Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 300 hotspotów Idei do końca roku

300 hotspotów Idei do końca roku

WitekT 8 Lipca 2005 12:21

0 0

W 2004 r. ogólnopolska sieć HotSpot Idea obejmowała 151 lokalizacji, natomiast w pierwszym półroczu 2005 r. PTK Centertel uruchomił 40 nowych lokalizacji WLAN (z tego 17 w pierwszym kwartale tego roku), a do końca tego roku planuje podwoić ubiegłoroczna liczbę HotSpotów Idea.

Posiadająca obecnie blisko 200 lokalizacji w całej Polsce - HotSpot Idea - to największa firmowa ogólnopolska sieć usług WLAN, dająca jej użytkownikom powszechny, wygodny i tani dostęp do wielu usług szybkiego mobilnego Internetu.

Usługa HotSpot Idea świadczona jest obecnie w 191 lokalizacjach w Polsce. Są to miejsca o charakterze publicznym: centra biznesowe, hotele, kawiarnie, restauracje, lotniska oraz salony sieci Idea i jej Partnerów. Na potrzeby świadczenia usługi HotSpot Idea przygotowany został specjalny logotyp informujący klientów o możliwości skorzystania z usługi. W chwili obecnej wszystkie lokalizacje są, bądź w ciągu kilku najbliższych dni będą, odpowiednio oznakowane, a ponadto potencjalni klienci znajdą w nich broszury informacyjne, zawierające wskazówki o tym, jak skorzystać z usługi, jakich urządzeń dostępowych można używać oraz – co najważniejsze – ile kosztuje korzystanie z usługi HotSpot Idea.

Z usługi HotSpot Idea można skorzystać w dwojaki sposób:
1. Dla użytkowników ofert abonamentowych (postpaid) w sieci Idea (abonenci ofert Nowa Idea Optima, Nowa Oferta Meritum oraz Idea dla Firm) przewidziana jest specjalna oferta w postaci miesięcznej opłaty za korzystanie z usługi. W ramach abonamentu, klient otrzymuje – za pośrednictwem usługi HotSpot Idea – nieograniczony dostęp do Internetu z wykorzystaniem technologii WLAN. Opłata abonamentowa wynosi 39 zł (41,73 zł z VAT). Korzystanie z usługi w tej formie wymaga od klienta posiadania przy sobie telefonu z włączoną usługą HotSpot Idea. W momencie uruchamiania usługi na urządzeniu przenośnym (notebook, palmtop) przechwycona zostaje sesja przeglądarki internetowej, która wymusza wprowadzenie numeru telefonu w sieci Idea z włączoną usługą HotSpot Idea. Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku sekund na telefonie pojawi się wiadomość SMS z kodem uprawniającym do załogowania się do usługi HotSpot Idea. Użytkownik ma 10 minut na to, aby wprowadzić kod i rozpocząć korzystanie z niej. Kod jest jednorazowy i umożliwiający załogowanie tylko jednemu użytkownikowi. Po zakończeniu korzystania z usługi, system samoczynnie odłączy klienta od sieci.

2. Wszystkie osoby, które nie są uprawnione do korzystania z abonamentowej formy płatności za usługę HotSpot Idea (np. korzystają z ofert prepaid w sieci Idea: Dla Każdego w Idei lub Idea POP, są użytkownikami innych sieci komórkowych, obcokrajowcami przebywającymi w Polsce w roamingu, lub po prostu nie posiadają telefonu komórkowego) mogą skorzystać z niej dzięki specjalnym kartom-zdrapkom. Karty są dostępne w miejscach świadczenia usługi, w punktach oznaczonych specjalnym znakiem - zachęcającym do ich zakupu.

Karty-zdrapki HotSpot Idea posiadają trzy różne nominały i są przeznaczone dla różnych grup odbiorców:
Karta 2-godzinna, o nominale 9 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 2 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 15.32, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 17.32. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi Hot Spot Idea,
Karta 24-godzinna, o nominale 29 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 24 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 19.55, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 19.55 dnia następnego. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi,
Karta 2-godzinna na 2 miesiące, o nominale 19 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez efektywne 120 minut używania usługi. W przypadku tej karty, aby liczba minut do wykorzystania była wykorzystana optymalnie, należy po zakończeniu pracy wylogować się z usługi, a licznik z czasem zostanie zatrzymany. Użytkownik ma możliwość wykorzystania opłaconego limitu czasowego przez 60 dni od pierwszego logowania. Niewykorzystanie tego limitu powoduje jego utratę.

Listę aktualnie pracujących hotspotów można znaleźć na tej stronie.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-07-08 23:06:00  host: 195.94.216.178

    lipa

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet