Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 300 Mb/s w komórce w 2009 roku w Japonii

300 Mb/s w komórce w 2009 roku w Japonii

WitekT 17 Lipca 2007 11:51

0 0

NTT DoCoMo, japoński operator narodowy, rozpoczął testy telefonii komórkowej Super 3G LTE (ang. Long-Term Evolution). Trwająca miesiąc seria prób ma zakończyć się uzyskaniem stabilnej transmisji wewnątrz budynku na poziomie 300 Mb/s w kierunku do użytkownika i 80 Mb/s od niego - pisze serwis Networld.




Pierwsze testy obejmą tradycyjne przesłanie sygnału (1 antena nadawcza, 1 odbiorcza), a następnie zostanie zastosowana metoda MIMO (ang. Multiple Input Multiple Output) - do 4 anten nadawczo-odbiorczych. Japoński operator już od kilku lat pracuje nad rozwojem Super 3G, którego komercyjne wdrożenie ma nastąpić w Japonii około 2009 roku.

Źródło tekstu: Networld     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2007-07-17 11:56:22

    PLANET: 4G to prędkości rzędu kilku Gb/s - w zeszłym roku NTT uzyskało taką prędkość przy terminalu poruszającym się 10 km/h. ;)

  • 0

    3. ~  2007-07-17 12:00:02  host: host-81-190-95-118.gdynia.mm.pl

    chyba będą się teleportować - kto był w Japonii? Czy to prawda że budki mają zwykle opcję wideo? Nie wspominam już o komórkach wideo, bo to mają od dawna

  • 0

    4. ~adam99  2007-07-17 12:03:14  host: 212-106-30-217.adsl.inetia.pl

    Taka prędkośc jest mozliwa do uzyskania tylko dzieki wykorzystaniu pełnej przepustowości z 4 anten. Oczywiscie nikt inny w tym sektorze nie mógłby sie już nigdzie dodzwonić. Poza tym ile kosztowałaby 1 minuta ? W erze przy HSDPA 7,2 Mbit/s jedna minuta to ponad 50 zł.

  • 0

    5. ~dt  2007-07-17 12:04:09  host: wap.plusgsm.pl

    Niewyobrazalne!

  • 0

    6.  2007-07-17 12:12:13

    To sie nazywa prędkość... muszą jeszcze popracować nad zabezpieczeniem przed samozapłonem anteny i całego telefonu przy takim transferze;) A tak serio, to oni tam mają życie, niewielki kraj, bogaty jak cholera, mają możliwości do rozwoju i tyle. Oni w 2009 będą wymieniać się filmami z telefonu na telefon ("ej stary przeslij mi dziś po południu na telefon filmy z tej DVD") a my 3G i videorozmów nie zdąrzymy rozkręcić...

  • 0

    7. ~mirekb  2007-07-17 12:17:38  host: bmw94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u nas standardem jest gprs w mobilnym necie,edge zmoze w polowie kraju a umts ma moze 8-10% powierzchni kraju (NIE MYLIC Z LICZBA LUDNOSCI KTORA MOZE TO MIEC)wiec to taki piekny egzotyczny news..;-)

  • 0

    8. ~Nupa  2007-07-17 12:36:54  host: brw41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jaki tam limit Japońce mają 2GB na miesiąć :P

  • 0

    9. ~  2007-07-17 12:45:58  host: p09-09.opera-mini.net

    Chciałbym bliżej poznać naród homo japoniensis :-) gdybyśmy mieli choć część Ich mentalności...

  • 0

    10. ~~szalony  2007-07-17 12:52:10  host: 212.2.99.5

    MirekB- U NAS umts to obecnie zaden operator nie ma wiecej jak 5% powierzchni kraju !!! :/

  • 0

    11. ~mirekb  2007-07-17 12:52:22  host: bmw94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *8 oni chyba nia znaja takiego slowa jak limity..;-)

  • 0

    12. ~mirekb  2007-07-17 12:53:49  host: bmw94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *10 pisalem w sensie ze cala 3 ma do 10%

  • 0

    13.  2007-07-17 13:39:06

    Witek: wow, dzieki za info! elrond: u nich juz dawno do tego czasu bedzie krolowal BluRay, wzglednie HD-DVD (obstawiam delikatnie to pierwsze), jak nie nastepca juz :> Jedynym anachronizmem, ktory kojarze, a ktory sie utrzymal w kraju kwitnacej wisni, byl Laser Disc - takie duze plyty video, wielkosci starych winyli, ale z zapisem cyfrowym :) Dlatego DVD nie zdobylo tam tak szybko popularnosci, bo musialo wyprzec mocno zakorzeniony standard. Jak znam zycie, to pewnie jest jeszcze z pare standardow, o ktorych nawet nie wiemy, a ktore zjadaja Europejskie/Amerykanskie technologie na sniadanie... Tak do wszystkich zakochanych w Japonii: pojedzcie tam na wycieczke - fajna sprawa - ale nie radze tam mieszkac na stale. Zupelnie inna mentalnosc - osoba spoza kraju NIGDY nie nauczy sie w pelni egzystowac w srodowisku (nawet, gdyby zrobila sobie operacje plastyczna i zrobila skosne oczy ;) - nie mowie juz nawet o jezyku, gdzie sa trzy (sic, TRZY) alfabety, z czego jeden ma ponad 3500 znakow i praktycznie nie da sie go nauczyc w calosci przez cale zycie (a jest nim Kanji ; Hiragana jest troche latwiejsza (byla w zamierzeniu przeznaczona dla uczniow klas podstawowych), zas Katakana jest tylko dla wyrazow nie-Japonskich (glownie to anglicyzmy). Mam kolege, ktory mieszka w Polsce i Japonii (ma tam narzeczona) ; (gra w konkursach Chopinowskich (ze zmiennym szczesciem) - stad takie jego znajomosci) - i mowi - co ciekawe - ze przecietny Japonczyk pod wzgledem stopnia 'glupoty' nie rozni sie od klasycznego Polaka (tj. tzw. plebsu ;). Zszokowal mnie ta wypowiedzia, bo zawsze myslalem, ze Japonczycy to narod o tak starej, glebokiej i bogatej historii, ze wstyd byloby jej nie zglebiac. A tu niespodzianka - mlodzi czesto klada wiekszy nacisk na uczenie sie terazniejszosci (wspolczesne zagadnienia mentalne, problem kontaktu z plcia przeciwna (to spory problem spoleczny Japonii), wreszcie wszelkie nowe technologie), niz przeszlosci.

  • 0

    14.  2007-07-17 13:42:42

    A ogolnie - no coz, dla mnie Japonia to kraj TAK niesamowitych kontrastow, ze jest z definicji chocby nie do ogarniecia. Ale zawsze mozna liznac temat :) Choc troche drogie sa wycieczki tamze (polowa to koszt przelotu, druga polowa to koszty utrzymania - bardzo wysokie ; w koncu to wyspy i czesc surowcow musza w sposob oczywisty importowac). Jakby nie bylo, temat fascynujacy. Nawet, jesli sie w ogole obedrze z calej technologii, ktora wynajduja.

  • 0

    15.  2007-07-17 14:10:54

    jak juz bede sławny i bogaty to pojadę tam sobie na miesiąc ;) achh... marzenia...

  • 0

    16.  2007-07-17 14:11:08

    w sensie nie pojadę, a polecę oczywiście ;)

  • 0

    17.  2007-07-17 16:18:14

    ja bym tą japonie przy takim łaczu se na koma sciagnął ;p

  • 0

    18. ~Yanioo  2007-07-17 16:28:09  host: inptr-68-2.comarch.com

    A jak będzie wyglądała przyszłość za 10 lat? Technologia 4G. A to oznacza np. przesłanie filmu o jakości HDTV i wielkości powiedzmy 10 GB w czasie kilku, kilkunastu sekund (z komórki do komórki!) Już nie możecie się doczekać? :)

  • 0

    19. ~n  2007-07-17 16:55:29  host: ees106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co na to neostrada???

  • 0

    20. ~  2007-07-17 17:54:08  host: ps3.dhcp.adsl.tpnet.pl

    a co to jest neostrada ?

  • 0

    21. ~  2007-07-18 09:26:13  host: ajr230.internetdsl.tpnet.pl

    a telepies daje łącza 1mbit :-) i to za jaką ogromną kasę....

Dodaj swoją opinię