Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 350 mln zł zadziałało na operatorów

350 mln zł zadziałało na operatorów

WitekT 28 Września 2005 10:33

0 0

Karę do wysokości 2% przychodów za 2004 r. może nałożyć URTiP na operatorów telefonii komórkowej, jeśli 10. października nie uruchomią usługi przenoszenia numerów.

W grę wchodzi niebagatelna suma ponad 350 mln zł, gdyż przychody PTC wyniosły wówczas 6,4 mld zł, Polkomtela 5,7 mld zł, a Centertela 5,5 mld zł. To kara maksymalna, jej ostateczna wielkość jest uznaniowa i zależy od tego, czy operator wcześniej był karany, jakie straty przyniosło zaniechanie wdrożenia tej usługi, itp.




Nierozwiązana pozostaje kwestia skarg, jakie operatorzy złożyli na harmonogram i termin wdrożenia przenośności numerów. Wczoraj sąd odroczył do 4. października ogłoszenie wyroku w sprawie z udziałem Polkomtela (bez podania uzasadnienia), w piątek podobny los może spotkać wniosek PTC. Centertel oficjalnie poinformował URTiP o gotowości do wprowadzenia przenośności numerów, ale jednocześnie nie wycofał z sądu zaskarżenia harmonogramu jej wdrożenia.

Groźba wysokich kar wyraźnie dotarła do samych telekomów. Próbują jeszcze co prawda zmienić termin wprowadzenia przenośności numerów (poprzedni był wyznaczony na 21. lutego, ale przesunięto go na październik), ale jednocześnie deklarują, że są gotowe do wprowadzenia tej usługi 10. października pilotażowo (PTC i Polkomtel) i w ogóle (Centertel).

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2005-09-28 11:59:04  host: dial-545.wroclaw.dialog.net.pl

    ja stawiam na 49 netto, ew. 99 netto.. :-)

  • 0

    10.  2005-09-28 11:59:56

    orange zrobi promocje i bedzie mozna za free

  • 0

    11. ~pedros77  2005-09-28 12:17:18  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

    ***areszt(...): też tak myślę, bo co innego wymyślą?

  • 0

    12.  2005-09-28 12:23:20

    jak zapowiadaja ci z orange ze do konca roku bedea mieli tyle kientów to pusza cos zrobić wiec beda promocje free albo 1zl

  • 0

    13. ~cash  2005-09-28 12:34:30  host: adp134.internetdsl.tpnet.pl

    Tylko, że promocja ma z tym niewiele wspólnego. Opłata uiszczana bedzie za przejście z dotychczasowego operatora do nowego i ponoszona będzie na rzecz starego, więc promocja jednego operatora wręcz zachecałaby do zmiany na innego operatora, nie zaś do przejścia do organizującego promocję.

  • 0

    14. ~wlo  2005-09-28 12:38:58  host: aqr61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mysle, ze usluga nie bedzie dostepna nie z powidu opłat... Ja znam może 5 osob, ktore nie są związane kontraktem terminowym ze swoim operatorem ;-)

  • 0

    15. ~wlo  2005-09-28 12:40:43  host: aqr61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cash - promocja może dotyczyć zwrotu tej opłaty przez nowego operatora ;-) Już pewnie o tym myślą i kalkulują nie ile powinna kosztować opłata za odejście a na ile są w stanie wycenić ten zwrot!

  • 0

    16. ~wlo  2005-09-28 12:44:24  host: aqr61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cash - promocja może dotyczyć zwrotu tej opłaty przez nowego operatora ;-) Już pewnie o tym myślą i kalkulują nie ile powinna kosztować opłata za odejście a na ile są w stanie wycenić ten zwrot!

  • 0

    17. ~ŁB  2005-09-28 13:36:49  host: 194.204.171.58

    W Niemczech w zeszlym roku oplata za przejscie z zachowaniem numeru wynosila 25E. Pomijajac, ze dla przecieztnego Niemca to grosze, to u nas raczej nie powinno byc drozej. Stawiam na 99 zl netto.

  • 0

    18. ~pedros77  2005-09-28 13:49:19  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

    Co wy wszyscy z tym netto. Przecież to będzie też usługa do "nieregonowców", w związku z tym może 99zł BRUTTO??

  • 0

    19. ~RUDMAR  2005-09-28 14:58:39  host: dio217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wczoraj rozmawialem z gosciem z ERY i powiedzial mi ze nie mniej niz 500 a ma to byc cena zaporowa i 1000 do 2000 jest realne

  • 0

    20.  2005-09-28 17:37:03

    Dla mnie to jakieś to wszystko dziwne. Dzonię np. na nr 601123456 myśląc, że to Plus, a okazuje się że to Era. Jeżeli nasza trójca będzie dbała o stałych klientów, to myślę, że nikt nie zmieni operatora. Ja mam telefon w Plusie od 8 lat z tym samym numerem i niesięcznie do wygadania 7,5 godziny za 80 złotych brutto, to po co miałbym zmieniać operatora. No może ja ktoś mi da tyle samo minut w abonamencie za np. 60 zł brutto i do tego telefon z wysokiej półki za 1 zł. Wtedy bym pomyślał, ale nic pewnego, że bym zmienił sieć.

  • 0

    21.  2005-09-28 17:44:40

    cd. Zakładałem, że usługa przeniesienia numeru będzie darmowa. Jeżeli miałbym jeszcze za to zapłacić, to już na pewno nie zmieniłbym sieci. Zresztą z Plusa jestem zadowolony.

  • 0

    22. ~olo  2005-09-28 19:56:12  host: ait90.internetdsl.tpnet.pl

    Widzisz stz, dlatego ta usluga powinna wejsc zebym ja po 4 latach w syfiastej ideii moglbym przejsc wlasnie do plusa zeby w koncu gadac wiecej za mniejsze pieniadze. To co zaproponowali mi w orange to paranoja!

  • 0

    23.  2005-09-28 23:10:02

    olo: tutaj masz rację. Są lepsze sieci od Orange i jak ci nie pasuje to zmień operatora. Dla mnie się wydaje trochę dziwne to, że w czasach szerokiego dostępu do informacji ludzie kupują Pop-a. Przecież dużo lepsza jest oferta Heyah, Tak Tak czy Sami Swoi. Słyszałem opinie na łamach Telepolis, że Sami Swoi ma brzydką nazwę, a Pop to dużo lepiej brzmi. Czy to takie ważne? Czy nazwa operatora w języku polskim to obciech. Myślę, że nie.

  • 0

    24. ~maciek  2005-09-29 10:34:22  host: 82.197.39.6

    mam pytanie: ilu waszych znajomych podpisalo z orange umowe? bo czekalem jak na zbawienie a z takimi taryfami i cenami telefonow... szkoda gadac teraz czekam na przeniesienie dwoch numerow do innej sieci!ciekawe czy sie znowu rozczaruje...

  • 0

    25. ~elkanguro  2005-10-02 00:33:52  host: agv250.internetdsl.tpnet.pl

    No wlasnie bez sensu bedzie z tymi zmianami bo jak bedziemy rozrozniac jaka kto ma siec? bede mial darmo do Orange zobacze numer na 50xxxxxxx i zadzwonie a okaze sie ze to byla era i hajsu nie ma:/ No chyba ze wprowadza identyczne stawki do wszystkich sieci, rozmowy za darmo do wyboru do wszystkich ale to znowu strasznie obnizy konkurencje na rynku i bedzie lipa. Jak dla mnie dobrze jest jak jest. Jak ktos chce przejsc do innej sieci to musi poniesc jakies konsekwencje (utrata numeru).

  • 0

    26. ~  2005-10-05 21:26:32  host: akq161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja jestem w plusie od 4 lat i mam takie stawki ze ci pomaranczki moga sie wypchac sms 1 gr w sieci min 40 gr w sieci a poza to 15 gr sms i min 50 gr wszystko +VAT

  • 0

    27. ~Kamil  2005-10-06 08:28:21  host: dzj106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co to jest za taryfa jesli to nie tajemnica?

  • 0

    28. ~rafał  2005-10-12 07:30:49  host: 212.122.214.204

    Rozmowa na ten temat jest bez sensu, takie tam gdybanie - jakiekolwiek te ceny będą, to w zasadzie nie wiemy czy będzie je ustalał operator od którego odchodzimy (gorzej) czy operator do którego przychodzimy (lepiej). Ja bym się skoncentrował lepiej jak zmusić rząd do szybkiej naprawy kulawej polskiej wersji unijnej dyrektywy, która w słowie "User", miała na myśli "użytkownik", a nie "abonent".

Dodaj swoją opinię