Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2,5 mln zł kary dla Polkomtela za opóźnienie w przekazaniu danych UKE

2,5 mln zł kary dla Polkomtela za opóźnienie w przekazaniu danych UKE

WitekT 9 Czerwca 2010 16:21

0 0

9. czerwca Prezes UKE nałożył na Polkomtel 2,5 mln zł kary za niedostarczenie żądanych przez Prezesa UKE danych, tj. za niewypełnienie obowiązku udzielania informacji, o którym mowa w Prawie Telekomunikacyjnym.

Zgodnie z Prawem Telekomunikacynym, przedsiębiorca telekomunikacyjny lub podmiot, który uzyskał pozwolenie radiowe, rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych lub przydział numeracji, jest obowiązany do przekazywania na żądanie Prezesa UKE informacji niezbędnych do wykonywania przez Prezesa UKE jego uprawnień i obowiązków. W toku przeprowadzonego postępowania administracyjnego ustalono naruszenie przez Polkomtel tego obowiązku.




Wezwaniem z 2. listopada 2009 roku Prezes UKE wezwał Polkomtela do przedstawienia określonych danych, niezbędnych do dostosowania modelu bottom-up kalkulacji kosztów usług w sieciach ruchomych, mającego stanowić podstawę wyliczenia wysokości kosztów efektywnego operatora, będących punktem odniesienia przy ocenie kosztów w toku analizy rynków właściwych przez Prezesa UKE, do Zalecenia Komisji Europejskiej z 7. maja 2009 roku. Operator nie przekazał wszystkich żądanych przez Prezesa UKE danych we wskazanym terminie, tj. do 27. listopada 2009 roku, lecz tylko ich część. Pismem z 3. grudnia 2009 roku Prezes UKE ponownie wezwał spółkę do przedłożenia żądanych danych, a ich ostateczne przekazanie nastąpiło 18. grudnia 2009 roku.

W związku z powyższym Prezes UKE uznał, że w zaistniałym stanie faktycznym doszło do wypełnienia dyspozycji Prawa Telekomunikacyjnego, zgodnie z którym karze podlega ten, kto nie wypełnia obowiązku udzielania informacji lub dostarczania dokumentów przewidzianych ustawą.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2010-06-09 18:11:13

    Brawo, brawo. Szkoda, ze nie 25 milionow, ale zawsze cos.

  • 0

    18. ~ala  2010-06-09 18:41:02  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    no to po premii w tym miesiacu.

  • -2

    19.  2010-06-09 18:56:50

    #16 nie wykluczam, że nie odejdę, ale póki co, to żadna inna sieć nie da mi tego, co mi daje Sim+, a mojej narzeczonej Mix+ ;]

  • 0

    20. ~Jack  2010-06-09 19:00:22  host: 77-255-240-86.adsl.inetia.pl

    Też się zgodzę z tymże i urzędnikom przydały by się kary i to takie porządne. No ale nie o tym mowa. Sądzę że Plus specjalnie opóźniał owe przekazanie danych. Na pewno nie dostali terminu z dnia na dzień. Ale idąc ich typem myślenia, że największej sieci wszystko można, no to mają zonka.

  • 0

    21.  2010-06-09 19:01:38

    ciekawe na co pójdą te pieniądze... Można nimi załatać kawałek dziury budżetowej, może ktoś policzy dochód państwa w zeszłym roku z takich kar?

  • 1

    22. ~Olek  2010-06-09 19:30:50  host: apn-95-41-0-5.dynamic.gprs.plus.pl

    i bardzo dobrze, kolejne kary czekają w kolejce...

  • 1

    23. ~darek  2010-06-09 19:43:26  host: user-188-33-124-55.play-internet.pl

    przez 2 lata polkomtel zdzierał ze mnie to i ma z czego zaplacić

  • 1

    24. ~  2010-06-09 19:55:42  host: f96-035.opera-mini.net

    Świat idzie do przodu a ideowiec papszmir dalej uparcie się kisi w syfplusie i nazywa zdrajcami tych zmieniają sieć heh, ostatnio nawet nie korzystam z playa bo są lepsze warianty dla mnie, ziomek13

  • -1

    25.  2010-06-09 20:42:25

    # dzieciaku o IQ 13 albo 13-latku... nie obchodzi mnie w jakiej sieci siedzisz i ciebie nie powinno też, w jakiej ja siedzę i co robię :D pilnuj swojego nosa...

  • -2

    26.  2010-06-09 20:43:19

    do adminów: a może ziomek13 tak nadaje z OperyMini i są takie potem awantury o to i usuwane posty :D

  • 1

    27.  2010-06-09 20:45:23

    @19 papszmir-to dlaczego nazywasz zdrajcą kogoś,kto znalazł dla siebie korzystniejszą ofertę?Nie wolno mu?To wolny kraj.W czym simplus jest korzystniejszy od np.Gadu-Air?Najpierw udowodnij,że masz rację,a dopiero później stawiaj kogoś w niekorzystnym świetle,ok?

  • -1

    28.  2010-06-09 20:48:46

    napisałem zdrajca z :P więc z przymrużeniem oka :D poza tym już nie pamiętasz jak wychwalał Sim+? Jak pisał do nich maile i to niby dzięki niemu w Sim+ było tak dobrze (pakiety internetowe itd.)? :D

  • 1

    29. ~  2010-06-09 21:29:16  host: f143-057.opera-mini.net

    od kilku lat papszmir zaśmieca portal incognito z mini opery i myśli że to zabawne jak komuś ubliży i zachwali swojego operatora, orencz IQ13,budowa zdań i inne-nie trzeba być polonistą by dojść do takiego wniosku, baw się dalej, ziomek13

  • 0

    30. ~o co chodzi ??  2010-06-09 21:57:53  host: abbv207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Budżet ma duże potrzeby, kary posypią się za wszystko o co się tu ciskać !!!. Aż się boję pomyśleć jaka kara będzie jak się np centrala spali albo maszt przewróci i padnie pytanie ?? co zrobił operator aby do tego nie doszło :))) wczoraj TP 2 mln właściwie za błąd techniczny w kierowaniu ruchem tu za jakieś bzdety !! Rząd zbiera kasę !!

  • 0

    31.  2010-06-09 22:51:57

    @28-nie chcę być adwokatem Simplusowca.Doskonale pamiętam jego posty zwłaszcza te dotyczące zmiany APN INTERNET na APN WAP i krytykowałem go za to,że swoją postawą utwierdza marketingowców z Plusa,że im więcej zawiłości technicznych,tym lepiej.Pozwoliłem sobie nawet Go nazwać technologicznym świrem i chyba się na mnie obraził,ale trudno.Natomiast Jego maile oceniam bardzo pozytywnie,jako próbę zmiany sytuacji na bardziej prokonsumencką.Widać zadufani w sobie spece w Plusie nie potraktowali poważnie uwag wiernego od 11-tu lat Klienta,co zaowocowało zmianą operatora.Ja akurat najdłużej byłem związany z Erą i też było mi ciężko,ale ileż można czekać?Najgorsze,to utwierdzać operatorów w przekonaniu,że ich strategia ofert jest słuszna w momencie gdy konkurencja oferuje o wiele lepsze warunki.To strata czasu i pieniędzy.

  • 0

    32. ~  2010-06-09 23:00:31  host: v08-15.opera-mini.net

    Myślę, że w tamtym roku to z kar zebrali grosze, bo opy się odwołują a w sądach sprawy się ciągną. A swoją drogą to dziwne, że Plus nie dał jakichkolwiek danych - wtedy nie byłoby spóźnienia, a że dane trzebaby poprawić to już inna sprawa.

  • 0

    33. ~x  2010-06-10 01:21:38  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    PLAY czyni różne cuda, a kary nigdy nie dostaje. Niech mu zwiększą MTR do 3,90 zł/min.

  • 0

    34.  2010-06-10 08:34:40

    @32 Ale z tekstu wynika, że dali część danych w wymaganym terminie. A chyba gorzej dać złe dane i później poprawiać (chyba w takich "prośbach" UKE jest klauzula, że za prawidłowość danych odpowiada op pod groźbą...Pytanie też jest czemu od maja do listopada UKE czekało z wystosowaniem pism do opków o podanie danych.

  • 0

    35. ~gal anonim  2010-06-10 08:36:00  host: gaja.tpnet.pl

    @33. Jedynie w doktrynie chrześcijańskiej zbawiciel, który czynił cuda został ukrzyżowany ;).

  • 0

    36. ~itp  2010-06-10 08:53:53  host: 212.160.172.70

    Patrząc na to jakich danych żąda UKE nie dziwie się że Polkomtel mógł nie zdążyć. Polityka UKE jest taka że żądają maksymalnie dużej liczby danych zupełnie niezwiązanych z jakąś sprawą powołując się na zapis w ustawie o obowiązku dostarczania "informacji niezbędnych do wykonywania przez Prezesa UKE jego uprawnień i obowiązków". A operatorzy spuszczają głowy i karnie przesyłają dane. Chciałbym doczekać dnia kiedy wreszcie ktoś się postawi i może jakiś sąd rozstrzygnie o jakie dane może prosić UKE.

Dodaj swoją opinię