Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2,8 mld komórek na świecie w 2009 r.

2,8 mld komórek na świecie w 2009 r.

sirmark 9 Listopada 2005 00:34

0 0

W 2009 roku 2,4 mld abonentów na świecie używać będzie 2,8 mld telefonów komórkowych - twierdzą eksperci z grupy analitycznej Yankee Group.

Światowi operatorzy komórkowi osiągną w 2009 roku przychody rzędu 689 mld dolarów. Aż 21 proc. przychodów przypadać będzie na usługi transmisji danych, które staną się standardowymi usługami w telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G, umożliwiającej transmisję zarówno danych, jak i głosu oraz obrazu) i pojawiającej się w Azji telefonii komórkowej czwartej generacji (4G).

Telefonia 4G umożliwi nie tylko transmisję głosu, danych oraz obrazu, ale także zaawansowane usługi w rodzaju np. przekazu wideo poprzez terminal komórkowy, tworzenia systemów pracy grupowej w firmach oraz reklamowych usług multimedialnych.
Nadal będzie jednak rozwijał się rynek usług prostych jak wiadomości SMS i ściąganie logo oraz dzwonków. Tylko w USA przyniesie on w 2009 roku operatorom przychody rzędu miliarda dolarów.

Jak twierdzi Yankee Group, mimo 2,4 mld globalnych klientów telefonii komórkowej, nasycenie rynku telefonami komórkowymi wynosić będzie tylko 36 proc. Najwięcej telefonów komórkowych będzie w Europie (80 proc.) i Ameryce Północnej (77,5 proc.). Natomiast w Azji i na obszarze Środkowego Wschodu i Afryki będzie ich najmniej (odpowiednio 30 proc. i 19,9 proc.).

Najbardziej rozwiniętym rynkiem telefonii komórkowej będzie w 2009 r. Europa - najmniej rozwiniętym - Afryka, która przypuszczalnie do końca ćwierćwiecza nie nadrobi dystansu do obszarów bardziej rozwiniętych.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~2005  2005-11-09 15:54:34  host: dyq144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ach żeby to chodziło o miliardy komórek... mózgowych to bym się bardziej ucieszył. A tak jedna w tą czy w drugą stronę nie zrobi już żadnej różnicy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet