Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2,5 mln (potencjalnie) uwolnionych linii TP

2,5 mln (potencjalnie) uwolnionych linii TP

WitekT 5 Listopada 2008 22:37

0 0
Na koniec października Telekomunikacja Polska obsługiwała 300 tys. klientów usług internetowych innych operatorów (BSA) i prawie 900 tys. usług głosowych (WLR).

TP udostępniła już 180 sal kolokacyjnych, wybranych przez operatorów alternatywnych. Zapewniają one dostęp do 2,4 mln linii TP. W połowie sal jest już sprzęt innych operatorów, dzięki czemu mają oni dostęp do 1,3 mln linii TP.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1.  2008-11-05 23:03:14

    Witku mam nadzieję że nie cały sprzęt wstawiła netia? Czy ktoś jeszcze inwestuje w LLU?

  • 0

    2.  2008-11-05 23:04:47

    hainasz: no raczej głównie Netia... Trochę jeszcze GTS...

  • 0

    3. ~homo_googleticus  2008-11-05 23:06:26  host: 89.108.200.4

    Jeżeli ta kolokacja działa na zasadach opisanych w Wikipedii, to trzeba pozbawić nagłówek nawiasów `(|:-/

  • 0

    4.  2008-11-05 23:10:50

    homo_googleticus: no właśnie chyba nie... FAKTYCZNIE uwolnione linie to te, z których korzystają operatorzy alternatywni i obsługują na nich klientów. Potencjalnie uwolnione linie (z tematu) to takie, do których operatorzy mają dostęp i POTENCJALNIE mogą wykorzystać.

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2008-11-06 19:59:38  host: 86-59-n1.aster.pl

    Niezależni wykazują ogromną potencję- wzrost o 400-500%! Ze 139 (stu trzydziestu dziewięciu) abonentów na przełomie 2007/8 mają już wzrost do ok 700 (siedmiuset). Chyba jakaś zmowa, bo Pani AS powiedziała kiedyś, że jak operatorzy przejmą w LLU 10-15% procent linii TP, to nie podzieli TP. Operatorzy robią wszystko (brak reklamy, ofert), by nikogo nie przejąć, nawet przez przypadek.

  • 0

    6.  2008-11-06 20:03:42

    ukenamuniu: to nie tylko kwestia nakładów na promocje, ale i migracji z BSA/WLR...

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2008-11-06 20:18:06  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: jak powstawało LLU w Europie, to nie było BSA i WLR. LLU było dla telefonii. Piszesz i migracji z WLR. Mogą się najwyżej zmigrować z WLR na VoIP, bo: a/ ciagnięcie par miedzianych do centrali opa jest bez sensu. b/ w centralach/salach kolokacyjnych obcy nie może instalować urządzeń komutacyjnych. Jak jakiś WLR przejdzie na stacjonarkę to najwyżej gdzieś przy Poleczki.

  • 0

    8. ~nowicjusz  2008-11-06 21:29:48  host: chello087206228153.chello.pl

    ukenamuniu nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem ale czy LLU oznacza wg Ciebie ciągniecie par miedzianych do centrali na wyposażenie centralowe opa? Zawsze mi sie wydawalo ze wystarcza postawienie jakiegos modułu wyniesionego (może być ~= DSLAM??). I to sie robi dopiero wtedy oplacalne bo marze na WLR sa....

  • 0

    9. ~ukenamuniu  2008-11-06 23:05:54  host: 86-59-n1.aster.pl

    nie taki ~nowicjusz: LLU powstawało jaki proste uwolnienie dwóch drutków w minionym tysiącleciu. Czytaj uwaznie - napisałem, że ciągnięcie par miedzianych do centrali opa jest bez sensu. Abonent WLR ma wszystko to co daje TP w usłudze powszechnej. Abonent WLR zmigrowany na LLU/DSLAM będzie miał VoIP a nie POTS, czy ISDN. Dobrze jak mu dadzą mozliwość dokonywania połączeń do służb alarmowych. Również bym się zastanawiał nad tym, czy jest obowiązek przenośności numerów z PSTN do VoIP, bo transmisja danych i VoIP to nie publiczna sieć telefoniczna. Migruj więc sobie bracie z WLR na LLU/DSLAM, tylko numer pozostaw w TP.

Dodaj swoją opinię