Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 36% Polaków nie wyobraża sobie życia bez komórki

36% Polaków nie wyobraża sobie życia bez komórki

sirmark 20 Października 2008 09:12

0 0

Większość, bo 77% Polaków ma telefon komórkowy, a 36% z nich twierdzi, że bez aparatu nie wyobraża sobie życia - wynika z sondażu GfK Polonia dla Rzeczpospolitej.

Tylko 24% badanych uważa, że świetnie dałoby sobie radę bez komórki. 32% uważa, że jakoś by się bez niej obyła, ale z kłopotami. Ponad połowa ankietowanych (55%) korzysta w komórki kilka razy dziennie, 21% - kilkanaście razy. 11% badanych twierdzi, że dzwoni z niej raz na dzień, a 13%, że raz na kilka dni.




Z sondażu wynika, iż komórki ma więcej mężczyzn niż kobiet. Najmniej można ich znaleźć u mieszkańców wsi. 30 procent z nich twierdzi, że nie ma telefonu komórkowego, podczas, gdy w dużych miastach komórki ma ponad 90 procent badanych.

Sondaż GfK Polonia przeprowadzono na próbie 972 osób.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~nika  2008-10-20 10:14:00  host: 213.25.189.50

    Hmmm są plusy i mninusy używania tel.kom.-szef i rodzina wszedzie Cię znajdą-minus;)-plus-można z ukochanym często rozmawiać-a nie czekac jak w zamieszchłych czasach na list;)jak to czyniły nasze mamy i babcie:).No cóż-bez komórki może i dało by się żyć,ale ja - do swojej za bardzo się przyzwyczaiłam i było by ciężko-musiała bym iśc na odwyk komórkowy;)

  • 0

    6. ~  2008-10-20 10:14:05  host: dch55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedyś nie mieliśmy "komórek" i jakoś się żyło, skłonny jestem powiedzieć nawet że było dobrze.

  • 0

    7.  2008-10-20 10:38:00

    Telefon jest przydatny, ale czasem warto nie bać się go wyłączyć :) Mi się zdarza i jestem szczęśliwym człowiekiem, nikt mi nie przeszkadza wtedy i mam czas wyłącznie dla siebie.

  • 0

    8. ~NIKA  2008-10-20 10:51:53  host: 213.25.189.50

    ..i ja na weekendy fonik wyłączony mam-aby odpocząć od znajomych,rodziny i pracy-i moć się skupić na odpoczynku.

  • 0

    9. ~  2008-10-20 10:57:32  host: f96-041.opera-mini.net

    ja zazwyczaj swojej nie odbieram

  • 0

    10.  2008-10-20 11:28:21

    #6. no no, kiedys sie jakos zylo, ale to bylo kiedys.. kiedys zylo sie tez przy lampie naftowej i wodzie czerpanej ze studni. A dzis? problem sie robi jak jest jakas awaria "pradu" lub wodociagow.. A te dwie rzeczy na raz powoduja, ze jest po prostu katastrofa. (i nie mowie o parogodzinnej przerwie).

  • 0

    11.  2008-10-20 11:33:13

    @SirmarK - powinno być chyba "36% Polaków nie wyobraża sobie życia bez komórki" ewentualnie Polacy nie wyobrażają sobie życia bez komórki ;-) Ja sobie takowe życie wyobrażam. Są dni, kiedy w ogóle nie korzystam z komórki albo specjalnie zostawiam ją w domu.

  • 0

    12.  2008-10-20 11:51:36

    Moja komórka aż tak często nie dzwoni abym musiał ją zostawiać w domu czy wyłączać :-) Po likwidacji stacjonarnego to zwykłe jak każde inne urządzenie do komunikacji z ludźmi.

  • 0

    13. ~pablo  2008-10-20 11:59:25  host: aaur91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja sobie umiem wyobrazic zycie bez telefonu bo kiedys go niebyło i tez sie zyło.Teraz to kazdy jest uziazany tym malym gadzetem.A po drugie to jescze nie było przypadku zeby ktos miał raka mozgu od komorki

  • 0

    14. ~tomiq  2008-10-20 12:52:34  host: apn-77-112-157-173.gprs.plus.pl

    Mogę funkcjonować bez komórki pod warunkiem ze mam ciągły dostep do internetu. Z 10 lat temu malo kto posiadał jeszcze telefon komorkowy i dalo sie zyc...

  • 0

    15.  2008-10-20 13:45:34

    SirmarK: wiesz co miałem na myśli, dokładnie to że kiedyś ludzie spotykali się ze sobą (przy kawie czy też piwie, czy tam przy mleku;-) komórki powodują że "spotykamy" się przy ich pomocy. Oczywiście mają też wiele zalet. A nasze uzależnienie od elektryczności faktycznie jest tragiczne i może przyprawić o zawrót głowy.

  • 0

    16.  2008-10-20 14:05:00

    a ja właśnie niedawno zacząłem wyłączać komórkę jak mam wolne - a potem mam tajny drugi nr na kartę.....:)

  • 0

    17. ~mick  2008-10-20 15:05:44  host: nat-tar.aster.pl

    No tak troche w tym jest prawdy.Poniewaz ja odkad kupiłem Omnie w Plusie nie wyobrazam sobie jakbym maił nie wiec tego telefonu.Zreszta chyba kazdy tak ma.

  • 0

    18. ~  2008-10-20 18:11:07  host: ip-89-174-120-33.multimo.gtsenergis.pl

    pablo -> jestes doskonalym przykladem raka mozgu od komorki. Juz widac objawy ;-P

  • 0

    19. ~  2008-10-20 18:13:43  host: ip-89-174-120-33.multimo.gtsenergis.pl

    #6 Chyba bardzo mlody jestes ;-) Kiedys to ja czasami godzinami szukalem automatu telefonicznego, zeby zadzwonic do dziewczyny. Telefonu w domu nie mialem, bo nie bylo mozliwosci technicznych...

  • 0

    20. ~kaziu  2008-10-20 19:09:52  host: user7.94.udn.pl

    wg mnie komórka to bardzo, bardzo użyteczne urządzenie. Bardziej użyteczna od komputera. Rzecz w tym, żeby nie uzależniać się od niej. Ja mam powoli przesyt elektronicznymi gadżetami i coraz częściej wyłaczam kompa, telewizor, zostawiam koma w domku, itp itd. I wiecie co? Pogoda jakaś ładniejsza, wszystko jakieś wolniejsze, nieśpieszne... a ile czasu...

  • 0

    21.  2008-10-20 21:27:06

    #19 Nie taki młody jak sobie myślisz ;-) Z dziewczyną spotkania osobiste lepsze niż telefoniczne ;-)

  • 0

    22. ~  2008-10-20 21:58:46  host: oo7.ipartners.pl

    @21 ino trzeba sie na nie umowic... To dosc klopotliwe, gdy dzieli cie troche czasoprzestrzeni.

  • 0

    23. ~DejwiD  2008-10-21 04:40:53  host: public-gprs110811.centertel.pl

    a Wy jaka wybraliscie pigulke?? czerwona czy niebieska??

  • 0

    24. ~xxx  2008-10-21 20:30:17  host: aeik180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tym, którzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez komórki czeka niespodzianka i rozczarowanie, po ich własnej śmierci...

Dodaj swoją opinię