Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 3G Plusa w Białymstoku

3G Plusa w Białymstoku

WitekT 27 Października 2006 12:18

0 0
Plus uruchomił sieć 3G w kolejnym mieście - tym razem w Białymstoku.

Na razie postawionych stacji jest 5, z czego dostępna dla użytkowników jest tylko jedna - prawdopodobnie nie zablokowano jej przez pomyłkę. Docelowo stacji ma być 17, co ciekawe głównie poza centrum.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~szalony  2006-10-27 13:30:22  host: asz28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mirekb- dzieki ;) nie odpuszcze az u nas normalnie sie nie zrobi :) a ze jestem szalony to moge tak narzekac latami :-) W niemczech np miasta 20-30 tys maja spokojnie umts u nas tak pewnie bedzie za 5lat a moze i pozniej nie mowiac o tym ze w Plusie takie miasta maja bardzo czesto tylko gprs :( lub o zgrozo edge jest poza miastami a w centrum tylko gprs :/ ale takie jaja to tylko w Plusie :/

  • 0

    8.  2006-10-27 13:37:43

    mardall: pisz jak się sprawuje UMTS o ile jesteś w zasięgu tej jednej stacji :-)

  • 0

    9. ~Szalony  2006-10-27 13:43:59  host: asz28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek- co bardziej wrazliwi znow powiedza ze ten news to taki pstryczek w nos Plusa ( nawiasem mowiac pewnie jest on czerwony ;))) od klamstw plusowych :/ Ja bym na twoim miejscu zapytal Plusa o co chodzi z edge Plusa i czemu jest go tak malo ??? A jak jest to lokalizacje jego sa czesto bardzo dziwne !!! Czemu lider technologiczny za jegiego uwaza sie Plus nie potrafi dorownac w zasiegu edge Erze i Orange ??? Bardzo ciekawe co by na to odpowiedzieli "te madre glowy" co uwazaja ze krytyka Plusa jest na Telepolis nie na miejscu !!!

  • 0

    10.  2006-10-27 13:50:57

    Szalony: brak EDGE to jeden z efektów cięcia kosztów. Większość stacji, na których jest tylko GPRS, bez problemy obsłużyłoby i EDGE. Problem w tym, że licencja na EDGE (pakiet kodeków) kosztuje, trzeba za to systematycznie płacić.

  • 0

    11. ~szalony  2006-10-27 14:11:01  host: asz28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tez tak myslalem ze to "oszczednosci" swoja droga - chyba to nie sa az takie ogromne koszty ze Plus na tym oszczedza ? Bo jakosc Era i Orange moga dac edge i im te koszty nie przeszkadzaja :)Z swojego podworka Lodzkiego - w Erze i Orange doslownie ponad 90% bts ma edge a w Plusie max 50% :( dam znac czy Plus cos faktycznie cos probuje robic z edge bo niby u mnie na Romanowie w Lodzi mam miec edge w tym roku z laski Plusa ;)bo Era ma tam umts i edge od bardzo dawna a Orange edge tylko Plus - Lodz uwaza za wies ;)- bo sam pisze ze gprs dostepny jest na terenach poza miejskich- bede tego pilnowal a jak nie da to afere zrobie :-))))

  • 0

    12.  2006-10-27 14:43:03

    Hm... nasze źródło rzeczywiście mówi o 17, tylko ciekawe w jakiej to perspektywie. W dłuższej stacji będzie z pewością więcej. Jeśli chodzi o wnioski o pozwolenie na budowę/rozbudowę, to nodeB będzie sporo więcej. Szczegóły w bazie http://podlaskie.btsearch.org :)

  • 0

    13. ~  2006-10-27 14:43:26  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    o EDGE w Plusie mozesz zapomnieć, ja na Nokii 6020 w Warszawie (Marszałkowska) mam zazwyczaj max 50 kb/s :) ale takie rzeczy tylko w Plusie...

  • 0

    14. ~dt  2006-10-27 14:51:40  host: wap.plusgsm.pl

    A Kielce? Testowo 3G juz chyba tez tam jest. Najwiekszy problem teraz to uzyskanie pozwolenia.

  • 0

    15. ~berdys  2006-10-27 15:33:10  host: caj90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony* swoja droga u mnie jest zasieg UMTS Plusa :D tak..ale z Karta simdata z k608i ( z three.co.uk ) nie potrafi sie zalogowac do sieci !! ( problem zaczal wystepowac w wakacje, do dzisiaj trwa =) za to karta ery Tak Tak loguje sie bezproblemowo i wszystko dziala w miare dobrze...nie mowiac na Orange 3G.... Tak wiec plus zapier.. sprawe a mi wciska kit ze telefon mam niekompatybilny :/ dokladnie taka odpowiedz na reklamacje dostalem... oni mozgi maja niekompatybilne.. spieprzyli cos i teraz wytykaja klientowi... najaltwiej ;/ Takze Plusowi niedlugo juz podziekuje i swoje uczucia skupie na Erze =) wraz z niemalymi pieniedzmi jakie wydaje na uslugi telekomunikacyjne... Pomyslec tylko ze nagrabili sobie u mnie wiecej (-) za te 2 lata niz za cale chyba 9 lat korzystania z ich sieci ;/

  • 0

    16. ~mirekb  2006-10-27 16:41:11  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    dt jestes z CK?o testach umts rozmawial dzis gosc ktory wzial iplusa w salonie i mowili ze od nowego roku powinien byc,ale tylko mowili-pewnie zowu sie okaze ze poza centrum-gdzies za stokiem czy slichowicami i tym podobne;-)a w centrum nawet edge niema..masakrycznie szybki gprs 40-50kB/s,jak wytestuje od razu napisze

  • 0

    17.  2006-10-27 16:42:57

    gm - jeszce nie ma... na tej jednej stacji chyba zauważyli pomyłkę, przejeżdżałem 100 metrów od niej i nic, ale napięcie rośnie a podstawka do wideorozmów już doleciała z Allegro ;-)

  • 0

    18. ~wlo  2006-10-27 20:56:32  host: any108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - ja nie wiem na czym polega "rozbudowa" stacji o EDGE. Ale wiem jakie są problemy z nowymi stacjami a także jakie są ze starymi, na których cokolwiek operator chce zmienić. Są to przedsięwzięcia szczególne (już nie będę wnikał w szczeóły, chociaż jak ktoś chce to proszę bardzo - odpowiem na pytania bo może nie w kwestiach stacji GSM ale innymi dot. postępowań lokalizacyjnych zawodowo się zajmuję) i np. ciężko jest cokolwiek tknąć, żeby nie było problemów. Wyobrażasz sobie, że wniosek z października czy września zeszłego roku o decyzję w sprawie uwarunkowań środowiskowych dla stacji GSM Plusa (z UMTS!!) do dzisiaj nie został rozpatrzony i nie została wydana decyzja? A weź pod uwagę, że jeszcze jest etap pozwolenia budowlaneg - także z całym możliwym postępowaniem odwoławczym... Kilka takich spraw jest w mim mieście. U wszytskich operatorów ;-)

  • 0

    19.  2006-10-28 00:11:51

    Wlo- z tym się z tobą zgadzam że jeśli chodzi o nowe stacje lub dodanie nowych anten na już istniejących bts to są straszne schody biurokratyczne niestety :/ ale samo dodanie obsługi edge na już istniejących bts nie wymaga od operatora drogi biurokratycznej . Tylko po prostu robi w bts zmiane oprogramowania i tyle i od operatora zależy czy zrobi to dziś czy za 2 lata . Zmiana hardware i software by bts do edge przystosować napewno jest operacja krótką tylko operator musi mieć wolę ją przeprowadzić.

  • 0

    20.  2006-10-28 00:14:13

    Szalony: ...i pieniądze. Nie tyle na nowy sprzęt (bo ten i tak trzeba wymienić, bo się czasem psuje), ale i na licencję na kodeki EDGE...

  • 0

    21.  2006-10-28 00:23:26

    Witek to było dobre :-) ale się uśmiałem :-):-):-). Wiadomo co mamy na myśli :)

  • 0

    22.  2006-10-28 14:33:04

    Pozatym Plus wymienia też radiolinie przy zmianie EDGE a to też sa dodtakowe koszty, a pozatym jaki sens by miało dodanie na jakims nadajniku EDGE to byloby tak jka worange, że tragiczny transfer

  • 0

    23.  2006-10-28 14:33:53

    A wie może ktoś czy Plus w tym roku będzie rozbudowywał jeszcze UMTS w obecnych miastach chodzi mi głównie o Częstochowe?

  • 0

    24. ~dok  2006-10-28 18:49:55  host: stach.netcontrol.pl

    ma ktos telefon mts ?? chciaem videorozmowe zobaczyc :) jak cos zapraszam gg:5234567

  • 0

    25. ~wlo  2006-10-28 19:12:18  host: aso215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - biurokratyczne? przestań... Urzędnicy już się boją o swoje ciepłe stłki (chociaż nie zawsze super płatne na tych stanowiskach) więc sprawy raczej załatwiają zgodnie z przepisami "bez zbędnej zwłoki" ;-) Tu chodzi o procedury i kwestie postępowań z udziałem społeczeństwa, gdzie każdy ma prawo do wniesienia zastrzeżeń i protesu o odwołaniach nawet nie mówię. A wiem co mówię, bo jak mówię ;-) jest to jeden z aspektów mojej pracy zawodowej. kulis - jeśli wymieniaja na taką samą to nie ma problemu, ale wystarczy, że modernizaca będzie się wiązać ze zwiększeniem oddziaływania na środowisko (ogólnie mówiąc) procedura jest taka jak przy nowej stacji. Może właśnie dlatego EDGE w Orange jest tai słaby (bo jest) bo Orange nie zwiększyło np. mocy nadajników? Nie znam się więc mogę się mylić. Ale coś w tym musi być. A może po prostu to co Witek mówi - cięcie kosztów ;-)

  • 0

    26. ~wlo  2006-10-28 19:17:15  host: aso215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dok - nie mów, że musisz szukać w sieci ludzi z UMTS-em... Podobno ludzie z utęsknieniem czekają na UMTS i tam gdzie się pojawia wszyscy korzystają... ;-D Bo telefon z UMTS to ja mam... Tylko co z tego, że mam?

Dodaj swoją opinię