Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 3G Plusa w kolejnych miastach

3G Plusa w kolejnych miastach

WitekT 21 Stycznia 2006 18:37

0 0
Polkomtel uruchomił oficjalnie sieć 3G w kolejnych 5 miastach i opublikował mapki zasięgu. Z UMTS Plusa można już korzystać ogółem w 11 miastach.

Nowe miasta w zasięgu sieci to:
plus gliwice m Gliwice
plus lodz m Łódź
plus lublin m Lublin
plus szczecin m Szczecin
plus zakopane m Zakopane

Polkomtel jest zdecydowanym liderem pod względem ilości miast. Spór można toczyć o pozycję Ery, która ma postawionych ponad 1400 stacji nodeB, ale w dużej części nie są one jeszcze uruchomione.

Ta wiadomość jest pierwszym suplementem do artykułu podsumowującego postępy prac nad budową sieci 3G polskich operatorów, który można przeczytać tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39. ~Tata  2006-01-22 08:49:32  host: gprs5.plusgsm.pl

    He he he nawet ładnie Plus pokrył w/w miasta :) oczywiście oprócz Łodzi - tam to nie wiadomo czy się cieszyć że Plus wogóle umts postawił czy płakać z tego powodu że zasięg dali taki jakby Łódź była - przepraszam za słownictwo ale takie się mi nasuwa-wrzodem na pupie :-)

  • 0

    40. ~Grunwald  2006-01-22 09:52:12  host: asg241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale numer z ta Lodzia :( nie dziwie sie ze ludzie z niej uciekaja i jak widac Plus tez uwaza ze Lodz tonie i nie warto w nia inwestowac.

  • 0

    41.  2006-01-22 10:57:24

    A Simplus jak niedziałał tak nie działa :/ A ebok Sim+ to już tragedia :/ Moje bieżące saldo na nim to coś grubo ponad 33 tysiące ;D połączyć się z nikim nie da, a za eski nie odejmuje kasy. To może Plus podarowałby sobie pre-peida, a skoncentrowałby się tylko na abonamentowcach?? ;) ;D

  • 0

    42. ~ssaq  2006-01-22 11:06:01  host: gprs7.orange.pl

    Nie wiem, czy ktos zwrocil uwage na to, ze poprzednie mapki dla miast, w ktorych UMTS juz wprowadzono, poddane zostaly odswiezeniu. Przeanalizowalem poprzednia i obecna mapke zasiegu dla Wroclawia. Wniosek jest taki: zarowno obszary pokryte zasiegiem UMTS jak i EDGE zmniejszyly sie. Dziwna sprwa - uwsteczniaja sie ;) Pewnie zbyt duzo osob nabranych przez poprzednie mapki zaczelo dzwonic do BOKu i rzucac miesem w konsultantow za ten "zasieg". Pozdro z Wr!

  • 0

    43.  2006-01-22 14:34:25

    Szalony, zgadzam się z Tobą. To jest kpina. Jako mieszkaniec Łodzi jestem zbulwersowany. Przecież nie pokrywają zasięgiem UMTS nawet 1/3 miasta!

  • 0

    44.  2006-01-22 14:46:45

    Bardzo ciekawa dyskusja o wyższości Łodzi nad Lublinem (tudzież odwrotnie). I po co się tak podniecać tym UMTSem, skoro jest - i b. długo jeszcze będzie - tylko dla wybranych

  • 0

    45.  2006-01-22 14:51:41

    Ja już widze ten zasięg UMTS w Tatrach :D

  • 0

    46. ~Eliasz  2006-01-22 15:47:13  host: azj26.internetdsl.tpnet.pl

    Buehehe, gadam w Simplusie i koszt rozmowy: -43.20

  • 0

    47. ~makaron  2006-01-22 17:16:21  host: staticline25065.toya.net.pl

    ehehehe chyba w tej Lodzi to sie komuś kawa ulała z łyżeczki jak robił mape zasiegu ;)

  • 0

    48. ~Kluska  2006-01-22 19:31:00  host: 193.69.116.20

    Mieszkam w Łodzi i normalnie Plus zaszalał z tym zasięgiem :/ pewnie jak znam Plusa to za rok całą Łódź pokryje tak jak teraz pokrył ten szczęśliwy Lublin :) I jak mogę dołączyć się do dyskusji to wygląda na to że Lublin góra na Łodzią :( Ciekawe co odpiszą Szalonemu ? Też jestem zdegustowany tym co za umts w Łodzi Plus pokazał.

  • 0

    49.  2006-01-22 20:31:07

    Te Grunwald... co masz do Łodzi? :> Łódź na stolicę :D Kocham to miasto, a ze Plus go nie kocha...kit z nim.

  • 0

    50.  2006-01-22 20:33:23

    Teraz zobaczyłem, że na tej mapce nawet w niektórych miejscach GSMu nie ma! To już czysta kpina!

  • 0

    51. ~koral  2006-01-23 07:15:02  host: acsh209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Łódź jest większa pod względem powierzchni, więc może zabrakło kasy Plusowi? Aby pokryć zasięgiem 3G Lublin pewnie potrzeba mniej nadajników.

  • 0

    52.  2006-01-23 08:12:39

    Thomas potrzac obiektywnie to pokryli tylko 1/6 Lodzi :/ . Koral to dla plusa zadne tlumaczenie bo Szczecin pod wzgledem powierzchni jest 2 miastem w Pl po Warszawie a Plus ladnie go pokryl ! Wiec nie sadze by kwestia kasy byla przyczyna takiego bubla w Lodzi :( Moze Pan Witek cos wie na temat czemu Plus w Lodzi dal tak mizerny umts w porownaniu do innych miast ? :)

  • 0

    53.  2006-01-23 14:00:55

    Ja dziekuje dostalem wlasnie maila odnosnie Plusa umts w Lodzi :( napisali ze w ciagu 12 miesiecy poprawia pokrycie miasta !!! Brak mi slow :/" czyli czekaj Pan jeszce rok a sie doczekasz" :/ Nie mam edge ,nie mam umts w Plusie co za siec :/ Teraz juz wiem ze pozostaje mi tylko Blueconnect, bo juz dzis na mojej 6680 swieci sie 3G Era :] a Plus tak jak myslalem ma Lodz w glebokim powazaniu :-[

  • 0

    54. ~SZCECIN  2006-01-23 14:07:21  host: user151.xtra.pl

    WIecie co ja jestem ze szczecina i ten UMTS który tak chwalicie jest do bani ponieważ telefon jaki mam Z1010 gubi mi zasię a na bateryjce można smażyć jajka co to za sens UMTS jak trzeba nosićdodatkowe akumulatory

  • 0

    55. ~magik  2006-01-26 16:24:02  host: gprs12.orange.pl

    witam. mam pytanie. ktos z Was testował na umts-ie rozmowy telefonicznie poprzez komunikator np. skype ? (chodzi o dłuższa rozmowe - testowałem krótką rozmowe i było ok). jakie wrażenia, czy zrywa połączenie, jaka jest generalnie jakosc takiego połączenia ? pozdro

  • 0

    56. ~magik  2006-01-26 16:40:19  host: gprs12.orange.pl

    witam. mam pytanie. ktos z Was testował na umts-ie rozmowy telefonicznie poprzez komunikator np. skype ? (chodzi o dłuższa rozmowe - testowałem krótką rozmowe i było ok). jakie wrażenia, czy zrywa połączenie, jaka jest generalnie jakosc takiego połączenia ? pozdro

  • 0

    57. ~same klamstwa  2006-01-31 21:43:02  host: w3cache.piotrkow.net.pl

    Nie wiem kto pisał ten artykół, ale np. jeśli chodzi o UMTS w Plusie w Łodzi to czysta fikcja. Dodatkowo może i Plus ma UMTS w największej ilości miast, ale co z tego skoro może maja po 20 nadajników. A żeby to jakoś działało w dużym miescie to potrzeba ich około 100, wiec o czym tutaj mowa. Era natomiast jak juz uruchamia to stara sie pokryc cale miasto i tak np. w Łodzi bez problemu z UMTS mozna korzystac. Wiec takie bajki to mozna wciskac komus innemu.

  • 0

    58. ~piotrek  2006-03-19 13:09:42  host: nat-mo1.aster.pl

    mam pytanie czy Orange ma technologie 3G
    proszę o odpowiedz

Dodaj swoją opinię