Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 25 mld dolarów w błoto

25 mld dolarów w błoto

WitekT 9 Sierpnia 2005 12:34

0 0

Yang Xianzu, były prezes China Unicom, aktualnie członek chińskiej rady nadzorującej telekomy powiedział, że chińskie firmy telekomunikacyjne straciły ponad 25 mld dolarów w związku z bezsensowną i nieprzemyślaną budową swoich sieci.

Yang Xianzu zwrócił się do chińskich prawodawców z apelem o pilne zniesienie monopoli na rynku telekomunikacyjnym, co pozwoli na sensowne planowanie sieci i rozwój firm.
Chińska sieć światłowodów ma ponad 3,6 mln kilometrów, jednak tylko 20% z nich jest używanych efektywnie. Jako powód zaistniałej sytuacji Yang Xianzu podaje zachęty rządu do budowania nowych sieci, brak ogólnokrajowego planu rozwoju oraz niedoskonałości prawa. To wszystko musi być naprawione jeszcze przed rozdaniem licencji na sieci 3G, w przeciwnym wypadku kolejne pieniądze zostaną wydane bez sensu.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-08-09 23:48:01

  25 miliardów dolarów..., bagatela! Jeśli coś woła o pomstę do nieba, to właśnie to. Znacznie mniej kosztowałby np. program przezwyciężenia głodu w Afryce i Azji... Brakuje słów!!!

 • 0

  2. ~  2005-08-10 09:22:20  host: chello081018196007.chello.pl

  *ksad: a co ma piernik do wiatraka???? rozumiem ze rzad chin powinien przede wszystkim przeznaczac pieniadze na pomoc Afryce. a Ty osobiscie co zrobiles zeby pomoc biednym krajom, he?

 • 0

  3.  2005-08-11 12:45:19

  W tym wypadku piernik do wiatraka ma b. dużo. Gdybyś głodował, czego Ci nigdy nie życzę, a Twój sąsiad za ścianą wywalał pieniądze w błoto, to byś zrozumiał. A co ja robię, to moja rzecz; ale robię.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet