Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 25% telefonów w Polsce to smartfony [ankieta]

25% telefonów w Polsce to smartfony [ankieta]

Q! 7 Września 2012 19:22

0 0

Jedna czwarta telefonów w Polsce to smartfony - wynika z danych przedstawionych przez Acxiom. Ich właściciele w zdecydowanej większości mają nie więcej niż 40 lat.

Takie osoby stanowią 85% wszystkich posiadaczy smartfonów. 40% z nich to osoby mieszkające w miastach powyżej 275 tys. mieszkańców.

60% wszystkich pytanych korzystało z usług prepaid, 18% z abonamentu prywatnego. W przypadku właścicieli smartfonów co druga osoba korzystała z usług na kartę, a co trzecia z usług abonamentowych.

Najwięcej osób wśród badanej grupy posiadało telefon marki Nokia (43%) oraz Samsung (21%). W przypadku smartfonów Samsunga posiadało 27% pytanych, a Nokię - 22%.




Co trzeci użytkownik smartfonu płaci miesięczne rachunki wyższe niż 100 zł. W przypadku zwykłych telefonów odsetek ten wyniósł 16%.

Badanie przeprowadzone zostało na próbie ponad 15 tys. użytkowników telefonów komórkowych wybranych z bazy prawie 2 mln właścicieli komórek.

Z jakiego telefonu korzystasz?

Tradycyjnego
22.35%
Smartfona
58.10%
Tradycyjnego i smartfona
16.95%
Nie wiem ;-)
2.61%

Wszystkich głosujących: 537



Źródło tekstu: Acxiom, Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2012-09-07 19:24:16

    Z obu. No i problem, co w ankiecie zaznaczyć. ;)

  • 0

    2. ~Czytelnik  2012-09-07 19:36:15  host: v06-15.opera-mini.net

    Przepraszam, że troche nie na temat, ale moze Redaktor zrobiłby felieton o nie działąjacych od dwóch tygodniach kodach aktywujących i sprawdzajacych pakiet sms. Zwykłych użytkowników Heyah ma niestety w... tam, gdzie światło nie dociera.

  • 0

    3. ~Zakrza  2012-09-07 19:37:38  host: dfv69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Badanie przeprowadzone zostało na próbie ponad 15 tys. użytkowników telefonów komórkowych wybranych z bazy prawie 2 mln właścicieli komórek." A ta baza 2 milionów to co to jest?

  • 0

    4. ~marcellove  2012-09-07 20:23:25  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Prosze o dodanie w ankiecie odpowiedzi:"tradycyjnego oraz smartfona" sam korzystam z obu,inaczej ankieta mija sie z celem!!!!

  • 1

    5.  2012-09-07 20:29:55

    @Markadiusz, marcellove - i problem rozwiązany, thx. ;-)

  • 0

    6. ~Maciej  2012-09-07 22:59:31  host: 91.192.77.142

    Szwecja: 92%

  • 0

    7.  2012-09-07 23:03:21

    Kwestia tego że dużo osób nie zdaje sobie sprawy że używa smartfona...

  • 0

    8. ~  2012-09-08 10:20:30  host: ip-37-209-144-46.free.aero2.net.pl

    Żeby nie bateria to bym zostawil swojego smartphona. Ale żeby przy wyłączonym telefonie pobierać baterie to już skandal w Androidzie. Kupiłem zwykłego nowego lowenda za 68 zł i mam spokuj, ładuje raz góra dwa razy na miesiąc.

  • 0

    9. ~zulugula  2012-09-08 10:20:38  host: public-gprs237307.centertel.pl

    W czyim posiadaniu jest ta baze 2 mln. właścicieli komórek?

  • 0

    10. ~Nokia Fan  2012-09-08 11:24:24  host: 87-205-202-77.adsl.inetia.pl

    W dalsze podróże nie ruszam się bez Nokii 112 (do niedawna 6310i), a z moim smartem (ip4s), tylko na krótkie spacery czy imprezy nie trwające dłużej niż 1 noc.. :P

  • 0

    11. ~ja  2012-09-08 11:54:40  host: z56-15.opera-mini.net

    Nokia fan -czy w Nokii 112 majac wlozone dwie karty sim mozna miec aktywna tylko jedna tak aby dluzej starczyla bateria? I na jak dlugo wystarcza ladowanie?

  • 0

    12. ~  2012-09-08 13:03:00  host: ip-78-30-121-57.free.aero2.net.pl

    A gdzie opcja "nie korzystam z żadnego"? Bez tego ankieta mija się z celem.

  • -1

    13. ~mkkot  2012-09-08 13:05:50  host: z23-03.opera-mini.net

    To Nokia produkuje smartfony? :P

  • 0

    14.  2012-09-09 14:02:54

    @13 tak, od 2006 roku...

  • 0

    15. ~  2012-09-09 14:50:07  host: ip-94-42-12-220.multimo.pl

    Jak ktoś nie wie, co to smartfon, to wyjaśniam - telefon, którego akumulator pozwala na pracę przed ok. dobę.

  • 0

    16. ~  2012-09-10 09:13:27  host: 81.219.84.18

    @12 to ci co zaznaczaja nie wiem :D

  • 0

    17. ~Smartphone  2012-09-10 16:10:02  host: apn-95-41-119-57.dynamic.gprs.plus.pl

    Właściciele smartphone w wiekszości są po 40 (są "dojrzali") bo: 1. maja już kasę na takie zabawki, 2. wychowując się jako dzieci w biedzie teraz cieszy ich kolorowy ekranik na którym można oglądać zdjęcia dzieci. 3 Sa w tym wieku już ślepi, więc duże literki im sie także podobają. Pozdro.

Dodaj swoją opinię