Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 28 lutego Xiaomi zaprezentuje swój własny chipset mobilny - Pinecone

28 lutego Xiaomi zaprezentuje swój własny chipset mobilny - Pinecone

LuiN 20 Lutego 2017 11:46

2 1

pinecone

Xiaomi, jeden z najbardziej znanych chińskich producentów elektroniki, chce przynajmniej częściowo usamodzielnić się w zakresie produkcji chipsetów dla urządzeń mobilnych.

Pierwszy z układów SoC będzie nazywał się Pinecone, czyli "szyszka" (tak przynajmniej brzmi bezpośrednie tłumaczenie z j. chińskiego) i zostanie przygotowany we współpracy z Leadcore. Firma ta dostarczyła dwa lata temu chipset dla smartfonu Redmi 2A (Leadcore L1860C).

Obecnie jedynie trzech producentów smartfonów oferuje telefony z autorskimi chipsetami i są to Samsung (Exynos), Apple (seria A) oraz Huawei (Kirin). Xiaomi będzie czwartym na świecie i drugim w Chinach producentem z własnymi układami SoC.




Póki co chińska firma celuje w średnią półkę cenową, a jej pierwszy chipset ma być konkurentem dla Snapdragona 625. Procesory Xiaomi raczej nie trafią do urządzeń konkurencji - firmie bardziej zależy na oszczędnościach przy produkcji własnych telefonów.

Chipsetowy biznes Xiaomi prawdopodobnie negatywnie odbije się na MediaTeku. W styczniu firma miała najniższe przychody od dziesięciu miesięcy, a czołowi chińscy producenci nie są zainteresowani stosowaniem chipsetów Helio X30.

Zobacz: Xiaomi Redmi 4A w oficjalnej polskiej dystrybucji za 599 zł

Źródło tekstu: Xiaomi, GSMArena, wł     
Źródło zdjęć: pixabay

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | pinecone

w sumie: 22
  • 0

    3. ~@1  2017-02-20 12:54:26  host: n06-07-08.opera-mini.net

    Dlaczego ?

  • 0

    4. ~Hotelarz  2017-02-20 13:01:04  host: 188.146.109.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @2, Tak rzadko kiedy trzyma zasięg 4G/3G spadając na 2G http://tlp.is/blh i rozmówcy cię nie słyszą http://tlp.is/coq sam się przekonałem o tym na skórze wersja globalna z Aliexpress.

  • 0

    5. ~Hotelarz  2017-02-20 13:16:31  host: visitor-net.aminocom.com

    W ogóle polecam Apple.

  • 1

    6.  2017-02-20 13:16:56

    @4 na polskiej dystrybucji nie zauważyłem problemow.

  • 0

    7. ~mac  2017-02-20 13:16:58  host: 162.211.121.122

    Mam nadzieję, że będzie grzał i dymił smogiem jak moje MTK i AMD bo innaczej jak ja ogrzeję mój dom pod Krakowem.

  • 0

    8.  2017-02-20 13:34:44

    @7 może w okolicy jakieś źródła termalne ?

  • -1

    9. ~abc  2017-02-20 13:42:29  host: 212.160.172.84

    hahaha czy to tak ładnie podszywać się pod Hotelarza? A tak na marginesie Redmi 3s jest bardzo dobry, w średniej klasie, a MIUI jest bardzo zgrabnie skrojony. Tym razem w pochwałach wyręczę Hotelarza, gdyż od niedawna mam Xiaomi i moge go śmiało polecić.

  • -1

    10.  2017-02-20 13:56:22

    Redmi 3s od pół roku śmiga aż miło 4G non stop

  • 0

    11. ~Hotelarz  2017-02-20 13:57:09  host: host-94-251-246-116.dynamic.mm.pl

    Telefony za 3 tys maja sens. Resztę xaomi to ładna dekoracja...śmietnika.

  • 0

    12. ~Ja++  2017-02-20 14:28:04  host: apn-31-0-34-203.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe komu tym razem Xiaomi ukradnie rozwiązania i patenty na chipset?

  • 0

    13. ~Calm7  2017-02-20 14:33:15  host: aazo192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5). Popieram... Apple robi najlepsze telefony:-D

  • 0

    14. ~Calm7  2017-02-20 14:34:52  host: aazo192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4). Pierwszy link jest po Niepolskiemu:-D

  • 0

    15.  2017-02-20 14:54:07

    @12, Ja++ - tych patentów nie ukradniesz. Płacisz licencję ARM-owi, niezależnie od tego jak świetną i modną firmę masz.

  • 0

    16. ~ActiveX  2017-02-20 16:00:53  host: static-188-137-36-188.leon.com.pl

    @hotelarz może i Apple jest dobre ale moim zdaniem nudne jak flaki z olejem i w dodatku ogranicza mnie. Jak ktos ma macbooka to ma sens, inaczej nie widzę sensu.

  • 0

    17. ~  2017-02-20 17:07:08  host: user-94-254-227-237.play-internet.pl

    Narzekacie na brak Lte w Xiaomi? A czytacie specyfikację urządzenia? Połowa sprowadzonych chinczykow nie ma wsparcia np. Dla Lte 800 mhz

  • 0

    18.  2017-02-20 17:11:35

    Redmi 3 S posiada Lte

  • 0

    19. ~Xxx  2017-02-20 17:19:32  host: public-gprs361615.centertel.pl

    @18 ma tylko 1800. Ale LTE 2600, 800 nie ma

  • 0

    20. ~jozek  2017-02-20 18:22:32  host: i129.dbsinternet.pl

    @1 moj 3s trzyma lte zarówno na wsi b20 jak i w kiecach non stop.

  • 0

    21. ~.  2017-02-20 20:33:40  host: n08-07-07.opera-mini.net

    Ja wybieram tylko polskie smartfony myPhone Gołklewer i kruger end marc

  • 0

    22. ~Pablos  2017-02-25 17:27:48  host: user-94-254-171-7.play-internet.pl

    Apple to też chińczyk. Gdzie wszystkie telefony robia? Wiadomo chiny i cala okolica :)

Dodaj swoją opinię