Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 3G katalizatorem rozwoju

3G katalizatorem rozwoju

LuiN 19 Sierpnia 2008 10:29

0 0

Ericsson wprowadza program pilotażowy w Bangladeszu, w celu zademonstrowania w jaki sposób można zwiększyć produktywność oraz poprawić jakość życia w tym kraju dzięki korzystaniu z szybkiego dostępu do Internetu poprzez technologię 3G/HSPA.

Program pilotażowy zademonstruje rozwiązanie mobile learning realizowane w systemie zajęć prowadzonych zdalnie przez nauczycieli, podczas gdy rozwiązanie mobile health pokaże potencjał wykorzystania telemedycyny w tym kraju, podkreślając możliwe korzyści z dostarczenia podstawowych świadczeń zdrowotnych, jakie dotychczas dla tej społeczności nie były dostępne.
Ericsson prowadzi pilotaż 3G przy użyciu stacji bazowych oraz sieci transmisyjnych trzech operatorów telekomunikacyjnych - Warid Telecom International Bangladesh, Grameenphone oraz Telecom Malaysia International Bangladesh, które działają wspólnie pod marką AKTEL. W Bangladeszu jest około 43 miliony abonentów sieci komórkowych.

Projekt będzie realizowany od początku sierpnia do końca października bieżącego roku. Ericsson ma zamiar pokazać, jak technologia może być głównym katalizatorem dla socjalnego oraz ekonomicznego rozwoju poprzez znoszenie różnic w postępie technologicznym na tym rozwijającym się rynku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2008-08-19 12:24:47  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    ericsson zawsze wie jak i gdzie najlepiej zarobic.ciekawe czy wygra przetarg na dostarczenie infrastruktury juz po okresie projektu..

  • 0

    2. ~radek  2008-08-19 16:16:27  host: dqt143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3G to ogólnie fajna sprawa mi się bardzo podobaja wideo rozmowy ostatnio właśnie gadałem sobie z kolezanką przez 3G z mojego viewty super sprawa jako mozna kogoś widzieć z kim sie rozmawia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet