Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 30 nowych stacji Ery na Warmii i Mazurach

30 nowych stacji Ery na Warmii i Mazurach

WitekT 22 Grudnia 2004 13:39

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa na mocy porozumienia z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim udostępni infrastrukturę telekomunikacyjną niezbędną do budowy centrów łączności zintegrowanej dla służb ratowniczych na terenie Warmii i Mazur.

System teleinformacyjny pozwalał będzie na wymianę danych między specjalistycznymi sondami pomiarowymi, kamerami oraz tablicami drogowymi o zmiennej treści, a patrolami Policji, służb monitorujących skażenie ekologiczne, czy też Strażą Pożarną.

Wielofunkcyjność systemu pozwoli na kontrolę zanieczyszczeń środowiska, stanu poziomu wód, oznaczenie miejsc niebezpiecznych dla żeglugi, przejezdności dróg oraz zapewni kontrolę zagrożenia pożarowego.
Wszystkie urządzenia pomiarowe wyposażone będą w odpowiedni modem z pakietową transmisją danych GPRS oraz aktywną kartę SIM. Dane z nich przekazywane będą automatycznie do Centrum Informatycznego. Po ich przetworzeniu, drogą internetową, przekazywane będą z kolei do Centrów Powiadamiania Ratunkowego, wybranych serwisów oraz punktów informacyjnych usytuowanych na stacjach benzynowych. Jest to pierwszy w Polsce tak nowoczesny, w pełni zintegrowany system bezpieczeństwa i monitoringu środowiska naturalnego.

Udział Polskiej Telefonii Cyfrowej w tym projekcie zapewnienia zasięg, a tym samym funkcjonowanie systemu, praktycznie na całym obszarze Warmii i Mazur, w szczególności w rejonach o dużym natężeniu ruchu turystycznego. W każdej większej miejscowości pracuje po kilka stacji bazowych. Sukcesywny rozwój infrastruktury jest realizowany w oparciu o stałą obserwację natężenia ruchu i pojemności sieci. W obecnym czasie trwają prace nad ponad trzydziestoma projektami nowych stacji bazowych, głównie na terenach pozamiejskich, które mają zostać wybudowane w regionie.

Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwszy operator telefonii komórkowej w Europie Środkowo–Wschodniej uzyskała w lutym 2003 roku certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001 w zakresie budowy i eksploatacji stacji bazowych. Od tego momentu zewnętrzne audyty środowiskowe stały się nieodłącznym elementem działalności firmy. Wynikiem dużego zaangażowania sieci Era w sprawy środowiska naturalnego jest również udział w projekcie Bezpieczne Mazury, którego jednym z celów jest ochrona przyrody i promowanie ekologicznych rozwiązań promujących obszar Warmii i Mazur.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~jacek110  2004-12-22 14:53:00  host: ip-81-210-115-234.netia.com.pl

    no to ladnie z ich strony.era to jest to.ktory inny operator zdobyl certyfikat 14001

  • 0

    2. ~MisiaczekM  2005-01-07 10:15:00  host: abe82.internetdsl.tpnet.pl

    Szkoda tylko, że nie patrzą gdzie stawiają swoje nadajniki... nie dość, że w środku miasta, na wysokości tylko 13m... to jeszcze na szkole podstawowej...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet