Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 36 zł za "neostradę tp" bez abonamentu

36 zł za "neostradę tp" bez abonamentu

WitekT 15 Grudnia 2006 10:36

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej, przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej poinformowali o cenie, jaką klient będzie musiał zapłacić za korzystanie z neostrady tp bez abonamentu telefonicznego. Uwaga - drożeje także zawieszenie linii!

Zarówno zawieszenie linii, jak i utrzymanie jej bez abonamentu telefonicznego dla neostrady tp, będzie kosztować 30 zł netto miesięcznie, czyli 36,60 zł brutto. Przedstawiciele TP argumentują, że cena ta wynika z faktycznych kosztów utrzymania linii powiększonej o niewielką marżę. Pozycje te wejdą do cennika faktycznie od 15. lutego dla nowych klientów i od 30. marca dla dotychczasowych.




Według przedstawicieli TP, nowe stawki zostały już wysłane do UKE, choć tylko w celach informacyjnych.

Co ciekawe, plan tp socjalny, kosztujący 28,06 zł brutto, nie umożliwia korzystania z neostrady tp, ale z oferty konkurencyjnych operatorów dzięki bitstream access już tak. Jak przyznają przedstawiciele TP, trwają rozmowy z UKE na temat wycofania tego planu z oferty.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 106
  • 0

    87. ~lesio  2006-12-15 23:56:20  host: 212.106.23.42

    Aaa - dopisze jeszcze, ze gdyby nie ja i uswiadomienie mojej mamy, ze sa o wiele lepsze oferty od TPsy to nadal by placila tym zlodziejom. A przekonanie jej do Netii nie bylo takie latwe - "przeciez telefon dziala dobrze, o co Ci chodzi?" No i wchodzilo jeszcze w gre to, ze przeciez tyle pieniedzy zaplacila za podlaczenie linii - to prawda, bo jak na tamte czasy nie bylo tanie. A najlepsze jest to, ze za 1 razem jak zlozyla podanie o przyznanie numeru to jej odmowili, bo centrala juz nie miala mozliwosci technicznych - no, ale to bylo okolo 1995 roku, chyba jeszcze przed prywatyzacja Telekomunikacyjnych Przestepcow. I nie wspomne o pobudkach o 8 rano w sprawie ponaglenia o zaplacenie rachunku - oczywiscie pacjentke ochrzanilem i powiedzialem, ze nie kazdy wstaje tak rano jak ona - i potem jak juz dzwonili to po poludniu LOL To juz na prawde KONIEC tej epopeji :) Mam nadzieje, ze nie zanudzalem :) - A jak tak to mi wybaczcie :)

  • 0

    88. ~mark  2006-12-16 00:19:10  host: cda80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widocznie dla Ciebie stworzyli specjalny abonament bo na stronie neti nie widziałem abonamentu za 20 zł i 50 minut wliczonych

  • 0

    89. ~remi  2006-12-16 00:46:02  host: host-81-190-96-117.gdynia.mm.pl

    ad. lesio- święta racja - najlepszy sposób na tepsę, to rezygnacja z tepsy. Można przejść do kablówki, a jeśli ktoś chce żyć w 100% cable-free, to jest już dobre rozwiązanie - Era Domowa od 25 PLN brutto (20 impulsow po 3 min wliczone, numer stacjonarny) i iPlus za 60 PLN z VAT, najlepiej jesli sie jest w zasiegu EDGE lub UMTS. Tym sposobem za 85 PLN mamy problem kabli i "utrzymania linii" z głowy. Adios, telepsos!

  • 0

    90. ~remi  2006-12-16 00:50:24  host: host-81-190-96-117.gdynia.mm.pl

    PS. A tepsie proponuję zmianę brandingu - z Neostrady na Neostratę :-)))

  • 0

    91.  2006-12-16 04:09:19

    ***lesio 86: tylko my tu mówimy o sytuacji kiedy zadna inna sieci nie chce pociagnąć pod nasz domek i aby mieć normalnego neta jest się skazanym na tepse, ja mam radiówkę ale upload jest cienki jednak cena niska 42,70 a jedyna alternatywa na obecną chwile to neo

  • 0

    92. ~lesio  2006-12-16 08:53:49  host: 212.106.30.103

    @mark - znalazlem ulotke do tego abonamentu. Jest to "taryfa prosta". Niestety na ulotce jest napisane "Czas promocji ograniczony", wiec najwyrazniej juz ten plan taryfowy nie istnieje. I uwierz mi - nie mam w tym panstwie specjalnych wzgledow - nie jestem politykiem. A ulotke zeskanuje pozniej i dam linki do zdjec dla Ciebie i dla innych niedowiarkow. Inna kwestia jest to, ze Netia prawie w ogole nie inwestuje w marketing i malo naglasnia promocje (a ta wg mnie byla swietna). Ja na poczatku tez mialem do wyboru albo TPse albo TPse.

  • 0

    93. ~jatopisze  2006-12-16 09:33:22  host: gprs9.orange.pl

    Uważam, że jest to wielka podpucha tepsy. Wysłali cenniki do UKE, chociaż nie musieli. Prezes UKE będzie interweniował. Według Pani Strężyńskiej nie powinno za linię płacić się więcej niż 27 zł.Przetargi będą trwały, a do tego czasu tepsa zwiąże umowami kupę naiwniaków. I o to im chyba głównie chodzi !!!

  • 0

    94. ~DS  2006-12-16 10:21:43  host: atm.ssnet.pl

    Ciekawie ustawiona ta cena zważywszy,że swym podwykonawcom konserwującym sieć z programu PzP TPSA płaciła ok. 2,5 zł od łącza abonenckiego!!!

  • 0

    95. ~BBurns  2006-12-16 11:20:30  host: cag-ep-dbp-nc03-e0.energis.pl

    Planet. 1. Tak,2 Mbps. 1.1. Stabilne w okolicac max, wszystko zalezy z jakim serwerem sie laczysz, sam GTS daje co moze. 2. U mnie byly, ale to normalne, TP nie umie mi wystawic np. faktury na moje nazwisko, wiec nie wymagaj zbyt wiele ;). Co do bata - to raczej nie jestes strona ;-) ale dzwon i tupcz nozkami :). 3. Google Twoim przyjacielem. To ten z WiFi, ma QoS, wiec VoIP dziala wysmienicie. 4. Obszerne zagadnienie. Napisze tak: bedziesz mile zaskoczony. 5. Jeszcze nie, ale wszystko przede mna ;-)

  • 0

    96. ~  2006-12-16 11:53:13  host: 65.110.6.43

    A może by tak wprowadzić opłaty dla TP za używanie nazwy naszego pańtwa? W końcu to nie jest polska firma.

  • 0

    97. ~  2006-12-16 11:55:05  host: 195.189.142.222

    Komentarz do tej informacji może być tylko jeden -> Tonący brzydko się chwyta. Przychody &TP drastycznie maleją. Dsl i adsl to jedne z niewielu usług, ktore dają francuskiej spółeczce wzrost. A zbójecki abonanent stanowi dużą część przychodu. Rzekłbym, że w pewnym sensie jesteśmy w momencie przełomowym. Co zrobi UKE, jaka będzie odpowiedź &TP i w końcu jak zachowają się klienci? Ja mam socjalny i mi z tym dobrze ;-)

  • 0

    98. ~bartoldoo  2006-12-16 11:56:26  host: ccr64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za zawieszenie lini płaci się z góry tzn. mówimy na ile chcemy zawiesić linie a tpsa nalicza nam 20 zł razy ilość miesięcy jaką zadeklarowaliśmy. zastanawia mnie fakt co się stanie jak zapłace za np 2 lata z góry po 20 zł a tpsa za pare m-cy podniesie opłate do 30 zł ????? co wtedy??? wg mnie przy opłatności z góry nie mogą później korygować tego wg nowej ceny!!!! myle się??? napiszcie co o tym myślicie

  • 0

    99. ~Rev  2006-12-16 12:14:37  host: 81-208-83-209.fastres.net

    Oczywiście, że przy płatności z góry TP nie będzie mogła domagać się dopłaty po podwyżce. Usługę "zawieszenie linii" można zamówić maksymalnie na 12 miesięcy (nie zaś na np. 2 lata). Maksymalna zatem oszczędność to blisko 180 złotych.

  • 0

    100.  2006-12-16 12:17:23

    Powiem szczerze, że TPsa zaleciała sobie prosto w twarz nie tyle UKE i pani Streżyńskiej ale setkom tysięcy klientów, którzy chcą Neostrady (lub jakiegokolwiek innego stałego łącza) a nie potrzebują telefonu. Chcą to w konkurencyjnej cenie a nie w zaporowej.

  • 0

    101. ~j  2006-12-16 12:54:47  host: 217.116.110.186

    Streżyńska o propozycji TP: nie do zaakceptowania (Rzeczpospolita, tm/16.12.2006, godz. 08:12) Telekomunikacja Polska podała wczoraj, że chcąc mieć w domu internet bez telefonu za "utrzymanie łącza" trzeba będzie zapłacić 36,6 zł brutto. Ta kwota zupełnie nie odpowiada regulatorowi rynku - czytamy w "Rzeczpospolitej". - Propozycja TP jest dla nas nie do zaakceptowania. Nowy cennik otrzymaliśmy dziś, więc dopiero w poniedziałek możemy mieć jasne stanowisko, ale nie sądzę, żeby ta opłata odzwierciedlała koszty, jakie ponosi TP. Nie powinno być przy tym żadnej marży, bo marżę operator dolicza do usługi internetowej - mówi cytowana przez gazetę Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Operator kwestionuje jednak prawo urzędu do ingerowania w cennik usług internetowych. Więcej w "Rzeczpospolitej

  • 0

    102. ~jeż  2006-12-16 13:18:01  host: 217.116.110.186

    Mając plan socjalny 28,06 zł, zwieszając go zapłacimy 36,60 To jest chore, bardzo chore. To się w "pale" nie mieści rzekł dzielnicowy.

  • 0

    103. ~PLANET  2006-12-16 14:47:22  host: 217.116.110.185

    BBurns, dzieki za odpisanie! Zadzwonie w poniedzialek do GTSu i potupcze troche. Obawiam sie jednak, ze mam dalszy szereg pytan. Oto one: ***1) Rozumiem, ze upload dziala w granicach 32-39 kilobajtow na sekunde ? Serwer na ktory wgrywam zwykle mam akurat dobry, wiec nie powinno byc problemow z jego strony. ***2) Nie wyGoogle'owalem, przepraszam. Nawiazujac do czesci pytania, na ktorej zalezalo mi nieco bardziej - jak dziala Ci WiFi poprzez ten modem ? U mnie czeka palmtop, za chwile lapek, a w jakims dluzszym czasie dochodzi takze komorka z taka technologia, wiec interesuje mnie ten aspekt dosc mocno. (zasieg w bezposredniej widocznosci, zasieg przez sciany, ewentualny spadek predkosci transferow, typ domyslnego zabezpieczenia - i wszystko inne, co moglbys powiedziec) ***3) Jak wyglada zabezpieczenie poprzez sprzetowy FireWall, ktory zapewnia ponoc GTS ? (pierwsza jegoz konfiguracja za darmo 'wg wstepnie zdefiniowanych profili', nastepne konfiguracje za 49 netto - widnieje taka pozycja w cenniku). Z racji, iz jest to WiFi, zabezpieczenie wyciekania i rozwiazanie ogolnego dostepu jest tutaj bardzo wazne. ***4) To byli Internet Partners, wiec pingi powinny byc co najmniej tak dobre jak najlepsze w TP - routing maja znakomity ponoc w GTSie, a wiec i pingi beda bardzo dobre poprzez to. Strukturalnie tez nie maja na co narzekac. Co do portow, to podobno jednak wszystkie sa otwarte, wiec tym mozesz sie nie martwic. Konczac kweste pingow - sprobuj mi powiedziec, jaki najwyzszy ping uswiadczyles na Polske i jaka jest mniej-wiecej srednia na Europe. Oczywiscie nie bedzie to precyzyjne, ale bede wiedzial czego sie spodziewac. Dzieki z gory, pozdrawiam.

  • 0

    104. ~gordi  2006-12-22 23:07:25  host: 80.54.0.182

    a p4 nie widzialem ani nic nie slyszalmew o nich, moze po swietach dopiero? Teraz przed swietami by mieli dobry start :) Za to ruszyl... mBank ;) Z pierwsza siecia wirtualna mobile.pl ;)

  • 0

    105. ~neo tp  2007-01-06 10:30:20  host: asj46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to czy bedziemy placic wiecej czy mniej, ja np mam abonament 50 i neo 512 na 24 miesiace i nie wiem czy bede placic mniej czy wiecej

  • 0

    106. ~moira  2009-02-23 13:31:37  host: acfk141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czekam właśnie od kilku miesięcy na podłączenie, ale ja k tak czytam fora i przegladam ceny abonamentow ro mnie krew zalewa...po jaki grzmot mi telefon (50zł - abonament)jeśli miesięcznie na komórczaka wydaję max 25 zł. Net w zasadzie tylko w weekendy by sie przydał...Hmmmm, może lepiej pozostać w erze kamienia łupanego, bo nie zamierzam wydawać pieniedzy na kretynów

Dodaj swoją opinię