Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 36 zł nie do zaakceptowania dla UKE

36 zł nie do zaakceptowania dla UKE

WitekT 16 Grudnia 2006 13:28

0 0

Anna Streżyńska - prezes UKE - powiedziała, że nie sądzi, żeby opłata 30 zł netto za utrzymanie linii pod neostradę tp bez abonamentu telefonicznego, odzwierciedlała faktyczne koszty Telekomunikacji Polskiej.

O opłacie za utrzymanie linii pod neostradę tp bez usług głosowych, jaką od 15. lutego wprowadza TP do swojego cennika, pisaliśmy w tej wiadomości.




Propozycja TP jest dla nas nie do zaakceptowania. Nowy cennik otrzymaliśmy dziś (piątek, 15. grudnia - przyp. red.), więc dopiero w poniedziałek możemy mieć jasne stanowisko. Nie powinno być przy tym (zawieszeniu linii - przyp. red.) żadnej marży, bo marżę operator dolicza do usługi Internetowej - powiedziała Streżyńska.

TP kwestionuje jednak prawo UKE do ingerowania w cennik usług internetowych, które nie należą do tzw. usług powszechnych. Przedstawiciele TP natomiast utrzymują, że będą twardo obstawali przy opłacie za utrzymanie linii w aktualnej wysokości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27. ~venro  2006-12-17 06:16:29  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    *26 - Racja, dla nas cena koncowa to te ladne podsumowanie wszystkich oplat na rachunku :) Swoja droga to TP ladnie sie drazni z UKE. Regulator wczesniej oznajmil próg cenowy, a TP zamiast odpowiedziec "nie miescimy sie" to "a my chcemy tyle".

  • 0

    28. ~Internauta  2006-12-17 09:33:44  host: ache71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :24: Ten typ tak ma i dopóki nie nastąpi gwałtowne tąpnięcie w ilości abonentów, a co za tym idzie w przychodach, a w konsekwencji spadek kursu akcji to nic się nie zmieni. Swoją drogą p. Witucki zapowiadał zdecydowaną poprawę wizerunku TP, a jedna z pierwszych jego decyzji ten image krwiożerczego i bezwględnego monopolisty, który ma w d... obowiązuje prawo i rynek jeszcze pogarsza...

  • 0

    29. ~ttt  2006-12-17 10:11:44  host: cam218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chcę być złym prorokiem, ale chyba UKE może być w tym przypadku na straconej pozycji i prawdopodobnie tej kary tepsa i tak nie zapłaci ponieważ Neostrada nie jest usługą powszechną. Co by nie mówić to tepsa ma bardzo dobrych prawników.

  • 0

    30. ~Internauta  2006-12-17 10:47:51  host: ache71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ttt, ale to nie jest opłata za Neostradę, ale za utrzymanie łącza. I to już mieści się w zakresie kompetencji UKE. Poza tym UKE ma bat na TP w postaci sprzeciwu wycofania abonamentu socjalnego, o co TP usilnie zabiega...

  • 0

    31. ~  2006-12-17 11:23:13  host: 195.189.142.204

    Jak to dobrze że mieszkam w Tarnowie. Tu jest 3 dostawców neta + kablówka. średnio 50zł bez limitów, transfery ponad 5MB/s na DC z całego miasta. Telefonia VOIP coraz bardziej się rozprzestrzenia, nawet Urząd Miasta zrezygnował z TP :-)

  • 0

    32. ~  2006-12-17 11:56:46  host: 195.189.142.222

    Obecnie mam abo socjalny i net u innego niż &TP operatora. Jednak jak tylko skończy mi się umowa będę chciał mieć net u jakiegoś operatora BSA na socjalnym w &TP. Z nieskrywaną satysfakcją to uczynię ;-D

  • 0

    33. ~  2006-12-17 13:46:57  host: 195.187.253.2

    Nie tylko UKE nie akceptuje 36 zł. Niech &TP pójdzie po rozum do głowy, bo skończy marnie.

  • 0

    34. ~~Internauta  2006-12-17 14:08:31  host: porsche04.eranet.pl

    a ja dziwie sie tym wszystkim zabiegom i targom czy UKE ma racje czy TP SA ma racje. Najwieksza glupota jest karanie firmy za nieprawidlowa dzialanie. Wysrarczy zaczac karac tych ktorzy za to imiennie odpowiadaja, a wszystko wroci na normalne tory.

  • 0

    35. ~  2006-12-17 14:24:31  host: 195.187.253.2

    Internauta - UKE ma taki instrument, może karać członków zarządu. Oto kandydaci do ukarania http://www.tp.pl/prt/pl/o_nas/o_firmie/zarzad/

  • 0

    36. ~andy  2006-12-17 15:11:03  host: erp227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    UKE działa bez logiki, nakłada na TP kary jak ta proponuje swoje bądź co bądź wysokie ceny. A gdy TP chce wprowadzać tańsze nowe plany na stacjonarkę to UKE się na to nie zgadza twierdząc, że konkurencja nie będzie się rozwijać. Dla niezorientowanych TP już od dłuższego czasu chce wprowadzić plan oparty na usługach VOIP z dużą pulą darmowych minut, ale UKE na to nie zezwala. A takich działań UKE jest wiele. Sądzę, że działanie tego Urzędu ma na celu osłabić markę tp i jak na razie po komentarzach na forum to im się udaje.

  • 0

    37. ~spellcaster  2006-12-17 16:46:47  host: 212.122.223.68

    skoro lokalnym dostawcom opłaca się oferowanie dostępu do internetu za 50-60zł brutto z całkiem przyzwoitymi parametrami łącza, to jak TP kalkuluje swoją cenę?!? i nie mam tu na myśli żadnych radiowych "pajęczyn", tylko normalną sieć kablową na skrętce i światłowodach... przecież oni też ponoszą koszty utrzymania tych drutów w ziemi...

  • 0

    38. ~Internauta  2006-12-17 17:10:55  host: ache71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To samo dotyczy sieci telewizji kablowej, np. Multimedia Polska. Oferuje sam internet (nie ma obowiązku korzystania z TV czy telefonu) po cenach niższych niż TP. I nie wyjeżdża z żądnymi opłatami za utrzymanie łącza. PO prostu TP żeruje na klientach, którzy nie mają żądnej alternatywy. Ale wchodzi już bitstream access, następnie uwolnienie pętli lokalnej i TP będzie cienko śpiewać...

  • 0

    39. ~  2006-12-17 17:30:08  host: nat-mo4.aster.pl

    Andy - każde działanie &TP jest obliczone na zysk/ wyzysk. Jeżeli nie w krótkim czasie to w dalszej perspektywie. Wybacz ale dziwię się, że jest jeszcze ktoś kto wierzy w czyste intencje tej francuskiej firmy.

  • 0

    40. ~  2006-12-17 17:32:54  host: nat-mo4.aster.pl

    c.d. Ofkorz nie chodzi by &TP dokładała do interesu tylko o to, że chce wmówić, że taniej się nie da, albo że "idą po kosztach". Gówno prawda, ja się w ogóle dziwię, że śmią takie rzeczy gadać. W tej firmie nie ma nawet porządnego kontrollingu, więc skąd oni mogą wiedzieć co i ile ich kosztuje?

  • 0

    41. ~klo  2006-12-17 21:42:38  host: blk32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak w ogole mozecie popierac te niemila stara panne? Przeciez ona rozlozy polska teleinformatyke na dlugie lata. Precz z pisuarem!

  • 0

    42. ~xbem  2006-12-17 23:59:51  host: nat-bem.aster.pl

    UE nie zabrania kontroli nad stawkami dostępu do internetu tylko nie wymaga, a TP uważa że UE zabrania UKE kontroli nad stawkami dostępu do internetu

  • 0

    43. ~sympatyczny  2006-12-18 00:43:22  host: chello081018196007.chello.pl

    *klo: głupiś. 36 zlotych to nie sa jakies duze pieniadze, ale przyznasz ze to troche smieszne ze za to ze doprowadza kilka metrow kabelka miedzianego od skrzyneczki na mojej klatce schodowej do mojego mieszkania i pozwola mi dac im zarabiac na mnie sprzedajac mi neo, oczekiwac tej kasy. infrastruktura jest tak czy siak, a jak takimi i innymi dzialaniami odstarsza wystarczajaco duzo klientow to z tego powodu ci ktorzy pozostana rzeczywiscie beda musiel i ponosic wyzsze srednie koszty utrzymania calej infrastrkury w przeliczeniu na glowe, bo ludzie myslacy lub majacy jakakolwiek alternatywe kopna ich w tylek i przeniosa sie gdzie indziej

  • 0

    44.  2006-12-18 08:09:18

    ja im juz podziekowalem w 1 miejscu z neo i bede mial za kilka dni Netia, w 2 miejscu czekam na zmiane regulaminu lub koniec cyro (podobno luty regulamin, marzec koniec umowy)...

  • 0

    45. ~pferd  2006-12-18 09:20:51  host: 80.51.180.6

    hmm... oplata za zawieszenie telefonu wynosi 21 z groszami, a tu pisza ze utrzymanie lini minimum 36.60 wiec tam dokladaja?? a przeciez mozna miec neo i zawiesic tel na 12 miesiacy.

  • 0

    46. ~hans1054  2006-12-18 10:33:09  host: cbf175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    po prostu tp chce sie że tak brzydko powiem nażreć. Jak mi sie umowa skonczy to potem moga sobie tą usługe wsadzic w (I dokończcie sami):)

Dodaj swoją opinię