Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 3,5G na Wyspie Man

3,5G na Wyspie Man

WitekT 8 Grudnia 2004 21:25

0 0

Firmy mmO2 i Lucent Technologies ogłosiły dzisiaj, że zbudują jedną z pierwszych na świecie, superszybką, konwergentną sieć mobilno-stacjonarną na Wyspie Man dla operatora Manx Telecom, należącego do grupy mmO2.

Komercyjna sieć 3G wykorzystująca techniki UMTS i HSDPA, a także rozwiązanie IMS Lucenta, umożliwi firmie Manx Telecom oferowanie abonentom przewodowym i bezprzewodowym konwergentnych usług szybkiej mobilnej transmisji danych, usług multimedialnych i VoIP.

To będzie pierwsza w Europie superszybka sieć 3G, która stanie się bardzo pomocna przy opracowywaniu i wprowadzaniu usług multimedialnych na kolejne rynki. To wdrożenie podkreśla, że mmO2 jest liderem we wprowadzaniu zaawansowanych rozwiązań nowej generacji - powiedział Dave Williams, dyrektor techniczny mmO2.

Sieć z HSDPA obsługiwać będzie początkowo prędkości danych do 3,6 Mb/s - limit narzucony przez pierwsze dostępne terminale mobilne - a w przyszłości umożliwi transmisję danych z prędkością do 14,4 Mb/s. Rozwiązanie IMS Lucenta do budowy konwergentnej sieci szkieletowej opartej na IP - wchodzące w skład oferty rozwiązań nowej generacji Accelerate(tm) Lucenta - umożliwi Manx Telecom świadczenie szerokiej gamy ciekawych i pożytecznych usług multimedialnych, zarówno abonentom sieci stacjonarnej, jak i mobilnej.

Począwszy od lata 2005 r. Manx Telecom będzie mógł oferować szereg usług nowej generacji, takich jak szybkie ładowanie plików wideo i filmów o jakości DVD, czy dostęp do poczty elektronicznej (także do maili z dużymi załącznikami) poprzez mobilne terminale lub dostęp szerokopasmowy. Klienci korporacyjni Manx Telecom będą mogli zapewnić pracownikom szybki mobilny dostęp do tych samych aplikacji, z jakich zwykle korzystają w biurze.
Wizja Manx Telecom to świadczenie usług, które wzbogacają życie człowieka, niezależnie od tego co robi i gdzie się znajduje; to wdrożenie spełni strategiczną rolę w procesie oceny i ulepszania oferty usług mobilnych dla naszych klientów. Nasza sieć będzie doskonałym przykładem demonstrującym korzyści, jakie mogą dziś zaoferować konwergentne sieci multimedialne - powiedział Chris Hall, dyrektor generalny Manx Telecom.

Cieszymy się ze współpracy z mmO2 i Manx Telecom przy realizacji tego unikalnego, rewolucyjnego wdrożenia, które pomoże wyeliminować bariery między usługami głosu i danych, między sieciami mobilnymi i stacjonarnymi. Rozwiązania nowej generacji Lucenta mają umożliwiać proste i bezproblemowe dostarczanie abonentom konwergentnych usług, które ułatwiają i wzbogacają życie, zapewniając dostęp - z każdego miejsca i o każdej porze - do wszystkich usług telekomunikacyjnych - powiedział David Poticny, prezes Lucent Technologies Europe.

W ramach umowy Lucent zapewni mmO2 sprzęt bezprzewodowy i do transmisji danych opracowany w Laboratoriach Bella, a także oprogramowanie do zarządzania siecią i aplikacjami. Dział usługowy Lucent Worldwide Services zapewni projektowanie, instalację, integrację i optymalizację sprzętu oraz zarządzanie projektem.

W zeszłym tygodniu Lucent ogłosił zawarcie czteroletniej umowy na dostawę sprzętu, oprogramowania i usług dla krajowej sieci 3G UMTS Cingular Wireless. To wdrożenie także obejmuje HSDPA.

Źródło tekstu: Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet