Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 366 mln zł kary dla TP za brak WLR?

366 mln zł kary dla TP za brak WLR?

WitekT 29 Września 2006 12:19

0 0

Ewentualna kara UKE dla Telekomunikacji Polskiej za brak wdrożenia WLR dla Tele2 będzie znacznie wyższa niż 100 mln zł i może sięgnąć najwyższego dopuszczalnego prawem poziomu 3% przychodów spółki.

Dzisiaj przyszły ze spółki wyjaśnienia w tej sprawie. Dla nas ważne są także negocjacje między Telekomunikacją Polską a Tele2. Strony długo ze sobą nie rozmawiały, a wczoraj wróciły do negocjacji. Ważne spotkanie Tele2 i TP odbędzie się 30. września. Jeżeli padną na nim poważne deklaracje i TP przekona nas, że nie jest to tylko gra na zwłokę to możemy zaakceptować jeszcze jakiś miesiąc opóźnienia we wdrożeniu WLR. Jeżeli tak się nie stanie to nałożymy na TP – powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.




Streżyńska zapowiedziała, że ewentualna kara będzie wyższa niż ta nałożona na spółkę za nierozdzielnie usługi neostrady tp i abonamentu telefonicznego i może sięgnąć nawet 3% zeszłorocznych przychodów spółki, czyli 366 mln zł. Zdaniem prezes UKE kary nakładane przez regulatora rynku muszą być na tyle dotkliwe, aby TP nie opłacało się nie wykonywać decyzji Urzędu.

Zdaniem Tele2 Telekomunikacja Polska celowo opóźnia wdrożenie tej usługi. Tele2 zapowiada, że jeżeli na spotkaniu władz Tele2 i TP obie firmy nie dojdą do porozumienia w sprawie WLR, to w przyszłym tygodniu Tele2 wystąpi wobec TP o zapłatę kar umownych. Według wyliczeń Tele2 na 26. września kary wynosiły 82 mln zł. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~wlo  2006-09-29 12:29:43  host: atn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co tam trzysta saześćdzwisąt milionów, pół miliarda im dać!! ;-) poważnie? to jest żenujące...

  • 0

    2. ~amu  2006-09-29 12:53:59  host: 150.254.124.223

    Brawo Pani Aniu! Prawo musi być respektowane. Miliard w środę, miliard w sobotę :-)

  • 0

    3.  2006-09-29 13:22:48

    ale jakby na to nie patrzec-A.S. pokazala serce :))) dla tepsy...

  • 0

    4. ~RobertD  2006-09-29 13:53:56  host: 213-238-123-230.adsl.inetia.pl

    Nie mogę ogarnąć tej kwoty. Ile to było by "świnek" (skarbonek) ?? :)

  • 0

    5. ~RobertD  2006-09-29 13:55:37  host: 213-238-123-230.adsl.inetia.pl

    Niech TPsa zrobi numer i wypłaci to w monetach 1zł "Konwojem do kasy" :)

  • 0

    6.  2006-09-29 13:56:31

    RobertD to zalezy w jakim bilonie byś wrzucał ;)

  • 0

    7.  2006-09-29 13:57:56

    należy karać,karać,karać,i jeszcze raz karac ! a kiedy odpowiedzialność finansowa dla kadry zarzadzającej tym burdelem TP??:) Pani Aniu ??:)

  • 0

    8. ~Ktos  2006-09-29 14:14:08  host: 194.204.151.190

    Olek_skype widac dzieki komu mamy taki rzad jaki panuje.
    Dzieki ze glosowales na pis :)

  • 0

    9. ~eryk  2006-09-29 14:48:21  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie lubie TPSY ale... Dla mnie to juz przestaje byc smieszne. Jesli TPSA powinna placic kare to nie Tele2 (dlaczego? o tym nizej). Choc jedno drugiemu przeczy bo dziala na niekorzysc tej drugiej - Tele2 w teorii. Moglaby zaplacic na inne cele (przeznaczyc na rozwoj internetu na wsi w szkolach, pracownie komuterowe, szkolenie nauczycieli informatyki itp). A teraz wyjasnie dlaczego nie powinna placic Tele2.

  • 0

    10. ~er  2006-09-29 14:49:11  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po pierwsze firma ta ma juz wyrobiona opinie - "nie najlepsza" wsrod klientow (podobnie jak TPSA).

  • 0

    11. ~er  2006-09-29 14:49:37  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po drugie, zawsze rozprawia sie z TPSA w sposob "glosny" (reklamy sa krzykliwe, porownawcze, ostatnio pojawila sie piesc). Oczywiście jest to plus dla firmy bo chce trafic do klienta w ten sposob ale...

  • 0

    12. ~er  2006-09-29 14:50:14  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po trzecie: nadal trwaja rozmowy miedzy specjalistami TPSA i Tele2 w sprawie WLR (czego obie firmy nie zaprzeczaja) i sprawa nie jest dogadana do konca - kilkanascie punktow juz uzgodnili ale zostalo jescze troche... TPSA o tym pisala natomiast Tele2 nic o tym nie wspomina a jedynie uprawia swoja krzykliwa propagande (znana z reklam patrz moj pkt.2) w ktorej uwaza ze jest wielce poszkodowana i ze nalezy sie jej odszkodowanie bo TPSA nic nie robi.

  • 0

    13. ~  2006-09-29 14:50:49  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po czwarte: jak do tej pory jest to jedyny operator ktory chce jak najwiecej nie majac ani swojej sieci ani nie dajac nic w zamian (dlaczego pierwsza do WLR nie zostala dopuszczona NETIA albo DIALOG oni zainwestoali ogromne pieniadze w okablowanie, maja swoich abonentow).

  • 0

    14. ~er  2006-09-29 14:51:14  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na zakonczenie: Zastanawiam sie czy przypadkiem owi fachowcy z Tele 2 nie blokuja porozumienia z TP bo lepiej jest dostac ewentualne odszkodowanie niz dojsc szybko do porozumienia. W koncu propaganda Tele2 dziala dodatkowo kazdy juz wie ze TPSA nie jest firma godna zaufania. Kase mozna wydoic a za rok, dwa sprzedac udzialy z zyskiem i zarobic podwujnie wychodzac z Polski.

  • 0

    15.  2006-09-29 15:52:41

    Mam takie pytanie: Czy TPSA kiedykolwiek zastosowała się do jakiejkolwiek decyzji UKE bez odwoływania się?? Bo mam wrażenie, że ta firma ot tak zawsze mówi nie, bo nie...

  • 0

    16. ~dt  2006-09-29 16:38:04  host: wap.plusgsm.pl

    er-podstawowy Wlr mozna juz spokojnie wdrozyc ale Tepsa sie broni chcac miec Wlr w pelni-niesamowita troska o klienta z ich strony. Kara idzie do budzetu panstwa a Tele2 nalezy sie odszkodowanie za niewywiazanie sie tepsy z umowy.

  • 0

    17. ~  2006-09-29 17:24:59  host: p09-16.opera-mini.net

    ***ktos - Ty zdrajco i agencie TP , SB , USB i WSI. Oby Ci uklad (krwionosny) wysiadl , niewdzieczniku. Chcialbym rzec , spieprzaj dziadu wzorem KaczFurera , ale sie kurna powstrzymam w imie odbrutalizowania zycia na forach;))))

  • 0

    18. ~  2006-09-29 17:26:27  host: p09-16.opera-mini.net

    Minimum 500 emelensow , jak mozna sie tak prawu smiac w twarz w IV RP. Granda;)))

  • 0

    19. ~  2006-09-29 20:31:43  host: nat-n21-049.tsi.tychy.pl

    "(..)Jeżeli tak się nie stanie to nałożymy na TP – powiedziała prezes UKE(...)" brakuje tu chyba kary...

  • 0

    20.  2006-09-29 21:38:23

    hmm a jak jzu w miliony idziemy to nie wiem moze tak gratis dla kazdego na bilet z polski??

Dodaj swoją opinię