zaś pomocnicze rdzenie Cortex-A53 procesora taktowane są z równie imponującą częstotliwością 2,7 GHz. Co więcej, zużycie energii nowego Exynosa przy 4 GHz odpowiada temu w Snapdragonie 830 podkręconym do 3,6 GHz.

Co warto zaznaczyć, podane wyżej liczby to wartości szczytowe i prawdopodobnie finalne urządzenia będą miały nieco niższe taktowanie. Stosowany w Galaxy S7 czy w Galaxy Note 7 Exynos 8890 w testach działał stabilnie i przy 3 GHz, ale już rdzenie Mongoose w finalnych urządzeniach zostały "przyhamowane" do 2,3 GHz.

Zakładając taką samą redukcję taktowania dla Galaxy S8 czy Note'a 8, spodziewać należy się przynajmniej 3 GHz i dużej swobody dla miłośników podkręcania, którzy wgrają do swoich telefonów alternatywne oprogramowanie.

Źródło tekstu: PhoneArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | exynos 8895

w sumie: 17
  • -4

    1. ~Hotelarz  2016-08-09 20:21:43  host: apn-46-169-95-111.dynamic.gprs.plus.pl

    A i tak nie wykorzysta w 100% mocy procesora każdy przeciętny Polak ale lans na dzielnicy musi być prestiż.

  • 3

    2. ~jacek  2016-08-09 20:24:20  host: 85.219.163.130

    a ten nieprzecietny polak jak ma niby wykorzystać w 100% taka moc ? bo wydaje mi się, że nie jest to kwestia urzytkownika tylko programisty

  • 3

    3. ~LepikPL  2016-08-09 22:51:37  host: 88.133.246.94.ip4.artcom.pl

    @2 Celna uwaga. Azaliż ortografia, proszę Waszmości, nauką obcą jestże niewątpliwie.

  • -1

    4. ~jacek  2016-08-09 22:58:49  host: host-89-228-79-24.olsztyn.mm.pl

    każdy ma jakieś słabości :) moja to ortografia

  • 0

    5. ~LepikPL  2016-08-09 23:01:05  host: 88.133.246.94.ip4.artcom.pl

    Też się jak głupi rypnąłem, bo zdanie winno być bezwzględnie zakończone znakiem zapytania. Pax.

  • 1

    6.  2016-08-09 23:09:49

    @1 Nie wiesz co mówisz. Ja też kiedyś jęczałem, że ciągle rdzeni dokładają i podkręcają. Od kiedy mam androida zmieniłem zdanie. Mój snapek 1.2GHz nie daje rady. Są czasami przycięcia, spowolnienia. Więc to nie takie głupie, coraz wyższe taktowanie.

  • 0

    7.  2016-08-09 23:10:52

    snapek 410*

  • 0

    8. ~LepikPL  2016-08-09 23:21:05  host: 88.133.246.94.ip4.artcom.pl

    @6 Nic nie bój, będzie jeszcze gorzej. Android jest absolutnie mistrzowski pod względem mulenia w kolejnych miesiącach. Specjalnie projektują aktualizacje systemu operacyjnego, lub szybkie zużycie komórki pamięci, żeby telefon po dwóch latach chodził wolniej. Czasem zdażają się kuriozalne wtopy projektantów (słynny Nexus 4 2nd gen, sporo Xperii) i sprzęt nie daje rady wytrzymać 2 lat. Jak to jest, że Galaxy SII po wgraniu śmiga do dzisiaj? Spisek żarówkowy to małe piwo. To jest wyższy level postarzania produktu. Jabłko robi to samo, tylko wolniej i dyskretniej.

  • 0

    9. ~LepikPL  2016-08-09 23:23:50  host: 88.133.246.94.ip4.artcom.pl

    Pardon. Miałem na myśli słynną wtopę Nexus 7 od Asusa. Do Nexusa 4 od LG nie piję. Śmiga jak nowy. Niepostarzany i w zasadzie tym mnie uwiedli.

  • 0

    10.  2016-08-09 23:28:08

    @6 Kulą w płot. Przycina, bo jest mu coraz cieplej i sam zwalnia swoje rdzenie. Zwiększanie taktowania to jak dolewanie oliwy do ognia.

  • 0

    11. ~LepikPL  2016-08-09 23:28:56  host: 88.133.246.94.ip4.artcom.pl

    Czy komuś się zmulił na amen Nexus 4 albo Galaxy SII ? Przeszło tego sporo przez moje ręcę i wydają się nieśmiertelne (pomijam utopienia i roztrzaskania).

  • 0

    12. ~  2016-08-09 23:45:55  host: 188.172.219.69

    Im nawet 10GHz nie wystarczy jak te telefony pp roku chodzą jakby miały 1 rdzeń z 0,5GHz

  • 0

    13.  2016-08-10 01:43:38

    Przyznam się, ze trzymajac telefon w ręcę, czuć ciepło i to przy normalnym użytkowaniu, bez grania. Latem jest bardzo źle, telefon wręcz parzy i oczywiście jak kolega wyżej mówił, wszystko zwalnia.

  • 1

    14.  2016-08-10 01:45:38

    Tęsknie za Windowsem phone (lumia 735), przynajmniej system płynny bez zacięć i się tak nie grzał

  • 1

    15. ~Preza  2016-08-10 09:37:52  host: apn-87-251-244-247.static.gprs.plus.pl

    Wincyj hercóf !!!

  • 0

    16. ~Fokus  2016-08-10 09:44:39  host: n27-01-08.opera-mini.net

    No chip mocny i to bardzo, teraz będą musieli znowu coś schrzanić w Androidzie i/lub dać bezsensowną w smartfonach rozdzielczość´ 4K - żeby to nie było zbyt wydajne ;-)

  • 0

    17. ~  2016-08-15 14:12:27  host: 212.160.172.84

    zapewne chodzi o google daydreem(czy jakoś tak) teraz niewiele telefonów to obsłuży jako świeży produkt a co będzie za rok jak się rozkręci? :)

Dodaj swoją opinię