Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 30% linii TP bez możliwości DSL-a

30% linii TP bez możliwości DSL-a

WitekT 25 Października 2007 14:05

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych Grupy TP, przedstawiciele firmy poinformowali, że 30% linii telefonicznych obsługiwanych przez telekom nie ma szans na instalację szerokopasmowego dostępu do Internetu.

O wynikach Grupy TP szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




TP przygotowuje się do dużej akcji marketingowej telewizji internetowej. Będzie ona ciągle oferowana pod marką videostrada tp. Telekom już teraz jest gotowy obsłużyć 500 tys. klientów tej usługi, ale nie podaje ile ma ich w tej chwili.

Jak poinformowano na konferencji, w zaraportowanej liczbie o aktywnych kartach SIM nie ujęto kart wirtualnych operatorów - myAvon i WPMobi. Szerzej o wynikach Centertela pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28.  2007-10-26 09:53:56

    17. - komu niby się opłąca? Gdzieś widziałeś sieć konkretną jakiegoś innego operatora niż Tepsy? U mnie na prowincji opłaca się pasożytom żerować na linii tepsy tylko - swjej nikt nie ma. Nawet dla promila chętnych ;-)

  • 0

    29.  2007-10-26 10:45:07

    ukenamuniu: mniejszy retail minus, a łącza tańsze niż w Polsce, szczególnie te szybsze... Paradoks? ;)

  • 0

    30. ~dt  2007-10-26 11:49:13  host: wap.plusgsm.pl

    Jak sie dolicza realnych kosztow to wtedy mozna cos zmieniac. Linie glosowe maleja z kazdym rokiem. Przyszloscia jest internet. W to trzeba inwestowac, ale nie ma juz w telekomunikacji inwestycji krotkoterminowych.Teraz na zyski trzeba czekac dluzej. Spojrzcie na wyniki tepsy. Mimo spadku cen za net, globalne przychody z tego tytulu rosna...

  • 0

    31. ~dt  2007-10-26 11:52:37  host: wap.plusgsm.pl

    A co do BSA to przeciez alternatywni odbieraja ruch z sieci TP i dalej idzie po ich kablach, lub laczach dzierzawionych, wiec nie wszystko spada na Tepse..

  • 0

    32. ~  2007-10-26 12:52:51  host: crc210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie rzeczy tylko w TP :) Choc wiadomo, ze oni maja najwieksza siec, nawet Netia, ktora usilnie buduje swoja szkieletową, nie moze sie rownac z TP. Choc moze to i lepiej ;)

  • 0

    33.  2007-10-26 15:03:59

    ~dt - dalej tak... ale jak myślisz... łątwiej jest kierowcy tira na autostradzie z pocztą wiezioną z jednego końca kraju w drugi czy listonoszowi na :"komarku" gdzieś na zadupiu bez porządnej drogi?

  • 0

    34. ~Greg  2007-10-26 17:42:19  host: 212.160.172.70

    26. FT ma zapewnione pokrycie kosztów dzieki decyzji regulatora. TP takiego komfortu nie ma. Trudno też TP zarzucać znacznie rozdęte koszty, skoro ceny mamy wbrew pozorom jedne z najniższych w Europie.

  • 0

    35. ~Greg  2007-10-26 17:44:53  host: 212.160.172.70

    30: audytor zatwierdził kalkulację kosztów tym samy akceptując ich wysokość, więc o czym Ty mówisz - "doliczą się realnych kosztów"?

  • 0

    36. ~dt  2007-10-26 18:27:02  host: wap.plusgsm.pl

    I co wyniknelo z audytu? @wlo - zaloze sie ze wiejski listonosz szybciej wykona swoja prace ;) co do komfortu to wiadomo.

  • 0

    37.  2007-10-26 19:33:40

    nie chodzi o szybkość wykonaia pracy... chodzi o łatwość zorganizowania "dystrybucji" ;-)

  • 0

    38. ~Greg  2007-10-26 20:12:40  host: abar245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z audytu wynika, iż UKE zaniżył koszty TP

  • 0

    39. ~  2007-10-26 20:35:29  host: host-86-63-134-50.pronet.lublin.pl

    @26 ~dt piszesz, że odpada obsługa Klienta i tu się grubo mylisz. W TP musiano stworzyć Pion Klientów-Operatorów, przeciez operator to też w takim przyapdku klient i trzeba obsługiwac jego zlecenia, zamówienia, zgłoszenia, uszkodzenia itd. w wielu przypadkach koszty takie przekraczają koszty poniesione przy "tradycyjnych" klientach

  • 0

    40. ~dt  2007-10-26 23:46:25  host: 87-205-55-132.adsl.inetia.pl

    39 a czy tepsa nie wspolpracuje z innymi opami i nie miala wczesniej takiego dzialu? W sumie to cos jak obsluga klienta korporacyjnego (inny op)

  • 0

    41. ~dt  2007-10-26 23:49:09  host: 87-205-55-132.adsl.inetia.pl

    @wlo dziwne to twoje porownanie. Przeciez Tepsa dziala w oparciu o swoja ostatnia mile i przekazuje ruch do punktu styku. Jedni i drudzy musz zadbac o siec.

  • 0

    42. ~Greg  2007-10-27 18:31:44  host: abax221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    41. :)) tylko TP zawsze jakoś musi dbać w większym zakresie.

  • 0

    43.  2007-10-27 20:28:15

    ~dt - pytanie dlaczego tylko Tepsa? Dlaczego mój szwagier, mieszkający poza miastem nie może liczyć na Netię, na Dialog, na Tele2?? O tym mówię. Tylko tepsa mam takiego listonosza na komarku... Inni wolą mieć tiry na autostradzie.

  • 0

    44. ~grc  2007-10-28 12:02:46  host: doh11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chodzi o to, ze tepsa miala wiele szans na to, by w oczach klientow zyskac szacunek i zaufanie, bo mozna wybaczyc tepie, ze ma stare lacza, nieprzystosowane do uslugi szerokopasmowego internetu, ale w przypadku gdy walczy w procesach o jakies absurdalne rzeczy, zamiast rozwijac usluge...pozostaje tylko sie glupio usmiechnac i odwrocic

  • 0

    45. ~Greg  2007-10-28 19:38:37  host: abao135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    44: ALe tych wpadek jest jednak mało. To chyba przyznasz. W granicach rozsądku :)

  • 0

    46. ~mikolaj211  2007-10-31 00:12:10  host: ns2.km30216.keymachine.de

    Tak... coś o tym wiem... Od dwóch lat próbuję założyć neostradę... Jednak za każdym razem mili konsultanci każą zadzwonić za dwa miesiące. Tzn. teraz już zrezygnowałem z neostrady - mam internet w inny sposób, ale i tak gdybym tylko mógł, wziąłbym neostrae. Ale teraz założyli jeszcze zamiast kabla jakieś bezprzewodowe terminale, więc nawet nie liczę na neostradę kiedykolwiek.

  • 0

    47. ~arak  2007-11-01 01:28:34  host: axl89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "TP przygotowuje się do dużej akcji marketingowej telewizji internetowej." dobrze, że nie trafi do tych, którzy nie mają netu :) tylko by się wkurzyli...

Dodaj swoją opinię