Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 270 tys. zł kary za fałszywe i do tego szkodliwe gry oferowane w Google Play

270 tys. zł kary za fałszywe i do tego szkodliwe gry oferowane w Google Play

LuiN 25 Maja 2012 21:06

0 0

Firma, która oferowała w Google Play fałszywe wersje popularnych gier, w tym wariant gry Angry Birds, została ukarana grzywną w wysokości 50 tys. funtów (ok. 270 tys. zł). Karę nałożył brytyjski regulator wiadomości premium.

Pozornie darmowe aplikacje wysyłały po uruchomieniu wiadomości premium w cenie 5 funtów każda. Rozsyłanie wiadomości kończyło się dopiero po wykasowaniu szkodliwej aplikacji z telefonu.

Replika gry działała tak, że użytkownik telefonu nie widział SMS-ów premium w wysłanych wiadomościach. Teraz łotewska firma A1 Agregator, autor szkodliwych gier, musi oprócz kary nałożonej przez regulatora oddać wszystkim poszkodowanym równowartość wysłanych przez nich SMS-ów premium.




Google usunął szkodliwe aplikacje z Google Play.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    59. ~  2012-05-27 13:34:29  host: BSN-61-72-185.static.dsl.siol.net

    Myślę, że administracji dzisiejsze dokonania wystarczą żeby bana dać na jeden nick

  • 0

    60.  2012-05-27 14:56:07

    59, a ja myślę, że nie. Bo na forum to on bana już ma, a administracja [niestety] ma w *** spam i "z powodu jednego błazna nie będzie zmieniać zasad"

  • 1

    61.  2012-05-27 14:59:28

    BTW, ja już zaczynam powoli czytać Telix, którego dawniej nie lubiłem, ale administracja sama chce, aby użytkownicy powoli odchodzili do konkurencji...

  • 1

    62. ~  2012-05-27 15:53:27  host: z42-04.opera-mini.net

    Widzę, że nakitowałeś ajnclex swoich kupek... Dalej nie rozumiesz? No cóż...

  • 0

    63.  2012-05-27 16:05:34

    @ ajnclex - zanim zabierzesz się za pisanie proszę: 1 - wyłącz CAPSa, 2 - pisz na temat, 3 - pisz prawdę, 4 - kup słownik ortograficzny, zapoznaj się ze słowami zawartymi w środku i dopiero dołącz do dyskusji ok?

  • 1

    64. ~  2012-05-27 16:08:14  host: z33-01.opera-mini.net

    stanowczo domagam sie od Administracji tego portalu aby ajnclex dostal bana. nie na nick a na swoje ip i hostnet aby wiecej taki ewidentny debil tu nie pisal. Jak napisal ktos z powodu takich debili pirtal stacza sie na dno. Chyba ze sama administracja kladzie laske juz na portal. Ludzie ogarnijcie sie. Kiedys byliscie guru jesli chodzi o gsm natomiast teraz dno i wodorosty. Gratuluje Telepolis takich zarejestrowanych debili jak ajnclex , hotelarz i kilku innych kretynow z ktorymi nie mozecie sobie poradzic albo nie chcecie. Kilku kolesi wlacznie z debilem applefanem rozpierdala kazdy news w komentach . Telepolis ogarnij sie bo za chwile beda tu tylko tacy idioci jak posraniec ajnclex a Wy bedziecie mieli reke w nocniku.

  • 0

    65.  2012-05-27 16:10:36

    @ divhashmorex - ja po GSM Online przeszedłem tutaj bo zaczęli regulaminy w newsach zapodawać bez skrótów sytuacji no i ogólnie CTRL C + CTRL V. Zrobił się śmietnik. Telepolis podeszło mi więc tutaj zostałem. Od jakiegoś czasu zaczyna się tutaj robić przedszkole przemieszane z kiblem i śmietnikiem. Niestety. Telixa przerabiałem niestety szata strony mi nie podchodzi. Jak się tutaj nic nie zmieni to trzeba będzie się przesiąść. Poza tym Witek i Q jacyś tacy jednostronni się zrobili...

  • 1

    69. ~  2012-05-27 16:28:37  host: z33-01.opera-mini.net

    @66 z calą powagą i odpowiedzialnoscią za wlasne slowa stwierdzam po takim wpisie tutaj ze portal sięgnąl dna.

  • 0

    70.  2012-05-27 16:56:04

    68). Oj, chyba się różni.. Rumun bierze kasę, coś zrobi z pożytkiem. A ajnclex - za darmo wali kupy, i z tego się cieszy. Ostatnie ostrzeżenie, ajnclex , czy jak ci tam... Przestań sadzić.

  • 0

    71.  2012-05-27 16:58:23

    66). Drech, Ty nie jesteś ajnclex ? :-p

  • 0

    73. ~xxx  2012-05-27 19:28:40  host: 188.141.37.163

    Firma zostanie zamknieta, nikt nikomu kasy nie odda i za kilka dni powstanie nowa.

  • 2

    74.  2012-05-27 22:46:04

    63, mi też nie odpowiada tamta szata graficzna, ale właśnie stronniczość - zwłaszcza Q! - burdel i olewanie sprawy przez administrację robi się powoli nie do zniesienia, a naprawdę nie widzę lepszego serwisu ...

  • 0

    75. ~PLANET  2012-05-28 00:59:44  host: abbk143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak się cieszę, ze ominęło mnie najgorsze... Telepolis jest zdecydowanie najlepsze, co nie znaczy, ze nie czytam gola, telixa, pdaclubu... Cenzura jest tu selektywna i oczywiście działa z opóźnieniem, ale generalnie jest z nią całkiem dobrze. Q owszem, pisze stronnicze newsy, ale Witek IMHO nie. Userzy, musimy zrozumieć jedno, wraz ze wzrostem popularności serwisu równie ilość głupców.Naturalne prawo rzeczy, trzeba nauczyć się z tym życ, jest jakiś odsetek i na to nic się nie poradzi. Pozdro.

  • 0

    76. ~PLANET  2012-05-28 01:01:17  host: abbk143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    równie -> rośnie.

  • 0

    77. ~  2012-05-28 01:17:11  host: z42-04.opera-mini.net

    75 - Jest jakaś stała, np. 1% no i w końcu musi się taki trafić...

  • 0

    78.  2012-05-28 06:45:23

    @75 - to nie znaczy, że należy zezwalać takim na zaśmiecanie portalu. Sorry ale gdyby każdy ruszył swoje 4 litery to by wszędzie (w każdej sferze życia) było mniej chamstwa.

  • 0

    79. ~  2012-05-28 08:33:20  host: z42-04.opera-mini.net

    78 Wszędzie - to raczej nie, bo w większości przypadków (na ulicy) skończy się jeszcze większą awanturą i.. bijatyką. :-(

  • 0

    80.  2012-05-28 08:42:59

    Domyślam się, że intensywna akcja spamowania była. Niestety jest tutaj kilka chwastów ale tak jak pisał PLANET, to jest wynik wzrostu popularności portalu. Ja postanowiłem praktycznie nie pisać na stronie głównej tylko na forum. Tutaj dyskusje wcześniej czy później kończą się obrzucaniem epitetami. Szkoda nerwów.

  • 0

    81. ~!!!!!!!!!! Drech !!!!!!!!!!  2012-05-28 10:29:50  host: 80.62.217.19

    to znowu ja !

  • 0

    82. ~  2012-05-28 10:37:51  host: z42-04.opera-mini.net

    81 Zapomniałeś się zalogować, ajnclex.

Dodaj swoją opinię