Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 28,5% urządzeń z Androidem ma już wersję 4.x

28,5% urządzeń z Androidem ma już wersję 4.x

sirmark 6 Listopada 2012 18:47

0 0

Google opublikował nowe statystyki dotyczące rynkowego udziału poszczególnych wersji Androida. 54,2% urządzeń ma wciąż Androida 2.3 Gingerbread, a 28,5% ma Androida 4.x (wzrost o 3 punkty procentowe).



android 1 11 2012 android 1 11 2012


W ciągu miesiąca udział 4.1 Jelly Bean wzrósł z 1,8% do 2,7%. Dzięki cały czas udostępnianym aktualizacjom, zmienił się z 23,7% do 25,8% udział Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Wciąż 15,1% (spadek o 1,2 p.p.) urządzeń posiada system w wersji 2.2 lub 2.1.




Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~WineStone  2012-11-06 18:52:56  host: aaqs134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A orange nadal nie wypuściło aktualizacji Sony Xperia U do Androida 4.0 Wniosek? Nie warto kupować brandowanych przez orange smartfonów.

  • 0

    2.  2012-11-06 19:00:43

    Istnieją jeszcze ludzie z XDA ja już dawno olałem oprogramowania operatorów :) Gdybym miał na nich liczyć to na GT-P7320 LTE nadal bym kisił się na 3.2, a tak jest ICS :P No i SGS2 na CM10 z JB 4.1.2 :P

  • 0

    4. ~Hose  2012-11-06 19:30:14  host: 77-242-235-67.net.pbthawe.eu

    @2 Nie po to kupuje telefon by latać po sieci i szukać aktualizacji, kiedyś tak robiłem ale wyrosłem z tego. Chcę kupić sprzęt który będzie aktualizowany systematycznie bo za to płacę.

  • 0

    5. ~gabratar  2012-11-06 19:38:33  host: 77-255-122-203.adsl.inetia.pl

    A co za problem nexusa kupic ?

  • 0

    6. ~  2012-11-06 20:17:00  host: apn-46-76-234-176.dynamic.gprs.plus.pl

    @5 taki problem, że ludzie wolą podpisać umowę na 2 lata na abonament, bo złudne płacą za telefon 1 zł.

  • 0

    7. ~hopla  2012-11-06 22:10:42  host: host-119-160.mt.pl

    @6 nie można mieć wszystkiego. Bierzesz koma w Orenge, bo tam są zazwyczaj tańsze i musisz pogodzić się z kłopotami jeśli chodzi o aktualizację. Coś za coś. Masz wybór, więc nie narzekaj.

  • 0

    8.  2012-11-06 22:10:42

    nie wiem co to za mania aktualizowania ???

  • 0

    9. ~Konrad  2012-11-06 23:40:32  host: cpc1-cdif11-2-0-cust4.5-1.cable.virginmedia.com

    @4Hose: chcieć to Ty sobie możesz :) dla sieci jesteś pionkiem, kupisz to co ci dadzą bez marudzenia, taka prawda. Jak chcesz aktualizacji to kupuj sprzęt niebrandowany w sklepie albo kup sobie Nexusa. Albo go sobie sam zaktualizuj, nie rozumiem argumentu szukać, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum i wszystko jest na tacy nawet z instrukcją

  • 0

    10.  2012-11-07 00:46:45

    Co to za problem wgrac pliczek ftf ? prostsze od sony updatera ;D

  • 0

    11. ~T  2012-11-07 02:17:09  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    Czy te statystyki obejmują tylko custom romy czy wszystkie? Jeśli wszyskie to ciekawe jaki jest procentowy podział?

  • 0

    12.  2012-11-07 06:09:03

    @4 A co jeżeli operator nie planuje aktualizacji? Przecież "za to płacę" tak? Tak jak wspomniałem wyżej gdybym czekał na operatora to bym na GT-P7320 nie doczekał się aktualizacji, a tak mam stocka tylko trochę inną metodą, tą metodą - http://forum.android.com.pl/f489/tutorial-ota-ics-dla-gt-p7320-l te-218846/

  • 0

    13. ~  2012-11-07 06:37:36  host: apn-77-113-253-115.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 12 akurat operator nie ma nic do tego. Bo Samsung w ogóle nie wypuścił aktualki do ICS dla tego modelu. Nawet na niebrandowany tab.

  • 0

    14. ~termo  2012-11-07 08:29:25  host: apn-188-125-61-185.dynamic.lte.plus.pl

    @13 i stąd nigdy więcej sprzętów Samsunga. Ja nie mam czasu bawić się w kombinowanie z instalowaniem nieoficjalnego softu, stąd mój nieużywalny Galaxy Tab 8.9 LTE leży od pół roku w szufladzie (Android 3.2 działa na nim tak, jakby sprzętowo tablet się totalnie nie wyrabiał).

  • 0

    15. ~Banandj  2012-11-07 09:36:36  host: 135-040.nitka.net.pl

    Panowie Andriod to open source, jak najbardziej należy instalować romy nie pochodzące od producentów czy dalej opów, tylko jak najmniej modyfikowane na podstawie repozytoriów wypuszczanych przez googla (AOSP) polecam supernexusa lub inne romy typu Vanila bez modów, pierdów, dodatków.

  • 0

    17. ~GMOuszkadzaDNA  2012-11-07 16:19:09  host: 108-83-125-174.lightspeed.cicril.sbcglobal.net

    gingerbread to jak szybkie windows xp, ics to powolna vista na ktorej slabo albo wcale nie robi adobe flash, mam nadzieje ze galaretka bedzie jak windows 7 ale poki co zostaje przy gb

  • 0

    18. ~  2012-11-12 15:32:10  host: z38-02.opera-mini.net

    @17 Ics jest demonem szybkości w porównaniu do Gb a flash na 4.0.4 działa bardzo sprawanie. Znaczy się używasz telefonu pokroju samsung galaxy mini2 ,który sprzętowo po prostu nie wyrabia.

  • 0

    19. ~  2012-11-12 16:17:25  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @14 - dopiero co pisałeś że wyleciał przez okno i zamieniłeś na iPada... a dwa od sierpnia masz 4.0.

Dodaj swoją opinię