Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 24 mln iPhone'ów 4G w 2010 roku

24 mln iPhone'ów 4G w 2010 roku

LuiN 17 Maja 2010 18:57

0 0

4,5 mln sztuk w pierwszym półroczu i kolejnych 19,5 mln sztuk w drugim półroczu 2010 roku - tyle iPhone'ów czwartej generacji zamówił Apple u swojego tajwańskiego dostawcy - koncernu Foxconn.

4gs gizmodo 4gs gizmodo 4gs gizmodo 4gs gizmodo

Ekrany nowych iPhone'ów wyposażone będą w technologię FFS (ang. fringe-field switching), gwarantującą lepsze kąty widzenia i większą czytelność ekranu w bezpośrednim nasłonecznieniu. Rozdzielczość 960 x 640 pikseli w połączeniu ze wspomnianym FFS mają ułatwić ekspansję Apple'a na rynku elektronicznych publikacji.

Według DigiTimes nowy iPhone będzie miał dwukrotnie większą ilość pamięci RAM niż model 3GS, czyli aż 512 MB. Tak duża ilość pamięci podołać ma wielozadaniowości wprowadzanej wraz z premierą iPhone OS 4.0.




Tak jak pisaliśmy wcześniej, nowe iPhone'y oferowane będą w 3 wariantach: 16, 32 i 64 GB. Ich sercem mają być procesory Apple A4 taktowane zegarem 1 GHz, a nowe aparaty fotograficzne poradzą sobie ze zdjęciami o rozdzielczości 5 Mpix i filmami jakości HD. Nie zabrakło tym razem lampy błyskowej, pojawia się też dedykowana kamera do wideorozmowy.





Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2010-05-17 19:12:42

    Czemu żaden z tych IP na załączonych filmikach nie działa ? Stary IPhone bardziej mi się podobał. Stwarzał wrażenie "jednolitej" bryły. Ten jest mocno nijaki z wyglądu :/

  • 0

    2.  2010-05-17 19:17:22

    tesla - Apple ukatrupił obie sztuki zdalnie.

  • 0

    3. ~Idan  2010-05-17 19:23:07  host: pc-112-49.strong-pc.com

    Pewnie będą kosztować 5000 tys. zł xD

  • -3

    4. ~ala  2010-05-17 19:23:18  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    reklama dźwignią handlu... ani to ładne ani funkcjonalne...

  • -1

    5.  2010-05-17 19:25:14

    Eeee żartujesz chyba LuliN :D To byłby prawdziwy matrix! Gdyby jakiś pryszczak z USA wyłączył mi telefon - bym się wściekł :) Bardziej jestem za tym, że to same obudowy wyniesione z fabryki przez pracowników Foxonna (pomiędzy pośladkami) :D

  • -1

    6. ~ala  2010-05-17 19:26:24  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    po obejrzeniu filmików tylko mi brakowało "mamo widzisz mam aż misie ręce trzęsą powiedz wszystkim pod blokiem ze mama oni nie,,,"

  • 1

    7. ~  2010-05-17 19:39:35  host: chello089074158242.chello.pl

    @5 - oczywiście że może być dezaktywowany zdalnie, tak samo jak każdy telefon z windowsem i każdy z androidem, była z tego afera swego czasu, a birąc pod uwagę fakt że te telefony znalazły się w posiadaniu tych serwisów nielegalnie, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć że tak właśnie się stało

  • 0

    8.  2010-05-17 19:45:35

    Luin: czy ten dostawca nie zowie się przypadkiem Foxconn? :-)

  • 0

    9.  2010-05-17 20:08:26

    8, Telesfor - dzięki za czujność, już poprawiam literówkę:)

  • 1

    10. ~PLANET  2010-05-17 20:45:41  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Czy ktokolwiek slyszal cos na temat HSUPA w tym tam powyzej ? ;) Uklad graficzny ponoc ma byc szybszy, o tym byla mowa. Ale co z potencjalnym HS(U)PA ? MicroSIMy wg quzo (swoja droga: swietny host.. daj znac w jaki sposob udalo Ci sie go uzyskac ;) mozna stworzyc tnac (hmm...) MiniSIMa. Tylko potem potrzebuje jeszcze przejsciowki na wieksze na wszelki wypadek, ale to juz alleDrogo ;) A najlepiej, zeby Oranzada takowe wydawala od reki, jednak do pomyslu ciecia podchodze troche ostroznie. *** Ponarzekac tylko sobie moge na to, ze to LEDy flashuja, a nie ksenon. Coz :P Ale z drugiej strony ten ekran bedzie zabojczy... Nie dosc, ze najlepiej widoczny ekran na sloncu w tej chwili bedzie dodatkowo ulepszony (czy oni chca z tego zrobic eInka ? ;) to w dodatku jest to ponad poltora raza wiecej pikseli niz na 800x480 (1,6x) ! Do wyjscia na TV (HD) - piekna perspektywa. Takze do filmow HD (nagrywanych (720p zapewne) i nie tylko) - to glownie, takze zdjec w wyzszej rozdzialce i stronek (no i wielu innych zastosowan) jak znalazl, choc po prawdzie - parcia na to duzego nie mam (poza filmami HD ;), powierzchnia ekranu to dalej te 3,5" (albo i nawet minimalnie mniej - wg. Gizmodo ; gosc z Tajwanu tez zrobil porownanie i wychodzi na to, ze ekran jest taki sam (ale wizualnie, bez pomiarow), niemniej ten 1 mm w przekatnej moze byc jednak mniej). A pamietam jeszcze jak dluzszy czas temu kiedy to uzywalem HP iPaqa h4150 (heh, cos zostalo z tymi iP na poczatku ;) gdzie 3,5" reprezentowalo rozdzialke 320x240 :) Teraz bedzie - bagatela - 8x wiecej pikseli niz tam, a 4x wiecej niz w przypadku poprzednich iP. Choc - sa zdaje sie terminale o wyzszej rozdzialce, rzedu 1024x768 (proporcje tylko inne niz 4:3 o ile pamietam) czy nawet 720p. Ktos potrafi podac przyklad ? *** Skrot FFS kojarzy mi sie jednak zgola inaczej ;) *** Jesli faktycznie wszystko to wrzuca, to cena bedzie zaporowa. Dobrze, ze firmowa wymiana czeka ;D

  • 0

    11. ~  2010-05-17 21:08:15  host: quzo

    @Planet , host jak host można ustawiać jak się chcę :) a co do micro sim to polecam zobaczyć to : http://www.waterworld.com.hk/en/blog/cut-mini-sim-micro-sim

  • 0

    12. ~PLANET  2010-05-17 21:49:59  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Co do samego designu - dobrze, ze rodzielili klawisze glosnosci. Na pojedynczym lamanym nie mozna bylo w 100 % polegac. Przelacznik profili wyglada jakos mniej pewnie.. ale moze to zludzenie ino (srebrny na srebrnym tle miast czarnego tla). Ramka jak rozumiem metalowa, tylko srubki mozna by dyskretniej nieco schowac (vide 3G/3GS). Ewentualnie czarna farba ;) Milo, ze wprowadza dodatkowy mikrofon dla eliminacji szumow (na gorze, obok "wlacznika"). Choc ja bardziej licze na to, ze bedzie lepiej zbieral dzwieki z otoczenia wspolpracujac z podstawowym, szczegolnie przy trybie glosnomowiacym - teraz nie wyglada to tak rozowo. Nawet podczas zwyklej rozmowy trzeba trzymac mikrofon w troche specyficznym polozeniu, rewelacji tutaj nie ma. Mozna narzekac na brak glosnikow stereo (a takze lepszej jakosci) - OK, ale wtedy mikrofon (nieszczesny) musialby zostac zminiaturyzowany (a i tak przeciez teraz jakosciowo nie jest cudownie), albo przesuniety - a na to ostatnie nie ma za bardzo miejsca. *** Co do samego RAMu, o ile to sie sprawdzi, to tylko zapewni dodatkowa "poduszka bezpieczenstwa" - ale raczej w kwestiach myslenia uzytkownika, doswiadczalnie spowolnic 3GSa - w zasadzie malo mozliwe (bez JB, rzecz jasna). Z JB jest to mozliwe (i tutaj wlasnie wielozadaniowosc ma wiele do rzeczy), ale znowu nie az takie latwe ;)

  • 0

    13.  2010-05-17 21:57:56

    quzo: to moze przeslij mi info na priva, jestem zainteresowany odnosnie hosta (mirrorowanie znam, ale to przeciez nie to) :) Odnosnie microSIMa - brzmi niewiarygodnie :D

  • 0

    14.  2010-05-17 23:10:27

    @planet nawet specjalne narzędzie jest do robienia micro sim ;) http://www.youtube.com/watch?v=2XOr2xv99NY

  • 1

    15. ~code  2010-05-18 01:49:36  host: 213.134.185.194

    @tesla: mając MobileMe możesz sam zdalnie blokować, hasłować, wyczyścić dane, a nawet znaleźć telefon na mapie po GPS.

  • 0

    16. ~Michalos86  2010-05-18 10:52:36  host: 87-205-13-243.ip.netia.com.pl

    Na moje bateria góra 1 dzień wytrzyma.. Taki ekran i tyle funkcji, to musi ssać prądu

  • 0

    17.  2010-05-18 11:49:50

    Nie chce mi się w to wierzyć, by Apple kolejną wersję iPhone "wyposażył" w takie widoczne śrubki. Mam iPhona tak zwanego 2G i jest produkt BEZ widocznej jednej śrubki. Ten kto widział lub ma ten telefon (2G), wie o czym mowa.

  • 0

    18.  2010-05-18 11:57:22

    kanonierka: a modele 3G i 3GS mają po dwie śrubki na dole...

Dodaj swoją opinię