Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 25 lat dla szefa WorldCom

25 lat dla szefa WorldCom

WitekT 13 Lipca 2005 20:21

0 0

Na 25 lat więzienia skazał sąd w Nowym Jorku byłego prezesa WorldCom, Bernarda Ebbersa, winnego fałszowania wyników finansowych firmy, co doprowadziło do jej bankructwa.

Jest to najsurowszy jak dotychczas wyrok w serii procesów przeciwko bossom wielkich koncernów amerykańskich, którzy zawyżali zyski swoich przedsiębiorstw, manipulując sprawozdawczością finansową.
W WorldCom sfałszowano dane finansowe na ogólną kwotę 11 miliardów dolarów. 63-letni Ebbers, uważany kiedyś niemal za geniusza biznesu, płakał po ogłoszeniu wyroku. Na rozprawie tłumaczył się, że nic nie wiedział o kombinacjach z księgowaniem zysków firmy. Zapowiedział, że będzie się odwoływał od wyroku.

Firma ta po bankructwie odrodziła się pod starą nazwą MCI.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-07-14 11:28:00  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    Mniej dostalby za zabójstwo. Tam kasa przede wszystkim...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet