Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 300 tys. aktywacji Androida każdego dnia

300 tys. aktywacji Androida każdego dnia

LuiN 16 Lutego 2011 09:02

0 0

Google pochwalił się pobiciem kolejnego rekordu - każdego dnia aktywowanych jest ponad 300 tys. urządzeń z systemem Android.

Daje to około 110 mln sztuk urządzeń w ciągu roku, przy utrzymaniu obecnego poziomu sprzedaży. Ta jednak stale rośnie. Nic więc dziwnego, że w IV kwartale 2010 Android zdetronizował Symbiana w rankingu najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Google chwali się też innymi liczbami: 170 modeli urządzeń z Androidem, urządzenia z systemem Google'a w ofercie 169 sieci komórkowych w 69 krajach całego świata i ponad 150 tys. aplikacji w Android Market.




Eric Schmidt, Google Ex-CEO, nie zapomniał też dodać, że liczba aplikacji w Android Market potroiła się w ciągu ostatnich 9 miesięcy.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~n8  2011-02-16 09:00:23  host: 83.238.201.25

    nawet niech bedzie 900 tys aplikacji i co z tego jak na ios jest o rzad wielkosci wiecej porzadnych appsow (gier, uzytkow). na androida tylko tandeta ktora musi za wszelka cene wyswietlic reklame bo sie nie uruchomi...

  • 1

    2. ~  2011-02-16 09:20:14  host: z22-03.opera-mini.net

    ad 1. Nie miałem nigdy tandetnej aplikacji na Androida a mam telefon z tym OSem już 18 miesięcy. W dodatku większość rzeczy jest darmowa a na innych platformach płatna. rcicho

  • 1

    3.  2011-02-16 09:32:02

    2, a ja się zgodzę z userem spod 1. - pod Androidem o dobre aplikacje niemal trzeba walczyć. Dużo tu śmiecia i szkodliwych programów. Moim zdaniem jednak ktoś powinien sprawdzać te aplikacje przed wpuszczeniem do sklepu. Szkoda nerwów użytkowników.

  • 0

    4.  2011-02-16 09:42:30

    Ja wyzbyłem się wszystkich androidów i teraz czekam na E7 i dodatkowo fajnie, gdyby dorwać coś ciekawego na WP7 - coś, co wytrzyma dłużej niż tydzień bez zarysowania. Z HD7 całkowicie schodzi lakier w ciągu bardzo krótkiego czasu.

  • 0

    5. ~  2011-02-16 10:35:17  host: z28-05.opera-mini.net

    Mi tez nie lezy zbytnio android. Nie ma to jak mac os:)))

  • 0

    6. ~wilk100  2011-02-16 11:44:59  host: 81.168.254.12

    Info jak info ludzie lubia liczby. Zawartosc niektórych aplikacji android markecie czy apple store to załosne buble , które własnie podwyzszaja statystyki dodawanych programów. Tysiace latarek , notatników czy obsługi sms czy tez program typu: Twoja Stara obniza poziom wirtualnych sklepów.

  • 1

    7. ~Rek  2011-02-16 11:56:56  host: ip-91.189.216.48.skyware.pl

    Przecież już w grudniu było 300 000 aktywacji i mówił o tym Andy Rubin... www. androidmobile.com.pl/wiadomoci/8-newsy/146-300-000-nowych-androi dow-dziennie

  • 0

    8.  2011-02-16 12:39:27

    no cóż, ja jestem za androidem, mi to wystarczy i jestem z niego zadowolony od parę miesięcy już :)

  • 0

    9. ~BOLESŁAW  2011-02-16 14:03:55  host: 87-99-53-226.internetia.net.pl

    Ja również jestem zadowolony z androida, zaczynałem od G1 poźniej była Spica następnie x10 a od jakiegoś czasu Nexus. Mam do czynienia z telefonami na co dzień i ich oprogramowaniem. Iphone jest jest fajny ale dla ludzi bez wyobraźni, jest po prostu nudny, taki sam od kilku lat i zapewne ktoś powie, że jak jest dobry to po co zmieniać, ale ja w takim razie pytam po co iphon 3gs albo 4?? skoro pierwszy też był dobry a wszystkie następne są praktycznie identyczne.!! WP7 póki co jest w fazie rozwoju, zobaczymy co z tego będzie, a symbian, eh na Nokii 3650 to było os a teraz to nawet trochę wstyd. Ja zostaję przy androidzie i uważam, że dla przeciętnego kowalskiego znalezienie potrzebnej mu aplikacji nie stanowi dużego problemu

  • 0

    10. ~code  2011-02-16 17:11:56  host: 212.160.172.70

    @9: jako przeciętny kowalski chciałbym znaleźć aplikację do GTD na Androida.

  • 0

    11. ~aix  2011-02-17 08:28:25  host: vlan.efekt.net.pl

    według innego źródła jest już 350 000 aktywacji dziennie. Należy więc poprawić post.

  • 0

    12.  2011-02-17 13:32:13

    aix: a te inne źródło to?

Dodaj swoją opinię