Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 24-godzinne sądy dla hejterów

24-godzinne sądy dla hejterów

orson_dzi 7 Listopada 2017 10:02

7 6

strezynska roamin

24-godzinne sądy będą decydować o fake newsach i hejterach - takich zmian w przepisach chce minister Anna Streżyńska.

Zmiany miałyby być wprowadzone w ramach nowelizacji ustawy o świadczeniu drogą elektroniczną. Dzięki niej polskiemu prawu mogłyby podlegać serwisy społecznościowe, w tym Facebook, Twitter czy YouTube.

Jeśli użytkownik serwisu poczuje się urażony przez inną osobę lub zauważy fałszywą wiadomość (fake newsa), będzie mógł to zgłosić. Rozpatrzeniem sprawy miałby zająć się sąd 24-godzinny, które zdecydują, czy dana treść faktycznie jest hejtem lub fake newsem. Pomysł poparło już Ministerstwo Sprawiedliwości.




Nie wiadomo jeszcze kiedy zmiany miałyby wejść w życie, bo jak określiła to Minister Cyfryzacji - sprawa jest bardzo delikatna.

Wprowadzenie takich rozwiązań z całą pewnością dostarczyłoby sądom 24-godzinnych ogromu pracy. Na pewno nie zabraknie trolli, którzy będą zgłaszać każdą informację pojawiającą się na portalach, z kolei portale będą mogły zrobić z nimi dokładnie to samo, oskarżając ich o hejt.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza; wł     

Dodaj do:

Tagi: hejt | anna streżyńska | sądy

w sumie: 51
  • 0

    52. ~pabloki  2017-11-07 13:58:16  host: apn-77-112-46-164.dynamic.gprs.plus.pl

    eeee to pani Ania to wymyśliła? już wymyślono e-sądy i mamy nieprawidłowe rzeczy w systemie.
    wskazuje na cenzurotwórczą właściwość tego pomysłu.

  • 1

    54. ~sic!  2017-11-07 14:19:45  host: 212.160.172.85

    ??? "ustawy o świadczeniu drogą elektroniczną"
    "sprawa jest bardzo delikatna."
    (tonący brzytwy się chwyta - dot. p.minister)

  • 1

    55. ~  2017-11-07 15:16:42  host: 104.236.168.134

    a co do samej strezyńskiej - lepiej by zaczęła nadzorować swoje ministerstwo, bo panuje tam bajzel

    ale łatwiej snuć jakieś plany wybiegające w nieokreslona przyszłość, gdy juz się ministrą nie bedzie

  • 2

    56. ~Luk  2017-11-07 15:55:06  host: a09-08-02.opera-mini.net

    No to powinni r.maryja skazać bo tam hejt od rana do nocy

  • 1

    57. ~other side  2017-11-07 16:16:01  host: 212.165.108.172

    @20. Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie... i prawo też...

  • 0

    58.  2017-11-07 16:23:46

    Jakby teraz nie można kogoś było pozwać za to, że powiedział o mnie nieprawdę. Problem tylko w tym, że taki proces cywilny potrwa minimum pół roku i z tym należałoby zrobić porządek. Sama koncepcja jest z góry zła, bo będzie oznaczać ograniczenie wolności wypowiedzi i stosowanie autocenzury.

  • 1

    59.  2017-11-07 17:13:48

    A jaka kara będzie groziła za recydywę w postaci wygłaszania raz za razem, wykluczających się wzajemnie fake newsów o przyczynach katastrofy smoleńskiej, albo nieznajdujących potwierdzenia w rzeczywistości fake newsów o zdolnościach bojowych polskiej armii ? O ile oczywiście nie okaże się że sprawca jest niepoczytalny i musi trafić do psychiatryka sądowego. Czy mechanizmy zapobiegające recydywie w postaci powtarzających się z kalendarzową dokładnością seansów nienawiści również są przewidziane ?

  • 2

    60.  2017-11-07 17:14:29

    Pewnie znowu okaże się że będziemy mieli do czynienia z politycznym paserstwem czyli przepchnięciem w 3 dni niewłasnego projektu zgłoszonego przez grupę posłów, a jak Adrian będzie się dąsał przy podpisywaniu to dowiemy się że jak go na lewo widział jeszcze przed oficjalnym zgłoszeniem to nie miał zastrzeżeń...

  • 0

    61. ~  2017-11-07 17:20:23  host: user-94-254-131-243.play-internet.pl

    Oby nie było w drugą stronę że ktoś napisze coś zgodnego z faktami a go zostanie ukarany (żeby "przez niego" klienci nie odchodzili?).

  • -1

    62. ~motov3  2017-11-07 17:26:45  host: 91.232.140.203.ip.rudna-net.pl

    Jestem ZA. Bardzo duzo gimbusów szybciutko sie obsra i zaprzestanie ujadac niczym podworkowe psy.

  • 2

    63. ~xy  2017-11-07 18:43:44  host: 178235230192.piaseczno.vectranet.pl

    @9: Obecny rezim pewnie po to takie prawo chce wprowadzić. I jak widać ma wierne owieczki, a raczej baranów. Największy hejt to się leje z TVPiS, Gazety Smoleńskiej itp.

  • 2

    64. ~xy  2017-11-07 18:46:45  host: 178235230192.piaseczno.vectranet.pl

    @20: Tylko jaki sąd? Partyjny. Zapomniałeś, że sądy w Polsce nie są już niezawisłe?

  • 0

    65. ~Scania  2017-11-07 19:13:08  host: c-4f663aea-74736162.cust.telenor.se

    Przykład obrażam obcą osobę z kontem fikcyjnym w internecie Czy wtedy też Będę podlewał odpowiedzialności sądów 24-godzinnch???

  • 1

    66. ~lolik  2017-11-07 19:19:41  host: 77-255-234-92.adsl.inetia.pl

    A wzrost gospodarczy to nie fake news? Przecież połowa materiałów w TVP to fake news

  • -1

    67. ~xxxx  2017-11-07 19:25:54  host: ip-5-172-239-59.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @66 to włącz tvn tam fake leci 99%...

  • 0

    68. ~  2017-11-07 19:32:32  host: user-94-254-162-15.play-internet.pl

    Czy redakcja telepolis zamierza ułatwić czytelnikom życie i pod artykułami umieścić button 'zgłoś tego fake newsa' czy będzie nadal udawać że jest dobrze?

  • 0

    70.  2017-11-07 20:21:18

    @68 - Od zawsze możesz to zrobić za pośrednictwem tego linku: http://tlp.is/ddd

  • 0

    71. ~  2017-11-07 20:52:57  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    a czy w przypadku pobić, rozbojów, kradzieży działają 24 godzinne sądy?

  • 0

    72. ~  2017-11-08 15:42:21  host: 212.160.172.72

    Szczerze narzekacie narzekacie narzekacie a wymyślcie coś lepszego... ktoś tworzy coś swojego udostępnia a byle jeleń który nic nie potrafi zrobić obraża autora bo mu żal dupę ściska że sam jest nieudacznikiem i nie mówię tu o krytyce a o hejcie... czemu można skazać kogoś za publiczne obrażanie innych czy zniesławienie a nie można tego zrobić przez internet gdzie pole działania jest znacznie większe?

  • 0

    73. ~@  2017-11-14 12:33:10  host: 193.164.142.117

    Kiedyś bycie szykanowanym byłoby brane pod uwagę - zapraszam do słownika sjp / hejt / fake news / ?

Dodaj swoją opinię