Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 30% kupujących iPhone'y to androidowi uciekinierzy

30% kupujących iPhone'y to androidowi uciekinierzy

LuiN 29 Października 2015 09:55

4 3

Apple opublikował dodatkowe informacje do swoich wyników finansowych za III kwartał 2015 roku. Firma sprzedała 48 mln iPhone'ów.



Pod względem liczby sprzedanych sztuk telefonów Apple odnotował 22% roczny wzrost, a już pod względem zysku netto ze sprzedaży - aż 36%. Co ciekawe, aż 30% kupujących stanowiły osoby rezygnujące z Androida na rzecz iOS-u - to najlepszy wynik w historii trzyletnich pomiarów firmy.




Jak szacuje Apple, aż 2/3 osób, które miały iPhone'y 4s, 5 lub 5s w chwili zeszłorocznej premiery iPhone'a 6, wciąż nie wymieniło swoich telefonów na nowszy model.

Zobacz: Wyniki Apple po 3Q2015

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | wyniki | 3q2015

w sumie: 20
  • 1

    1.  2015-10-29 10:07:09

    To że l4"udzie nie wymieniają 5/5S na 6/6S wcale się nie dziwię. Dla wielu osób 4' spokojnie wystarcza a telefony bez problemu radzą sobie z nowym iOS.

  • 0

    2.  2015-10-29 10:10:27

    A ile osób ucieka od androida na windows phone ?

  • -1

    3. ~medyk Suisse  2015-10-29 10:12:18  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    Czy takie dane nie daja do myslenia zarzadom Samsunga, Sony, LG, ..ja mam jesycye Blackberry a wcyoraj kupilem sobie 5 sztuk Blackberry z30 na zapas.

  • 2

    4.  2015-10-29 10:12:45

    @2 tego się nie dowiemy, ale pewnie też nie mało. Generalnie przy obecnym udziale Androida każdy system mobilny ma spore szanse wyłapania nowych użytkowników którzy nie są zadowoleni (w sumie się nie dziwię) z Androida.

  • 2

    5.  2015-10-29 10:15:11

    @4: a czemu nie jesteś zadowolony z Androida? Tak poważnie i rzeczowo. Bo ja mogę wymienić wady, które mnie denerwują, ale jestem ciekaw zdania innych.

  • 1

    6.  2015-10-29 10:19:21

    @5 przerabiałem 4 słuchawki z Androidem tzw. flagowce i każdy miał ten sam problem. Mimo stałej aktualizacji, mimo należytej dbałości mniej więcej od 6 miesiąca używania telefony zaczynają nieziemsko mulić, zawieszać się i żyć własnym życiem. Jak na razie Sony Z3 daje radę ale miesiąc temu miał reset do fabryki i znów powiedzmy że jest ok. Samsung czy LG niestety nie sprawdziły się u mnie :(

  • 5

    7.  2015-10-29 10:19:54

    Trzeba też wziąć poprawkę na to, że trudno by użytkownicy przechodzili z innej platformy mobilnej. W końcu w II kwartale Android miał aż 82,8% rynku; iOS 13,9%, Windows Phone 2,6%, BlackBerry OS 0,3%, a inne systemy 0,4%.

  • 1

    8. ~adam22  2015-10-29 10:21:27  host: 89-77-21-113.dynamic.chello.pl

    Windows phone notuje ciągłe spadki w tym roku więc nie wiem kto może tam uciekać. Raczej ucieczka nastepuje w druga stronę. Znam kilka osób które kupiły sobie bieda telefony z androidem za 700zł a potem narzekanie że wolno chodzi albo coś nie działa. Jeśli kupisz Lg G4 albo S5/S6 i wgrasz alternatywny ROM to przesiadka na iOS będzie raczej negatywnym doświadczeniem.

  • 2

    9. ~Fool  2015-10-29 10:23:16  host: bur57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kim mieli by niby być? Musieli by wcale nie posiadać wcześniej żadnego smartfona. 30% to i tak mało.

  • 5

    10.  2015-10-29 10:26:04

    @6: a to ciekawe, bo ja jakoś nie mam tych przypadłości. Co prawda często zmieniam telefony i rzadko który gości u mnie tak długo, ale z ostatnich zarówno Note3 jak i OnePlus One chodziły do końca znakomicie.

    Oczywiście "dbam" o system: nie instaluję śmieci niewiadomego pochodzenia, sprzątam buforowane dane, monitoruje co działa w tle i jakie uprawniania mają aplikacje.

    Dla mnie największą bolączką androida jest niespójność aplikacji (każda wygląda jak z innej bajki, inny sposób obsługi, ustawień itd) oraz brak porządnego narzędzia do bezstratnego przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami. To ostatnie to chyba jedyne, czego zazdroszczę iOS.

  • 1

    11.  2015-10-29 10:40:53

    Siostra używa już wiele miesięcy androida nic się nie zawiesza, ale ona nic nie instaluje i nie połączyła (słusznie) telefonu z kontem gógla, korzysta przede wszytkim z tego, do czego telefon został stworzony: rozmowy, później sms'y czy zdjęcia, korzysta też z internetu (przeglądarka, poczta), ale nie instaluje zbędnych pierdół.

  • 2

    12. ~miro  2015-10-29 10:41:58  host: 088156227011.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    do @6 też tak miałem przy Sony Xperia L, ale jak zmieniłem na chińczyka - Lenovo po roku działa tak samo jak na początku. Te 30% to pewnie podbijają Chiny bo tam chyba od ubiegłego roku wprowadzili oficjalnie japko i w Chinach jest największy wzrost jabłem, także jak by odjąć Chiny to by nie było tak różowo, ale wiadomo to Apple to musi podkręcać te dane, żeby tylko pozytywnie się o nich mówiło, taki już ich ten emejzing.

  • 0

    14.  2015-10-29 11:26:09

    Spoko, ja niedługo wrócę z iOSa na Androida. Już sie mecze pół roku z pierdzielonym iPhonem. Nigdy więcej nic od Apple

  • 1

    15. ~xxxx  2015-10-29 12:13:02  host: nsithb13.blokowe.pl

    Nexus 4 , lg g2, xiaomi mi3. Dwa pierwsze dałem bliskim i tez widzę jak działa nawet po gwarancji. Wszystkie dzialaja bez zarzutu. Jak ktoś ma flagowca kazam bądź mypohne to nie ma co się dziwić. Takiej rzeczy to widziałem ale z lg l5 czy samsung trend.

  • 0

    16.  2015-10-29 13:20:47

    Można byłoby bardziej rozwinąć artykuł bo przecież nie tylko użytkownicy Androida przesiadają się na inne platformy (Tutaj iOS). Nie wierzę, że z Windowsa ktoś nie przechodzi na Androida, albo z iOS na Windowsa... Przypomina mi to trochę jak przenoszenie się do innej sieci komórkowej. Wiele osób jest "abonamentem" sieci od 50 lat bo im to odpowiada, ale pozostała część przenosi się co umowę by mieć warunki dla przenoszących :) Jak do tej pory miałem telefon na każdej popularnej platformie (Poza BlackBerry

  • 0

    17.  2015-10-29 13:21:35

    Bo po prostu to telefon nie dla mnie) I nie mogę powiedzieć, czy któryś z tych Systemów jest najlepszy czy niezawodny, każdy ma swoje plusy i minusy :) A dyskusje iPhone górą Android śmierdzi albo na odwrót uważam za zbyteczne bo każdy ma swój gust i swoje potrzeby...

  • 0

    18.  2015-10-29 13:56:07

    a który z androidowych smartfonów oferuje aktualizację systemu praktycznie do technologicznej śmierci urządzenia (czyli gdy sprzęt już nie daje rady obsłużyć nowych funkcji)?

  • 0

    19.  2015-10-29 14:51:09

    @18 Każdy OS ma swoje plusy i minusy mistrzu. Ale coś czuję że dalsza dyskusja nie będzie miała sensu...

  • 0

    20.  2015-10-29 20:17:38

    @18: jeśli znasz iUrządzenia, to dobre wiesz, że było wiele przypadków kiedy starsze sprzęty zamulały po aktualizacji, albo część funkcji nie działała, choć sprzętowo nic ich nie blokowało. No chyba że twierdzisz, że Apple wolne jest od takich zagrywek, ale to wtedy za bardzo nie mamy o czym dyskutować.

  • 0

    21. ~Rudy Jil  2015-12-03 15:23:59  host: 89-67-129-174.dynamic.chello.pl

    I nie dziwię się, bo zrobiłem to samo. Po latach zmieniłem system i w nowym czuję się jak ryba w wodzie. Bardziej intuicyjny i czytelny, niezawodny ale przede wszystkim z wieloletnim wsparciem, to dla mnie przeważyło.

Dodaj swoją opinię