Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 29-latkowi grożą 2 lata więzienia za nielegalne udostępnianie telewizji

29-latkowi grożą 2 lata więzienia za nielegalne udostępnianie telewizji

LuiN 12 Września 2016 13:41

1 7

Proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego został przerwany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Za "sharing" odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.

Uwagę policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwróciło internetowe ogłoszenie, którego autor oferował dostęp do programów płatnych platform cyfrowych. Oferował on możliwość darmowego testowania serwera, na którym udostępniane były programy telewizyjne. Funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem tożsamości ogłoszeniodawcy. Sprawdzali wszystkie tropy, analizowali historię logowania i to doprowadziło do ustalenia personaliów Internauty. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.

W środę 7 września policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Lubaczowie, sprawdzili ustalony adres, w jednej z miejscowości w powiecie lubaczowskim. Funkcjonariusze ujawnili urządzenia oraz sprzęt komputerowy służące do nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli między innymi komputery, twarde dyski, telefony, karty chipowe telewizji cyfrowych oraz czytniki służące do ich odczytu.




Zabezpieczone urządzenia zostaną poddane badaniom. Mężczyzna został przesłuchany. Sprawa ma charakter rozwojowy. 29-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Nagranie wideo i zdjęcia z interwencji policji znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Policja.pl, Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:

Tagi: sharing

w sumie: 51
  • 0

    32.  2016-09-13 00:11:20

    Udostępnianie live streamów jest proste. Trudno sprzedać taką treść.

  • 0

    33.  2016-09-13 00:11:55

    Mówimy legalnie czy nielegalnie?

  • 0

    34.  2016-09-13 00:18:10

    OK. Dajmy na to że legalnie. Polscy dosawcy są zacofani pod tym względęm. Robi się lepiej ale weźmy np. angielskich. Sky ma swój serwis NOW TV i można na zasadzie pre-paid oglądać legalnie wszystko. I jeszcze dają Box. Kosztuje 20 GBP ale jest 3 miesiące jakiegoś pakietu. Jak ktoś ma normalny box SKY to ma dostęp do całej treści przez Sky GO. Jest NC+ Go ale ma 100 godzin limitu i nie ma aplikacji na inne urządzenia jak tylko tablety i smartfony. A koronnym przykładem jest TVP. Pomimo że teoretycznie wszyscy powinnni płacić abo (i pewnie wkrótce będziemy musieli) to za każdy nowy odcinek serialu trzeba płacić. I NIE MA live streamu kanałów. BBC iPlayer ma bibliotekę (dostępną też offline) i kanały na żywo.

  • 0

    35.  2016-09-13 00:19:25

    Nielegalnie ;) Większe kablówki czy platformy satelitarne mają takie usługi gratis. Ja wiem czy jest sens kupować w sieci jak można od kogoś z rodziny ?

  • 0

    36.  2016-09-13 00:21:03

    No i pomijam fakt że mam jakiś pakiet NC za który płacę 70 (co jest równowartością 4 paczek fajek) i mam wszystkie kanały popularne oraz Canal+. Więc nie wiem jaka jest sensowność bawienia się w takie pierdoły jak zrobił ten gość.

  • 0

    37.  2016-09-13 00:22:16

    Takie KODI ma tysiące wtyczek. Działa to różnie ale za darmo.

  • 0

    38.  2016-09-13 00:23:58

    @35 No dokładnie. Netflix pozwala w średnim abo na oglądanie na 2 urządzeniach. W max na 4 w 4k. Więc można legalnie i wcale kosztowo dupy nie urywa a jakość Netflix'a jest na prawdę niesamowita. Żaden udostępniany live strem pracki nigdy temu nie dorówna. Jak sprawdzałem przy 1080p na Netflix to zjada 25 MBs. To już świadczy o jakości. A cena chyba €8 za miesiąc...

  • 0

    39.  2016-09-13 00:25:19

    KODI jest super. Wtyczki wszelkiego rodzaju. Tylko cały czas powtarzam. Ja nie mam dużo czasu na oglądanie TV bo cały czas praktycznie pracuję. Jak mam ochotę coś obejrzeć to nie będę kombinował...

  • 0

    40.  2016-09-13 00:26:08

    Dobra. Idę spać :) Pozdro Tomek :)

  • 0

    41.  2016-09-13 00:26:42

    Seriale w TVP są za darmo. Odcinki przedpremierowe są płatne. Dla mnie jest to o wiele lepsze od telewizji bo są np. wszystkie sezony danego serialu i sobie można oglądać wszystko kiedy się chce.

  • 0

    42.  2016-09-13 00:28:17

    Ja też idę spać. Pozdrawiam ;)

  • 0

    43.  2016-09-13 00:29:21

    Tak wogóle to też jestem Tomek jeśli to twoje imię. Jestem z wykształcenia lingwistą więc raczej gustuję w produkcjach anglojęzycznych. Obejrzyj sobie The Man from the High Castle :)

  • 0

    44. ~tatkoo  2016-09-13 00:48:46  host: host109-153-92-154.range109-153.btcentralplus.com

    @42&43 jeszcze sobie buziaczka dajcie

  • 0

    45. ~Master Chief  2016-09-13 08:56:32  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Pedofile się bujają po wolności, tymczasem policja dorwała prawdziwego zbrodniarza, gratulacje...

    To jest chore, przestępstwa związane z narażeniem na szwank ludzkiego życia lub zdrowia ZAWSZE powinny być karane surowiej aniżeli te dotyczące strat finansowych. Ani trochę nie jest mi żal tych pazernych wytwórni, które wytaczają chore pozwy o prawa autorskie na wielką skalę.

  • 0

    46. ~  2016-09-13 09:09:04  host: public-gprs351660.centertel.pl

    Udostepnial sygnal telewizji cyfrowej? Chyba same kody... dobry serwer by musial miec na taki streaming

  • 0

    47. ~nmn  2016-09-13 09:22:25  host: 8.37.225.67

    45 – nawet jeśli tylko rok, to aż rok, jeśli trafi do więzienia z bandytami, mordercami itp...

  • 0

    48. ~  2016-09-13 10:04:27  host: n15-07-03.opera-mini.net

    od kiedy obowiązkiem Policji jest dbanie p to,żeby platformy cyfrowe miały zyski z abonament i odcinanie tych, którzy nie płacą abonamentu ?

    Policja jest państswowa, a czy dbanie o zyski platform jest sprawą państwową ?

  • 0

    49. ~  2016-09-13 10:09:46  host: n15-07-03.opera-mini.net

    45, racja, pedofile, afera amber gold, nieprawidłowości przy kamnienicach to Policja siedzi cicho ale jak dorwie kogoś kto udostępnia sygnał to wielki sukces.

    Policja państwowa dba o interesy prywatnych firm jakimi są platformy cyfrowe i kablówki. jak te firmy chcą dbać o swoje interesy to powinny zrobić sobie swoją policje, a nie za darmo żeby im policja dbała o zyski z abonamentów

  • 0

    50. ~  2016-09-13 16:11:49  host: 212.160.172.86

    ufff czuję się bezpieczny wiedząc że w internecie nie zobaczę TV z pirackiego sygnału czuję się naprawdę komfortowo wiedząc że internet jest bezpieczny jedyne co mi pozostaje to siedzieć w domu bo na zewnątrz już tak komfortowo przy imigrantach nie jest...

  • 0

    51. ~^  2016-09-14 02:02:35  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    @1 - dzisiaj przez ponad 30 minut na "Rynku" w Katowicach zero patroli policji czy straży miejskiej...
    Jedyny patrol jaki zauważyłem to na dworcu PKP, przed apteką stał jakiś "chłopczyk" jak by nie napis POLICJA to nie wiedziałbym kto to jest, w tym czasie pani policjantka kupowała coś w aptece... więc może byli tam tylko przez przypadek... To panowie z ochrony dworca wyglądają naprawę dużo poważniej od tej pseudo policji.
    Inny przypadek stłuczka a raczej obtarcie zderzaków dwóch aut... też w Katowicach
    dwaj panowie policjanci z drogówki na motorach przyjechali, spisują dane itd itp.. za chwile podjeżdża radiowóz... wychodzi pan policjant też z drogówki, drugi siedzi w aucie, po kilku minutach kolejny radiowóz... w sumie 6 policjantów w jednym miejscu, tylko po co? Bo może ładna pani która spisywali? czy jak? nie mam pojęcia zamiast w tym czasie kierować ruchem, zmniejszyć korki w mieście czy prewencyjnie postać w niebezpiecznym miejscu, skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych..
    Komendant policji z Katowic powinien poddać się do dymisji, tydzień przed tym zabójstwem grupa ok 100 pseudokibiców roznosiła miasto, rzucała w radiowozy - złapani - zero osób.... więc jak widać lepiej złapać przysłowiową babcie handlującą pietruszką niż gonić bandy pseudokibiców, podobnie z piciem piwa... do grupy kilkunastu osób pijących piwo na przystanku i awanturujących się nawet nie podjedzie policja radiowozem, ale jak ktoś - pojedyncza usiądzie sobie na ławce, otworzy piwo to zarz potrafi się koło tej osoby znaleźć patrol policji....
    Rozumiem że cyber-policja też jest ważna ale niech się w pierwszej kolejności wezmą za hakerów ale takich poważnych- włamania do urzędów instytucji, banków, wycieki danych, niech zajmą się śledzeniem grup przestępczych, terrorystycznych, wyłudzaczy haseł. loginów, numerów PESEL. ale widać że bardziej poważniejszą sprawą jest pan

Dodaj swoją opinię