Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 35 mln użytkowników Opery Mini

35 mln użytkowników Opery Mini

LuiN 11 Lutego 2008 21:20

0 0

Każdego dnia ponad 100 tyś użytkowników telefonów komórkowych uzupełnia możliwości swojego telefonu instalując mobilną przeglądarkę internetową Opera Mini.

Opera Mini jest bardzo lekką i szybką przeglądarką. Dodatkowa kompresja danych przysporzyła jej mnóstwa wielbicieli, szczególnie w krajach, gdzie koszty za transmisję danych są wciąż bardzo wysokie.




Opera Mini jest jedną z aplikacji które miały największy wpływ dotychczasowy na rozwój mobilnego Internetu na świecie. Dzięki niej nie są potrzebne mobilne wersje serwisów internetowych, ażeby korzystać z wielkich stron internetowych na maleńkich ekranach telefonów. O najnowszej wersji Opery Mini pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27. ~sympatyczny  2008-02-12 13:50:35  host: chello089077151043.chello.pl

    *issa: jeszcze cos. a gdzie sa foldery aplikacji (w telefonie)? nie potrafie ich namierzyc ani File Managerem w telefonie, ani z komputera za pomoca obex file transfer.

  • 0

    28. ~~Daro603  2008-02-12 15:09:11  host: f142-179.opera-mini.net

    Do wlo: To nieprawda że wczoraj się okazała nowa wersja opery mini. Dalej jest wersja 4.0 która waży 98kb Ale po pobraniu jej do telefonu pisze że waży 307kb. To tak jest bo ta opera ma słabą kompresję. Naprawdę niema nowej wersji opery mini. Zrestą pisało że opera 4.0 to jest Finalna jej wersja.

  • 0

    29. ~Dina  2008-02-12 20:48:40  host: p05-08.opera-mini.net

    Pocoloco-wystarczy w ustawieniach Mini Opery 4.0 wyłączyć opcję "mały ekran". Co prawda trzeba wtedy stronę przewijać wszerz,ale za to można się zalogować do mBanku na przykład. :)

  • 0

    30.  2008-02-12 21:20:42

    ~~Daro603 - oczywiście, że się ukazała ;-) Od wczoraj jest dostępna 4.0.10222 (datowana na 7 lutego) , wcześniej była dostępna 4.0.10031 ;-)

  • 0

    31.  2008-02-12 21:22:18

    aha! gdzie ci to pisze?

  • 0

    32.  2008-02-12 21:22:57

    kompresja? o czym ty do mnie rozmawiasz?

  • 0

    33. ~~Daro603  2008-02-12 23:06:41  host: p05-02.opera-mini.net

    Do wlo: Niech Ci będzie że jest nowa wersja opery mini. Pobrałem ją przed chwilą. Jak pobierałem to pisało wersja: 4.0 Rozmiar: 98kb Ja niewidzę żeby ta opera była jakąś inna. Ale ok. Jak wchodzę w menu>organizator>menedżer plików>aplikacje>opera mini>informacje to pisze Rozmiar 307kb Wersja 4.0 A co chodzi otą kompresję to opera ma ją słabą. I dlatego teraz po pobraniu jej pisze 307kb. A tak naprawdę ono waży 98kb. To tak musi być!!!. Mi to kolega tłumaczył że opera ma słabą kompresję. On ma nick Ganc2. Ja na tej kompresji się nieznam!. On się dokładnie na tym zna. Jest np aplikacja Moby Explorer. Ona posiada funkcję Pack byli pakowanie archiwów. To ta funkcja kompresuje dany plik np dzwonek mp3. Dzieki temu plik ma chwilo format gz. Ale też ma mniejszy rozmiar. Np dzwonek mp3 ma 120kb a po skompresowaniu go ma np 100kb. Kompresja zmniejsza wagę pliku. On mówił że można ze pliku np 500GB zrobić plik 200GB. Jest to NIESAMOWITE!!!. To się robi poto żeby wiecej plików weszło do np mmsa. Oczywiście puźniej odbiorca musi archiwum rozpakować. I dany plik będzie mieć NORMALNY rozmiar.

  • 0

    34. ~  2008-02-13 01:54:47  host: p03-05.opera-mini.net

    Daro jeszcze wiele musisz się nauczyć...

  • 0

    35.  2008-02-13 07:47:18

    Daro - co ma kurczak do orła? To tylko, że są plakami ;-) Poza tym... nic ;-) Zmień autorytety ;-)

  • 0

    36.  2008-02-13 07:50:07

    Ja Ci powiem, że robienie z pliku 500 GB 200 GB to pikuś ;-) Niesamowite jest kompresowanie z 5 MB do 300 kB - jest chyba różnica? Tylko co to ma wspólnego z możliwościami Opery Mini?

  • 0

    37. ~Daro603  2008-02-13 09:39:30  host: f142-146.opera-mini.net

    Wlo: Tak Wogule nic wspólnego niema jakąś kompresja do opery mini. Tylko tak jest że po jej zainstalowaniu ma większy rozmiar. Albo ma normalny tylko pisze te 307kb. Ale mniejsza ze tym!!!. Ganc2 on się zajmuje Gsm od kilku lat. On się na takich rzeczach zna... Narka.

  • 0

    38.  2008-02-13 09:50:47

    ~Daro603 - nie wydaje Ci się, że to NORMALNE??

  • 0

    39. ~Daro603  2008-02-13 18:14:13  host: p10-15.opera-mini.net

    Wlo: TAK TO JEST NORMALNE.

  • 0

    40. ~  2008-02-13 21:38:51  host: f142-134.opera-mini.net

    Daro ile ty masz lat?Mylisz podstawowe pojęcia...A i piszesz jak drugoklasista z podstawówki

  • 0

    41. ~Daro603  2008-02-13 21:48:30  host: p11-04.opera-mini.net

    Do ~: To moja przywatna sprawa ile ja mam lat. A pisze normalnie!!!.

  • 0

    42.  2008-02-14 09:57:11

    Daro603: pozwol, ze wyjasnie Ci moze pare faktow: 1) Opera Mini 4 jest aktualizowana dosyc czesto - jej kolejne wersje zmieniaja sie po drugiej kropce w nazwie wersji (czyli tak, jak napisal wlo: z 4.0.10031 zmienila sie na 4.0.10222). W takim przypadku tworcy programu pokazuja nam, ze zastosowane zmiany sa delikatne: zwykle sa to korekty niektorych bledow zgloszonych przez uzytkownikow, zmiany kosmetyczne, czy tez zmiany niektorych ustawien programu (niewielka ich czesc jest dostepna dla uzytkownika po wpisaniu jako adres - opera:config - do czego i Ciebie zachecam, chocby w celach edukacyjnych :) 2) Dokladna wersje programu (aktualnie zainstalowanego na Twoim telefonie) mozesz sprawdzic w: Menu -> Tools -> Help -> About (korzystam z wersji angielskiej ; w polskiej zapewne bedzie to Menu -> Narzedzia -> Pomoc -> O Operze) 3) Plik .jad (zawierajacy program) ma objetosc 98 kB, mimo ze sam program po zainstalowaniu ma u Ciebie 307 kB dlatego, bo jest on wlasnie spakowany - dokladniej jest to typ archiwu znany bardziej jako ZIP, jednak wystepujacy pod nazwa JAR w przypadku plikow Javy (plik programu ; dolaczony jest jeszcze zajmujacy aktualnie 357 bajtow plik .jar (ktory ma forme tekstowa), ktory jest mowiac prostymi slowami 'instrukcja' dla telefonu, w jaki sposob ma zainstalowac plik .jad na Twoim urzadzeniu). Stad inna objetosc. Ale kompresja pliku .jad nie ma nic wspolnego z funkcjonowaniem Opery Mini... 4) W zaleznosci od typu plikow, mozna je spakowac mniej, lub bardziej efektywnie. Raczej zle pakuja sie pliki juz posiadajace kompresje (roznego rodzaju) - dobrym przykladem sa pliki .mp3 (ktore pakuja sie niewiele, zwykle mniej niz w podanym przez Ciebie przykladzie) czy .jpg. Najlepiej pakuja sie pliki nieskompresowane - lub posiadajace wiele duplikujacych sie w nich znakow (dobrym przykladem sa chocby .wav (muzyka) czy .bmp (grafika)). 4) Zmien idola, zaledwie pare lat doswiadczen w GSM to nic :) 5) Mam nadzieje, ze teraz juz wszystko jasne

  • 0

    43. ~Daro603  2008-02-14 15:46:31  host: f142-181.opera-mini.net

    Do PLANET: Dzięki!. Ja już wszystko wiem!!!. Jak wchodzę w menu>narzędzia>pomoc>O przeglądarce to pisze tam tak: Opera Mini hifi ardentopium pl v. 4.0.10222, 20080207 Więc tak to jest ta nowa wersja opery mini. I wyszła ona 7lutego. Ale chyba niczym ona się nieróżni od tej poprzedniej. Tylko właśnie pewnie jakieś błędy są tu poprawione. Ale dzięki za wyczerpujące wytłumaczenie tego wszystkiego;-)

  • 0

    44.  2008-02-16 08:58:31

    @PLANET: raczej to .jad jest 'instrukcja' a .jar plikiem instalacyjnym :)

  • 0

    45. ~  2008-02-18 14:25:14  host: p08-10.opera-mini.net

    jad zawiera informację co telefon ma zrobić z plikiem jar. jar to właśnie spakowana aplikacja javy. :)

  • 0

    46. ~afaaa  2008-02-26 19:51:05  host: 87.204.108.4

    Musze cos sprawdzic :)

Dodaj swoją opinię